vladka321 vladka321 komentáře u knih

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Velmi pěkný příběh. Bylo to neotřelé, napínavé, strašidelné i drsně autentické. Fantazie pracovala a vlastně i po závěru... Pro mě doslova dokonalé čtení, prostě zážitek. Autor, který mě v poslední době velmi oslovil. Třetí kniha a budu číst i další.

15.06.2023 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

(SPOILER) Zajímavý příběh s ještě zajímavějším vyústěním. Taková klidná, pohodová detektivka, která jde do hloubky. Jen mě na konci překvapilo, že vlastně celou dobu ten největší padouch z toho vyšel téměř jako hrdina... Nu, což

10.06.2023 4 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

První kniha, kterou mám tu čest od autora číst a musím říci, jsem maximálně nadšená. A jak jinak, čtu opět od konce :D
Vzhledem k tomu, že tento díl je hodnocen jako nejslabší, tak jsem vyloženě natěšena na díly předcházející, do nichž se jdu hned pustit.
Osobně mě uchvátil obsah knihy, vypravěčsky styl autora a v neposlední řadě výborná zápletka. Toto vše se spojilo dohromady. K tomu velmi ráda čtu generační romány a výsledek je dokonalý. Rozhodně doporučuji.

29.05.2023 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Kniha obsáhlá a to až příliš. Více méně jsem se nudila. Sem tam dějově zajímavý zvrat nebo trochu napětí. Ovšem čím dál častěji jsem více čekala právě na výše zmíněnou situaci než aby mě děj opravdu bavil. Konec už byl jenom trápením, kdy jsem to chtěla mít za sebou. Požitek z knihy téměř nulový.

23.05.2023 odpad!

Zrádní dvojníci jedlých hub Zrádní dvojníci jedlých hub Martin Kříž

Velmi užitečná knížečka, kterou by měl mít každý nejenom sváteční houbař. Já ji zakoupila hned třikrát. Pro syna a také zetě. Všichni máme rádi les, houbaření a tak pro nás bude nepostradatelným pomocníkem. Rozhodně kniha, k níž se budu opakovaně a ráda vracet.

18.05.2023 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Smutné a velmi niterné téma. Kdo by nechtěl zvrátit osud i za cenu až hororové odplaty...

11.05.2023 4 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Příjemná pohádka pro dospělé a to i když je kniha založena na událostech, které se staly. Jací neohrožení a téměř nesmrtelní bojovníci. Patrně dějová linka vyžadovala, aby někdo stále byl živ a bylo oč se opřít :-D

04.05.2023 3 z 5

Utajená dcera Utajená dcera Kelly Rimmer

Kniha má spád, zajímavé téma i inspirativní prvky řešení zpočátku výrazně zoufalé situace. A popravdě slzy jsem neudržela.

25.04.2023 5 z 5

Lidé kolem stolu aneb Úvod do mezilidské chemie Lidé kolem stolu aneb Úvod do mezilidské chemie Miroslav Raab

Tak tato kniha mě v poslední době až uchvátila. Je to zajímavá kniha, která vás nevšední formou zavede všude tam, kde si jen lze představit stůl, stolek, stoleček, a to třeba i ten pojízdný ve vlaku. Otevřou se vám dveře do témat, která lze u stolu předvídat, ale také těch, která by vás možná ani nenapadla. Pohodovou formou se dozvíte mnoho zajímavého o mezilidských vztazích, etice, cestování, dějinách, politice, sexualitě, antropologii, zájmech a chemických reakcí skrytých i těch viditelných. Kdo by byl řekl, že je to celkem útlá knížečka ;-)

24.04.2023 5 z 5

Pobavila jsem se a i něco dozvěděla.

31.01.2023 3 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Velmi pěkné, smutné, ale i nadějné. Člověk se střetává s mnoha otázkami, které se vyloženě dotknou jeho duše, emocí, obav i potřeby pochopit... Kniha má spád a náboj. Stojí za přečtení a já si i poplakala.

31.01.2023 5 z 5

Vladařky Vladařky Gertrud Fussenegger

Jak psáno níže, jde o opravdu povedenou a velmi čtivou knihu, která vás donutí k dalšímu vyhledávání a zájem o jednotlivé osobnosti. Doporučuji přečíst, nudit se nebudete,

26.01.2023 5 z 5

Soukromí Milady Horákové Soukromí Milady Horákové Michaela Košťálová

Moc ráda jsem si tuto knihu přečetla a opravdu mě potěšily informace o této ženě. Je potřeba připomínat osudy velkých žen, nepochopených žen a žen trýzněných ať už jakýmkoliv systémem. Ke všemu, když jde o osobu která bezpráví zažila hned ve dvou režimech a tak hodně brzo za sebou. Člověk by si řekl: "tak a nyní už bude dobře, to zlé je za námi" - ...a šup, je to bohužel ještě horší.

08.01.2023 4 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Anna Ekberg

Zajímavé čtení s rychlým i strhujícím dějem. I když bylo již na začátku prozrazeno, jak a kam se bude příběh odvíjet, tak to nemělo chybu. Mohu jen doporučit.

16.12.2022 4 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Velmi pěkná kniha, která hodně autenticky mapuje život naší velké hvězdy ( což jsem si až do přečtení této knihy neuvědomovala ) očima dcery Terezy Brodské. A není to kniha, která by paní Brejchovou vynášela do nebes nějakým pochlebováním či nadsazeným lichocením. Je to pohled dcery od malé dívky až po dospělou ženu. O uvědomování si kladných i záporných aspektů toho mít za matku hvězdu. O hledání vztahu jedné k druhé, o soukromých i profesních stránkách života herečky s velkým H. Velice ráda jsem si knihu přečetla, prohlédla řadu fotografií a zaznamenala filmy i herecké postavy této ženy. Naše země na ni může být jen hrdá. A co dcera? Myslím, že jí také pochopila a má ji velice ráda, protože jinak by nemohla být autorkou tak unikátního vyprávění.

03.12.2022 5 z 5

Kozí doktorka Kozí doktorka Klára Hoffmanová

Tyto povídky mě příliš nenadchly. Ovšem vnučka z nich byla unešená. Jsou jí čtyry roky a těch otázek :-) Takže nakonec splnily svůj účel a byly dokonalým tématem k diskusi ;-)

21.11.2022 3 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Kniha se mi četla celkem dobře. Hodně podobenství, krásný jazyk, zajímavá vztahově rodinná zápletka. Nicméně konec mě překvapil. Byl najednou nějaký zrychlený a celkem morbidně až překombinovaně vystupňovaný. Pouze můj názor.

A mimochodem, když tak přemýšlí, tak nemít podobnou vztahově rodinnou zápletku ve svém okolí, tak bych si také řekla, že je to snad nemožné, něco podobného udělat své dceři, svým blízkým, sama sobě...

18.11.2022 4 z 5

Povolání otce: Prezident republiky Povolání otce: Prezident republiky Ivana Hutařová

Kniha je psána populární formou. Není to vyloženě taková ta "drbárna", ale i tak, čekala jsem více. Především prezident Hácha mě velice zajímal. A přesto právě on zde byl vylíčen velmi ponuře až smutně. Stejně tak jeho dcera.
Kniha se čte dobře a i když se příliš z ní člověk stejně nedozví, stojí za přečtení.

06.11.2022 4 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Bylo to opravdu velmi zajímavé čtení. Užila jsem si přecházení časových linií. Opravdu dobrý nápad. Kniha má spád, je čtivá a tak trochu neobvyklá. Rozhodně doporučuji.

25.10.2022 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha se mi tak do dvou třetin četla moc dobře, měla spád, nápad a děj krásně plynul. Ovšem poslední třetinou jsem se vyloženě a řekla bych i trochu unuděně prokousávala. Najednou kniha stagnovala a ani rozuzlení nebylo nikterak výrazně zajímavé. Pro mě velká škoda zahozeného potenciálu.

20.10.2022 2 z 5