Vlaďka189 Vlaďka189 komentáře u knih

Šelma Šelma Andrew Mayne

Opět jsem se nechala zlákat mediální masáží, bohužel. Námět zajímavý, knížka se mi četla dobře i přes odborné části, ale ten konec to bylo moc. Že by autor najednou nevěděl jak to smysluplně ukončit, tak pro nás připravil šílený nesmyslný závěr. Jedna hvězda navíc za úchvatnou obálku. Pokračuji Hračkářem, tak snad to bude lepší.

29.05.2019 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Mám pocit, že pan Bryndza někam spěchá, mám jeho psaní ráda, ale tato knížka byla velkým zklamáním. Doufám, že Smrtící tajnosti vrátí laťku zpátky na vyšší pozice.

09.03.2019 3 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Po "Nehodě" jsem si chtěla příběh šetřit, ale zase to byla jízda. Čtivost se příběhu nedá upřít, ale místy pro mne byl neuvěřitelný. Přesto za čtivost, námět a spád dávám 4*

12.09.2018 4 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Knížka, která mi nedovolí usnout než ji dočtu se mi dlouho nedostala do ruky. Za velmi čtivý příběh odpouštím občas trochu neuvěřitelný děj. Za mne lepší průměr.

10.09.2018 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nechci hodnotit knihu ani celou serii, jen mám potřebu se trochu vyjádřit. Přečetla jsem celou serii, chtěla jsem si udělat vlastní názor. A je pravda, že jsem četla horší knihy, s příšerným stylem i překladem, ale o tom psát nechci. Není mnoho knih, které by vzbuzovaly tolik diskuzí. Jen bych ráda přičetla k dobru a vyzvedla, že tyto knížky přivedly ke čtení i mnoho lidí, kteří snad nepřečetli ani novinový článek natož nějakou knihu.

11.02.2017

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Brutální? Tak pro mne hodně. Trochu přemýšlím, že jsem ji neměla číst. Jsem dost otřesená, vůbec nechápu co může jeden člověk vydržet. Okrádám se o čtenářské zážitky z knih s tématy války, holokaustu, politických vězňů, pracovních lágrů apod. a pak se rozstřelím touto knížkou. Ale jinak skvělý a myšlenkově hluboký čtenářský zážitek.

22.01.2017 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Mám pocit, že čtu nějakou jinou knihu než většina komentujících. Už se s ní trápím několik týdnů a pořád to nejde. Jsem tak zklamaná, že ani nedokážu popsat co mi vadí asi všechno. Nejem zvyklá knihy nedočítat, ale nevím jestli se mi to u této povede. Jsem za půlkou a stále věřím, že se to zlomí.

07.11.2016

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Kdybyste měl někdo nemalé nutkání knížku po první třetině odložit, nedělejte to, připravili byste se o úžasný zážitek. Část knížky jsem sice probrečela, ale stálo to za to. Je zajímavé jak se dají příběhy lidí žijících s Vámi a okolo Vás skrýt do fantazijního pohádkového vyprávění trochu potrhlé babičky. Kéž by měl každý to štěstí mít takovou babičku. Promiňte čeká na mne Britt-Marie :)

12.06.2016 4 z 5

Žena v mramoru Žena v mramoru Mary Higgins Clark

Knihu jsem našla ve starším vydání ve své knihovně. Ani jsem o ní nevěděla. Autorka mne trochu zklamala začátkem knihy, moc mne to nešlo se začíst, ale nevzdala jsem to a nakonec jsem se nemohla odtrhnout a po prijezdu postav do lazni jsem docetla jednim dechem, prostě jsem musela vědět kdo je vrah a zda jsou mé dedukce správné. Za pomalý rozjezd ubírám jednu hvězdu, ale knihu doporučuji.

28.10.2015 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Neobyčejná kniha o obyčejných lidech ...

28.09.2015 4 z 5

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Podle názvu jsem měla trochu obavy co mne čeká, ale o to větší bylo překvapení. Kniha mne chytla od první stránky a nemohla jsem se od ní utrhnout, i přesto, že některé pasáže byly zdlouhavé a tak trochu o ničem, ale do poslední chvíle jsem si nebyla jisté jak to dopadne, i když tip jsem měla.

17.09.2015 4 z 5

U nás v Mitfordu U nás v Mitfordu Jan Karon

Hledala jsem nějaké pohodové čtení a našla jsem ho v této knize Jan Karonové. Přesto, že nejsem věřící, otec Tim je prostě bezva chlápek. Už mám rozečtený další díl a další díly jsem si objednala. Doporučuji všem, kteří si chtějí odpočinout od každodenního shonu a přečíst si něco laskavého. Chvílemi jsem chtěla také bydlet v Mitfordu.

17.09.2015 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Knížka mi byla doporučena, že se u ní budu smát, bohužel jsem u ní více brečela. Ale přesto úžasné čtení. Knížka plná vlídného humoru, lásky a bezprostředních reakcí.

31.03.2015 5 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Za mne plný počet, knížku jsem sice četla již před časem, ale dodnes si vybavuje některé pasáže. Knížka nutí přemýšlet nad sebou samým.

31.03.2015 5 z 5