vladislav6610 vladislav6610 komentáře u knih

Láska na lokální železnici Láska na lokální železnici Boris Dočekal

Přečteno ze zvědavosti, povídky v pohodě, ale nic, co bych četl pravidelně.

22.04.2024 2 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leonard Q. Ross (p)

Mi dostalo za ůkol napísat o ta knížka vod Leonard Q. Roos, jaká to být fajn knížka, pšímo jedna klas. Já myslet, že já pan K*A *P*L*A*N mám rád. Velká ukázka, jak si lze hrát nejen s češtinou. A kdo měl možnost vidět i na jevišti v ABC, úžasný výkon a zážitek.

11.04.2024 5 z 5

Návod k použití železnice Návod k použití železnice Jaroslav Rudiš

V knize jsem se opět projel po známých a oblíbených trasách. Tratě, vlaky a nadraží. Vlastně můj život.

06.04.2024 5 z 5

Volejem i peřejemi Volejem i peřejemi Zdeněk Šmíd

Pokud čtenář nesrovnává s původní předlohou a ke knížce přistupuje jako k něčemu novému, je zaujat, překvapen, pobaven a na konci i zarmoucen, i když - co krásnějšího pro vodáka než doplout z řeky do ráje. A tak nejen tu vodáckou holku si navěky nech, ale i tu vodáckou knížku (tu původní, i tu novou) navěky čti. Škoda, že už žádná další nebude.

24.01.2024 5 z 5

Abychom úplně nezpustli Abychom úplně nezpustli Miloslav Švandrlík

Bohužel pro mě zklamání, hodně slabý odvar dřívějších románů. Několik podařených kapitol zachránilo hodnocení před propadákem. Chci si pana Švandrlíka pamatovat raději z jiných děl.

16.01.2024 2 z 5

Příšerná smrt krásné dívky Příšerná smrt krásné dívky Miloslav Švandrlík

Klasické hororové povídky s neuvěřitelným zakončením. Pro chvíle klidu a odpočinku, nebo před usnutím.

27.12.2023 5 z 5

Pozor, zlý pavouk Pozor, zlý pavouk Miloslav Švandrlík

Při čtení zjistíte, že buď máte smysl pro Švandrlíkův humor (sice už léty trochu opotřebený) nebo Arachnofobii.

27.12.2023 4 z 5

Vylomeniny Jiřího Krampola Vylomeniny Jiřího Krampola Jiří Krampol

Humoriáda - oblíbený pořad, Jiří Krampol - oblíbený herec. Dokonalé spojení, příjemné čtení.

11.12.2023 5 z 5

Kulišárny Josefa Dvořáka Kulišárny Josefa Dvořáka Josef Dvořák

Příjemné čtení o příjemném herci.

06.12.2023 5 z 5

Nevím nic, ale řeknu všechno Nevím nic, ale řeknu všechno Pierre Richard

Má další srdcová záležitost francouzské kinematografie.

14.11.2023 5 z 5

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Klasika. Detektiv, který detektivem být nechtěl, řeší problémy i případy.

14.11.2023 5 z 5

Až na vrchol Až na vrchol Jiří Hanibal

Zajímavý příběh Lucemburků, škoda, že nikdo neohlídal zbytečné chyby ve jménech osob nebo u dialogů. Vydavatel by měl být pečlivější, škodí autorovi.

08.10.2023 3 z 5

Proroctví staré vědmy Proroctví staré vědmy Jaromír Jindra

Doba prvních přemyslovských knížat, běžný život, počátky křesťanství na našem území. Noví hrdinové v pozadí slavných.

17.09.2023 5 z 5

Karel IV. - Vzpoura vévodů Karel IV. - Vzpoura vévodů Jaromír Jindra

Další díl série rodu Rozoumků za doby Lucemburské vlády, děj zajímavý, ale ukončení, jako by autor vytrhl poslední listy. Uvidíme, jak naváže v budoucnu.

13.09.2023 4 z 5

Zpověď posledního mnicha Zpověď posledního mnicha František Kalenda

Chvilku mi trvalo se začíst, konec však měl rychlý spád a nedalo se od knihy odejít.

14.08.2023 3 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Belmondo a francouzská kinematografie, to je pro mě jistota. Jen málo lidí dokáže přimět druhé k úsměvu i k pláči. Životopis takové osobnosti stojí za přečtení. Merci beaucoup Maître Bebel.

30.07.2023 5 z 5

Sešlost Luďka Nekudy Sešlost Luďka Nekudy Tomáš Sláma

Vzpomínka na mistra mluveného i psaného slova, textaře, "Plavce", rozhlasáka, atd. S Jirkou Císlerem nezapomenutelná dvojice nejen na obrazovkách. Jsem rád, že jsem je mohl vídat i slýchat. Jestli někdo ovládl češtinu po Čapkovi, pak Nekuda.

17.07.2023 5 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Jak Oldřich ke štěstí přišel.

13.07.2023 4 z 5

Jablko nepadlo daleko od stromu Jablko nepadlo daleko od stromu Vlastimil Vondruška

Drobnost, aby bylo co číst.

04.07.2023 3 z 5

Zapomenutý zločin Zapomenutý zločin Vlastimil Vondruška

Rychlá prázdninová detektivka, spojení dvou románových postav.

03.07.2023 4 z 5