VladkaBU VladkaBU komentáře u knih

... románové kroniky mám ráda, i když na začátku musím hodně informací o obyvatelích, a zároveň se ujišťovat, kdo ke komu patří. Která rodina je tohle a která tamto. Ráda sleduju životy lidí v dávných dobách a tady bylo navíc moc důležité, kdo je Čech a kdo Němec

02.11.2023 4 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

... krásný příběh matky a jejích dvou dcer ve smutných dobách. Doba byla zlá, v knize je to výstižně popsáno, hezký konec

25.10.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

... no, to bylo něco. Zprvu jsem si říkala, co všechno se o zahradě ještě dozvíme.... Jaroslavovi fandila, začal nový život, zabydluje se, poznává své sousedy, řeklo by se, že idyla. Jenomže je to trochu jiné... a pak jsem čekala, co s ním bude, jak tohle dopadne.

25.10.2023 4 z 5

Katova dcera a prokletí moru Katova dcera a prokletí moru Oliver Pötzsch

... mám Kuislovy ráda. Jakob už stárne, ale pro rodinu by udělal vše. Zajímavý opět čtivě napsaný příběh, nepředvídané vyústění, pro mě překvapení.

07.09.2023 5 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

... další díl ze života sestřiček. O lásce, zklamání, naději, smutku. Krásné čtení *****

04.09.2023 5 z 5

Nenávidím a miluji Nenávidím a miluji Valja Stýblová

... psáno hezkým jazykem. Od začátku mi bylo jasné, že manželství mezi profesorem a Magdalenou bude mít trhliny. A taky jo. Ale zajímavé čtení.

22.08.2023 4 z 5

Děvčata z Osvětimi Děvčata z Osvětimi Sylwia Winnik

... velice čtivé příběhy žen o tom, jak se do tábora dostaly, co tomu předcházelo, i co bylo potom. Každá z nich vypráví jinak, a přece stejně.

01.08.2023 5 z 5

Ukradené dětství Ukradené dětství Lisa Brönnimann

... tak tohle bylo ještě horší než Děti na zabití. S hrůzou jsem zjistila, že dětští otroci byli ještě pár let před mým narozením. Dětství o strachu, bezmocnosti, krutosti, nesvobodě. Lisa byla jako ten horký brambor, co si ho jedni předávají druhým. To si nikdo neumí představit

18.07.2023 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

... pravdou je, že ač lidé žijí v jednom domě, každý ve svém bytě, jeden nezná druhého. Komunikace se omezuje na pouhý pozdrav. Co byt, to jiný osud, jiné trápení. Myš působí až pohádkově, propojuje jednotlivé osudy.

11.07.2023 4 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

... na druhý díl o sestřičkách jsem se těšila. Příběh každé z nich je něčím zajímavý. Jsem zvědavá, kam se jejich osudy budou ubírat, zvláště, když víme, jaká doba nastane...

03.07.2023 5 z 5

Švadleny z Osvětimi: Pravdivý příběh žen, které šily, aby přežily Švadleny z Osvětimi: Pravdivý příběh žen, které šily, aby přežily Lucy Adlington

... zase trochu jiný příběh na toto téma. Umět šít pomohlo ženám přežít, i když za špatných podmínek, ale prostě přežít. Hezky napsané

21.06.2023 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

... další novinka letošního roku, na kterou jsem se těšila. Příběh z Egypta sice zajímavý, trochu jsem pronikla do práce archeologa, vztah s Wyattem ještě lepší. Víc mě však zajímal Dawnin profesní příběh - duly smrti. Na co všechno musí myslet, jak jednat s rodinou, co všechno může umírajícímu zařídit.

15.06.2023 4 z 5

Počkej na moře Počkej na moře Veronika Opatřilová

... krásný, hezky napsaný příběh o vztahu dvou mužů, studenta a profesora literatury. Našla jsem ho náhodou, chvíli pochybovala, ale nakonec s chutí a očekáváním, jak to dopadne, dočteno

29.05.2023 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

... úplně náhodou jsem narazila na sérii o sestřičkách. Dlouho jsem neměla nic na pokračování, tak jsem ji uvítala. Hezké čtení. Všechny tři jsou mi přirostly k srdci a jsem zvědavá, jak to bude dál.

17.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

... velmi čtivý příběh, ve kterém jsem postupně objevovala, o co jde, proč neříkat to či ono, s nikým se nebavit, všem se stranit. Drsné, negativní, v nejednu chvíli jsem si říkala, že ještě tohle dočíst, a pak další stránku, že se dozvím víc...

24.04.2023 5 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

... zajímavý čtivý příběh, boj s Alzheimerovou nemocí, vybavování si minulosti, hledání pravdy.Konec překvapivý, stále jsem čekala, kdy dojde k setkání, co si řeknou...

14.04.2023 4 z 5

... druhá novinka letošního roku, na kterou jsem se těšila. Pohled dvanáctileté dívenky na útrapy, omezování, ztráty kamarádů, domova. Líbily se popisy her a volného času dětí, co je zajímalo a bavilo. Ráda bych se někdy do Koperníkovy ulice podívala.

04.04.2023 5 z 5

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

... moje první novinka letošního roku. Oproti několika autorčiným přechozím knihám, se mi Učitelka angličtiny líbila víc. Stále se něco dělo, vždy jsem čekala, co z toho či onoho vyvstane. Jméno hlavní hrdinky mi došlo, až když to bylo vysvětleno :-)

22.03.2023 5 z 5

Děvče na zabití Děvče na zabití Milada Golobová

... na pokračování jsem byla zvědavá. Ubíralo se to dál ... tolik beznaděje... i přesto, že týrání už Mila nezažívala, stejně byl její život ponurý, téměř bez radosti, a žít jenom za přístřeší a jídlo, nebylo všechno.

07.03.2023 5 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

... velmi čtivý příběh, který se nestal, ale mohl stát. Zaujal mě o to víc, že byl zasazený i do nedalekých Lidic. Zvláštní, jak Němci nahlíželi na Židy a na všechno, co se během války dělo. Na konci mi tekly slzy

24.02.2023 5 z 5