VladkaBU VladkaBU komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

... viděla jsem na ni upoutávku, když právě vycházela a zaujala mě okamžitě. U nás v knihovně jsem první čtenář. Krásná rodinná sága. Čtivá, poutavá. Do těch míst se chci určitě podívat, aspoň ke kostelu

28.03.2020 5 z 5

Pevnost mého mládí Pevnost mého mládí Hans-Georg Noack

... popis života za války, ghetta, trasporty, ztráty blízkých očima náctileté Renušky. Napsáno už o tom bylo mnoho, ale přece je každý příběh trochu jiný

05.03.2020 4 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 2. Rozličné příběhy katovské Paměti katovské rodiny Mydlářů 2. Rozličné příběhy katovské Josef Svátek

... i druhá kniha byla velice zajímavá, asi nejzajímavější byla kapitola o popravě 27 českých pánů, kterou znám z dějepisu. Stará čeština se mi líbí, je působivější, vtahuje čtenáře do těch dob

27.02.2020 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

... první kniha, která je psaná od konce. Trochu mi to dělalo potíž číst, co se stalo před tím, a ještě před tím. A co bylo příčinou toho všeho, bylo předvídatelné. Ale dočetla jsem.

27.02.2020 3 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 1. Z magistra medicíny pacholkem katovým Paměti katovské rodiny Mydlářů 1. Z magistra medicíny pacholkem katovým Josef Svátek

.... velmi zajímavý příběh. Útrpné právo mě zajímá. Dřív se se zločinci nemazlili, nad některými tresty zůstává rozum stát. Otázkou je, zdali nedocházelo k justičním omylům, neboť i způsoby mučení byly kruté, že se snad každý musel přiznat.

30.01.2020 5 z 5

...krásný příběh podle skutečné události. Těšila jsem se na něj. Ač nebylo její první manželství šťastné, nakonec lásku poznala. Jednou bych její hotel ráda viděla.

17.01.2020 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

... velmi zajímavá kniha. Víc jsem asi obdivovala Gretu za to, jak Lili přijala, jak ji podporovala. Na toto téma jsem ještě nic nečetla, o to víc jsem o Lili hledala informace.

06.01.2020 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

... už od začátku mě odrazovala svým názvem, ale jak se postupně příběh odvíjel, začala jsem měnit názor. Krásně napsané, o chuti žít, nepromarnit čas, který je nám vyměřený. Stála za to

03.01.2020 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

... co k tomu napsat... krutý osud malého kluka, hrozné chování lidí, u kterých se zastavil, aby nějak přežil. Neustálé pochyby, jestli na film jít či nikoli, ale taky asi počkám, až si ho pustím doma.

23.11.2019 3 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Úžasný čtivý příběh krásně napsaný o silném a srdečném vztahu otce a syna během transportů do koncentračních táborů. Je až k neuvěření, že se zachoval Gustavův deník z dob tak těžkých, kterými si lidé museli projít

08.11.2019 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

... tyhle příběhy a osudy jsou téměř stejné. Jakmile žena přikývne na cestování do domoviny této kultury, život se rázem obrací, a těžká se cesta zpátky. A stejně se ty ženy nepoučí.

25.10.2019 5 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

... příběh Marýny byl nejhezčí. Kniha hezky napsaná, čtivá, na styl psaní jsem si zvykla hned. Takové zvláštní kouzlo toho života v sobě skrývá.

04.09.2019 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

...skutečné příběhy nebo příběhy podle skutečných událostí mám ráda. Jak jsem dlouho měla pod kůží Heřmánkové údolí, tak na tento příběh budu taky dlouho vzpomínat. Příběh žen v tak těžké době, jaká válka byla, o pomoci, naději, ale i sebestřednosti, sobectví a nadřazenosti otce a manžela v jedné osobě, mě stále nutilo číst dál, a dozvědět se, jak to vlastně všechno bylo.

23.08.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

... velice čtivý příběh. Bylo, myslím, velice málo lidí, kteří se v minulém režimu nebáli neuposlechnout rozhodnutí moci. František s Josefem mezi tu hrstku lidí patřili. Prostě dali slib a stáli si za tím, ať se dělo, co se dělo. Ráda bych se na již zmíněný mlýn chtěla podívat.

19.08.2019 5 z 5

I motýli pláčou I motýli pláčou Marky Volf

... upoutala mě hlavně svým názvem. Zpočátku jsem se trochu zalekla obsahem, ale četla jsem a četla. Tak surové popisy celého průběhu nemoci a ta velká síla žít si rozhodně zaslouží 5 hvězdiček. Našla jsem si Marky na FB, hezká paní to je. Přeju hodně zdraví

14.08.2019 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

... dlouho jsem ji odkládala pro velký počet stran. Přišla na řadu až letos o dovolené a moc se mi líbila. Kdysi jsem viděla seriál, asi jenom tři díly, ale teď bych se ráda podívala znovu.

05.08.2019 5 z 5

Tygřice Tygřice Torey L. Hayden (p)

... loni jsem na dovolené přečetla Spratka a rok poté, opět na dovolené přišla řada na jeho pokračování a další osudy Sheily. Asi se její chování dalo očekávat. Její příběh mě bavil

16.07.2019 4 z 5

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

... pokračování Muslimského pekla. Jak se říká, nemůžeš vstoupit dvakrát do stejné řeky, ale Ivančin příběh to vyvrací. Ona ale do ní opravdu vstoupila podruhé. Nesoudím, ale byla to blbost. Tihle psychopati se nemění. K dobrému už vůbec ne.

24.06.2019 5 z 5

Závoj strachu Závoj strachu Samia Shariff

... tolik úzkosti a smutku jsem ještě při žádné knize necítila. Mentalitu a zákony cizích kultur prostě nikdy nepochopím. Každá rodina se chce pyšnit chlapcem, ale kdo jim je porodí? Život ženy tam nemá vůbec žádnou cenu. Samiin život byl krutý, na konci knihy jsem uronila slzy. Moc jí přeju, aby teď už žila v klidu a svobodně.

17.06.2019 5 z 5

Vendulka: Útěk za svobodou Vendulka: Útěk za svobodou Ondřej Kundra

... další z příběhů o přežití v koncentračních táborech. Jsem ráda, že paní Vendulka nakonec svůj příběh vyprávěla. Zaujala mě i zmínka o Václavu Havlovi

10.06.2019 4 z 5