VladkaBU VladkaBU komentáře u knih

Děti na zabití Děti na zabití Milada Golobová

... teda to byly síla, jedním slovem STRAŠNÉ. Čtivý, ale drsný příběh plný strachu, násilí, nesvobody. Při čtení mi šel mráz po zádech.

14.02.2023 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

... současný příběh Reby a Rikiho mě tolik nezaujal, ale zato dobový příběh pekařky Elsie ano. Čekala jsem, jak dopadl malý Tobias a Elsiina sestra. A stále si někdo něco vybíral ze zubů.... za to hvězdičku dolů

06.02.2023 4 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

... už dlouho jsem si ji chtěla přečíst. Teď na ni došla řada. Je to síla. Neumím si představit být na místě Honzovy matky, nevím, jak bych se zachovala. Jak bylo vidět, ani protekční práce, ani nový byt, ani dům nepomohly Honzovy se z drog dostat. Ani on ani Sandra mi zrovna k srdci nepřirostli. Snad je to za ním. Přeju jemu i rodině hodně sil.

23.01.2023 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

... do 110 stránek se vešel celý příběh. Do filmu, i když je krásný, hodně přidali. Hezká byla proměna Hany, její přizpůsobení se životu v tamním kraji

16.01.2023 4 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

... krásný, čtivý, dojemný příběh s krásnou obálkouk psaný krásným jazykem. Emilka mi přirostla k srdci od začátku. Zažila hodně smutných chvil, život jí hodně naložil.

11.01.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

... jéé to byl hezký příběh. Přenesla jsem se do doby Pána hor. Jan mi ho velmi připomínal. Krásný čtivý historický příběh.

28.12.2022 5 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

... velice čtivý silný příběh v těžkých časech, ale zase trochu něco jiného, než jsem dosud přečetla. Že je to autorčina prvotina, jsem nevěděla. Konec jsem četla dýl, neboť jsem přes slzy neviděla.

12.12.2022 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

... krásné příběhy lidí ze stejnojmenné vesnice. Ve všech kapitolách se jednotlivé postavy prolínají. Občas jsem se trochu ztrácela v tom, kdo ke komu patří. Těším se na Jozovu hanuli, která je zfilmovaná.

01.12.2022 4 z 5

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

... krásný příběh z první republiky. O herečce Jarmile Horákové jsem dosud netušila vůbec nic. Po vyhledání informací už je mi známější. Zaujala mě i jména dalších postav, která všichni známe. Mně se příběh líbil

18.11.2022 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

... třetí a poslední kniha doporučená neznámou paní v autobuse. Krásné napsaná, čtivá. Příběh obou sester, z nichž každá trochu jiná, obě odvážné pomáhat v těžkých časech. Jsem ráda, že ta paní s námi tenkrát tím autobusem jela

08.11.2022 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

... zprvu jsem byla na vážkách, zda nemám knihu odložit, že to asi bude těžké čtení. Ale pak se děj rozběhl, zdramatizoval, že jsem zdárně dočetla. Pohled na válku trochu pohled z jiné strany

20.10.2022 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

... podle názvu jsem čekala asi něco jiného, ale nakonec mě začal příběh zajímat. Co chalupa, to jiný osud, postavy se mísily. Nakonec to bylo docela zajímavé čtení.

13.10.2022 4 z 5

Každý umírá sám Každý umírá sám Hans Fallada (p)

... chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Pak mě ale osudy Anny a Otty začaly zajímat. Věděla jsem, že to neskončí dobře, o to víc jsem se chtěla dozvědět, jak. Film prostě musím shlédnout

11.10.2022 4 z 5

... na mě těžší čtení, příliš dlouhé věty. Jen kvůli menšímu počtu stránek jsem dočetla do konce

23.09.2022 3 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

.... byť je to smutný příběh, tak se moc dobře četl a sesterské pouto po celý život pomohl tohle všechno překonat. Moc se mi do ní nechtělo, našla jsem ji kvůli čtenářské výzvě, ale od začátku mě vtáhla a udržela až do konce. Jsem za ni ráda.

08.09.2022 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

.... asi jsem ji musela v na základní škole číst, ale vůbec si to nepatuju. Teď jsem se k ní dostala v rámci čtenářské výzvy. Moc se mi líbila, je krásně psaná, čtivá. Už v tam mladém věku si stála za svým, až se jí povedlo dosáhnout svého, a vrátit se zpátky. Krásné *****

06.09.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

... krásně napsaný příběh, na jehož vlnách jsem se vznášela. O lásce ke knihám, přátelství, smyslu života...o tom je Knihonoš
Půjčím si jednu větu od dalšího čtenáře této krásné knížky: Doporučuji všem milovníkům knih, knihoven a knihkupectví a všem, kteří si chtějí přečíst něco pozitivního

05.09.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

... krásný čtivý příběh, na který jsem narazila díky čtenářské výzvě. Při jeho čtení se ve mně rozléval příjemný hřejivý pocit, móóóc hezké.O koňské knihovně jsem dosud neměla ani zdání. Všechny knihovnice mi byly hodně blízké.

25.08.2022 5 z 5

Žena roku 1900 Žena roku 1900 Helena Šmahelová

... moc hezky napsaný příběh, který by mě ani nenapadl si přečíst. Do čtenářské výzvy jsem hledala autora, který prožil první světovou válku. Po dlouhém hledání jsem objevila tuto knihu. A jak se mi líbila! Hlavní hrdinka mi sice byla chvílemi nesympatická svou pýchou, na druhou stranu mi ji bylo líto. Neustále se přizpůsobovat nestálému manželovi, kterého všechno nadchlo jenom na chvíli, nebyl žádný med

11.08.2022 5 z 5

Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodou Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodou David Armine Howarth

... stejná otázka, jako spousta dalších, a sice jak tohle mohl Jan přežít. Tolik dní ležet ve zmrzlých přikrývkách, bez pohybu, sám, v nejistotě, jestli to dobře dopadne. Na fotografiích jenom příroda, jinak sníh.

05.08.2022 5 z 5