VladkaBU VladkaBU komentáře u knih

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

... krásný příběh, jeden současný, jeden z minulosti. Četla jsem už několik takových. Ten z minulosti se mi líbil víc, ale celkově krásné čtení

17.03.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

... překvapila. Narazila jsem na ni náhodou. Zprvu mi hlavně seděla do výzvy s hlavní hrdinkou v názvu, ale pak se mi začal líbit příběh. Krásný, nevinný, ovšem do té doby, než přišla válka. Nabralo to takový spád a nechtělo se mi od knihy odcházet. Velmi se mi líbila

10.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

.... už při čtení prvního dílu jsem se těšila na jeho pokračování. V něm jsem opět součástí Barčiny i Fančiny rodiny a rozhodně nešlo číst rychle. Chtěla jsem si stále uchovávat Karwinou v sobě. Nemusím dodávat, že už teď se těším na třetí díl. Krásné

03.03.2021 5 z 5

Tak trochu lesana Tak trochu lesana Veronika Hotová Roncová

... trochu zvláštní, dosud jsem nic podobného nečetla. Velmi zajímavé byly postřehy po psychologické stránce a způsoby, jak se dá přijít za nevyjasněné příčiny problému.

25.01.2021 4 z 5

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

... od paní Váňové jsem četla všechno a musím říct, že dřívější romány byly zajímavější. Mlsná huba neurazila, ale ani vysloveně nenachla. Taková oddychovka

07.01.2021 3 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

... kniha je hezky napsaná. Zaujaly mě pasáže o psychologii, které se hlavní hrdinka věnuje. Zase o maličko něco jiného, než co jsem dosud četla

05.01.2021 5 z 5

V pekle jménem Bergen-Belsen V pekle jménem Bergen-Belsen Tomi Reichental

... krásně napsaný smutný Tomiho příběh se šťastným koncem. Prožil toho hodně smutného, hrůzného na to, že byl dítě. Také doporučuji

18.08.2020 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

... zlákala mě anotace, obálka i krásný název. Děj takový vleklý, stále jsem čekala, když už konečně dostane spád. Až poslední část knihy více zajímavá.

07.08.2020 3 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

... trochu trvalo, než jsem se začetla a příběh mě začal bavit. Byť to byl čtivý příběh, přesto mě Anděla moc nebavila, ani v minulosti ani v současnosti. Víc jí zajímal svůj svět než její dcery, a tak jsem jí i tu Hedu v domácnosti schvalovala.

30.07.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

... mnoho emocí. Chvílemi mi oči létaly po řádcích, stránky utíkaly, jak se příběh ubíral drsně dál. O botičkách u Dunaje jsem nikdy neslyšela, ale okamžiky to musely být strašné. Kniha se velmi dobře četla, byť při ní mrazilo. ale zapomínat nesmíme.

23.07.2020 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

... velmi čtivý příběh už od začátku. Od první chvíle jsem nutně potřebovala vědět, jak to tehdy bylo a jestli Otto je skutečně Otto. Opět kniha, která nesnesla odtrhnutí. Velmi zajímavý příěh. Doporučuji

17.07.2020 5 z 5

Nebe v kleci Nebe v kleci Christine Leunens

... asi jsem čekala víc. První polovina docela zajímavá. Po nějaké době kniha, která vidí válku očima protistrany. Postupně mě příběh přestával bavit

17.07.2020 3 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

... krátce po přečtení Šikmého kostela jsem náhodou objevila tuto knihu. Ihned jsem věděla, že se mi bude líbit. Osudy žen, které ztratily v dole manžela, jsem obrečela. Některé štěstí dlouho netrvá...

19.06.2020 5 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 4. Neúprosná kola osudu Paměti katovské rodiny Mydlářů 4. Neúprosná kola osudu Josef Svátek

... ta už byla lepší než její třetí pokračování, tolik chvástání už tam nebylo. Smutně skončil Janův syn...

02.06.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

... ale jo, docela dobrý. Mám ráda knihy, co jdou do hloubky, a jdou stěží odložit. Příběh zajímavý, ale ta hloubka nepřišla

02.06.2020 4 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

... krásně napsaný příběh, jak fakta, tak i fikce, ale všechno spolu ladí. Od poloviny knihy jsem řádky doslova hltala, konec obrečela, doporučuju.

12.05.2020 5 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 3. Syn Jan, nový kat staroměstský Paměti katovské rodiny Mydlářů 3. Syn Jan, nový kat staroměstský Josef Svátek

... řekla bych, že s otcem Janem Mydlářem odešla i pokora. Syn se sice zhostil řemesla, jak se patří, v práci se vyzná, ale neustále se musí ubezpečovat, jaký je vlastenec, a jak stoupl v očích lidu. Vidím tam moc chvály

29.04.2020 4 z 5

Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Rana Ahmad

... všechny knihy tohoto typu , které jsem četla, jsou poutavě napsané, čtivé, mají spád, a tahle není vyjímkou. Život v těhle oblastech není jednoduchý, hlavně striktní pravidla pro ženy, jejich oblékání, myšlení. Všechno je řízeno a neustále kontrolováno. Moc jsem Raně přála, aby jí útěk vyšel, a hodně štěstí přeju i dál

28.04.2020 5 z 5

Rukojmí ISIS - Třináct měsíců v zajetí teroristů Rukojmí ISIS - Třináct měsíců v zajetí teroristů Puk Damsgard

... drsný příběh o surových taktikách islámského státu, o mučení, vydírání, vyjednávání a věznění, které si neumíme představit. Příběh je čtivý, poutavý. Ač jsem zpočátku pochybovala, jestli začít číst, dočetla jsem velmi rychle.

27.04.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

.... drsné, otřesné. Chudák kluk a všichni další. Jsou skutečnosti, o kterých se nemluví, jako by neexistovaly. A přitom lidi trpěli, aniž by věděli za co. Minulý režim se s lidmi nemazlil. Nehledali se viníci, nikdo za tyhle činy nebyl potrestaný, v tichosti se všechno smazalo...

04.04.2020 5 z 5