VladkaBU VladkaBU komentáře u knih

Vězeňkyně Vězeňkyně Malika Oufkir

... čtivý příběh, ale ta představa být tolik let vězněn, navíc ty podmínky, a nezbláznit se z toho, ta obrovská síla přežít. Četla jsem s velkým zaujetím a mrazem po zádech zároveň

22.07.2016 5 z 5

Nejmenuji se Miriam Nejmenuji se Miriam Majgull Axelsson

... zaujala mě svým názvem a i způsob vyprávění se mi líbil. Zase malinko jinak popisované téma holokaustu.

14.07.2016 5 z 5

Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Sue Townsend

...no, nevím, zvláštní nápad, vzdor osudu, rodině. Byly i okamžiky, kdy jsem se zasmála, ale celkově zkrátka zvláštní

08.07.2016 3 z 5

Sen Sen Eva Erbenová

... o paní Erbenové jsem nedávno četla článek a zjistila jsem, že knihu už mám na nočním stolku připravenou ke čtení. Smutný příběh silné ženy

07.07.2016 4 z 5

Mé syny zničil heroin Mé syny zničil heroin Elizabeth Burton-Phillips

... velmi čtivá knížka, která zaujme od první stránky, byť má děsivý děj. Souhlasím, že by si ji měl přečíst každý rodič, neboť změna v životě dětí může nastat v době, kdy to nejmíň čekáte. Jaký mají drogy dopad na rodinné příslušníky, si myslím nikdo nedovede představit.

03.07.2016 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

... každodenní život, aneb jakmile děti opustí rodný dům, soužití s rodiči a začnou žít po svém, je logické, že když pak mají strávit čas spolu, jeden na druhém vidí chyby, rozdíly, každý si zvykl žít jinak. Mně se knížka líbila (200)

17.06.2016 4 z 5

Time Out Time Out Ray Kluun

... pokračování Stijna a jeho dcery. Život jde prostě dál, a nemůžeme žít jenom podle rad jiných. Myslím, že Stijn se péče o Lunu zhostil, jak on nejlépe uměl. Takový je Stijn.

06.06.2016 4 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

...tak tohle bylo něco. Moc hezky psané, i když z děje mrazí. Oceňuji nejvíce hvězdičkami.

02.06.2016 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

... no, asi to byl název, jenž mě zaujal víc, zase na druhou stranu to byl příběh napsaný zvláštním způsobem, konec smutný. Ale jo, celkově hezký

25.05.2016 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

... tady asi platí to, že dítě z ženy matku neudělá, pokud to ona sama necítí. Smutné čtení o nepodařené adopci. Julie upřednostňovala svoje zájmy a představy před zájmy dítěte, škoda...

16.05.2016 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

... no teda... celou dobu kniha nádherná, nemohla jsem se téměř odtrhnout, chvílemi mi naskakovala i husí kůže z toho, jak to dopadne... konec jsem čekala jiný, ale i tak to celé má své kouzlo a já zůstávám u pěti hvězdiček

11.05.2016 5 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

... moc se mi do knížky nechtělo, z minulého dílu si toho moc nepamatuju. Začetla jsem se ale velmi brzy, děj mě zaujal natolik, že jsem knížku stěží odkládala. A zjistila jsem, že je další díl, těším se na něj

05.05.2016 5 z 5

Rok Patrika Rok Patrika Klára Bártová

... od vysílání v Sama doma, kde knihu představila sama autorka, jsem ji chtěla přečíst. Už od začátku příběhu varovný signál, že vztah nebude fungovat, ale láska je, jak se říká, slepá, a člověk dlouho nevidí to, co vidí okolí.

28.04.2016 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

... už od začátku čtení jsem o ní pochybovala. Je možné, že tohle může všechno stát jedné osobě v ty nejnevhodnější okamžiky? Ale přece by si to nevymyslela... zajímavé čtení, konec už jsem dohltala, abych záhadě přišla na kloub. Vyústění teda překvapivé. Za mě pět hvězdiček

25.04.2016 5 z 5

Oprátka za osm mrtvých Oprátka za osm mrtvých Roman Cílek

... vskutku zajímavá kniha. V dnešní době by jí asi bylo pomoženo, ale kdo ví. Ona se ale spíš tvářila, že od nikoho pomoci nechce, že ona sama nejlépe ví, jak jí je, a rovnou všechny okolo sebe odsoudila ke své pomstě. Od dětství neznala pocit štěstí a bezpečí, což se v ní zahnízdilo, a myšlenky na pomstu rostly... Co mi ale hodně vadilo, byly překlepy a chybějící písmenka

20.04.2016 4 z 5

Světec Světec Carin Gerhardsen

... zpočátku jsem byla ráda, že byly připomenuty předešlé díly, splývala mi jména. Už jsem si říkala, že tentokrát příběh nezáživný, ale pak jsem chtěla vědět, kdo za tím je :-)

12.04.2016 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

i druhý díl se mi líbil. Možná jsem čekala, že se před Silem stalo něco jiného, ale i tak byl příběh zajímavý. Jak dlouho třeba žil ten, kdo rozhodoval o tom, čí bude příští turnus, koho probudit, koho uspat ... ?

31.03.2016 5 z 5

Dotyky zla aneb Nezletilá milenka Dotyky zla aneb Nezletilá milenka Eva Štefková

...tak to byla síla ! Chudák holka. Když to začalo, bylo jí jako mému mladšímu synovi teď. Matka zahleděná jenom do svého muže, děti jako by byly přítěž :-(

23.02.2016 4 z 5

Co to bude? Co to bude? Táňa Keleová-Vasilková

... taky dám 5 hvězdiček. Knížka mi připadala trochu jiná než ostatní předešlé od paní autorky, možná zajímavější. Zajímavý příběh

16.02.2016 5 z 5

Kořeny Kořeny Alex Haley

... krásný příběh. Už v anotaci mě zaujalo jméno Kunta Kintey. Někdy dřív už jsem to jméno slyšela, až jsem si našla, že to byl seriál, a vysílal se v dobách mého dětství. Zatím se mi ho nepodařilo najít ke stažení. Po nějaké době opět knížka, která mě svým příběhem vtáhla. Na konci knihy jsem měla slzy v očích. Rozhodně doporučuji.

04.02.2016 5 z 5