viweb viweb komentáře u knih

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Jo! Pěkný, čtivý, sympatický, mělo to spád.

02.04.2024 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Přečteno jenom kvůli výzvě. Jednou stačilo. Několikrát jsem přemýšlela že to vzdám. Neoslovilo mě to. Škoda

02.04.2024 2 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout. Věcné, příjemné, představitelné, sympatické. Doporučuji.

26.03.2024 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Poslechnuto jako audiokniha. Mě se to líbilo, dobrý námět až na ten konec. Ten mě nemilo překvapil a tak se budu těšit na "pokračování" ???

26.03.2024 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Výborná! Mrazivý příběh jedné mladé ženy. Až mě zaráží jak může být jedna rodina takhle nefunkční a zvrácená! Měla jsem na konci husí kůži což se mi dlouho nestalo. Doporučuji přečíst.

16.03.2024

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

Moje první kniha od autora. Jo líbilo se mi to příběh dobrý, napínavé až do konce. Překvapivý konec, který jsem nečekala. Už se těším na další knihu. Doporučuji přečíst nebo poslechnout.

16.03.2024 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Takhle nějak si představuji "sopl co se táhne na rukávu" Nápad dobrý, i děj by šel ale to zpracování!!! Otravné, pomalé, až jsem chytila několikrát nervy! To se mi ještě nestalo! Takové tragické mi to přišlo. Omlouvám se všem kterým se to líbilo. Já jenom na tom nenašla nic co by mě těšilo. Jednu hvězdu dávám za podání. Krásně namluveno.

05.03.2024 1 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

Moc hezké, jako vždy!

18.02.2024 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Poslechnuto jako audiokniha. Moc pěkně podané, napínavé až do konce. Pohled tří lidí jedné rodiny na uplynulé události. Mě se to moc líbilo a doporučuji. Krásně namluveno panem Kaňkovským, Vlasákem a paní Kaplanovou.

09.02.2024 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Moc pěkně napsané, děj má spád, postavy jsou sympatické. Z konce je mi smutno ale i toto je život. Četlo se to příjemně.

05.02.2024 5 z 5

Zázračné medicínské případy Zázračné medicínské případy Martina Frei

No zajímavé ale jednou stačilo. Už bych se ke knize nevrátila.

01.02.2024 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Mě se to nelíbilo. Asi jsem ještě nedozrála do "severské krimi" nebo jsem měla příliš velká očekávání. Množství postav mě trochu mátlo kdoje kdo co a kam patří. Příběh často utíkal do vykreslování detailů což na mě působilo zdlouhavě a zbytečně. Celkově jsem zklamaná. Jednou a dost.

28.01.2024 1 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Poslechnuto jako audiokniha. Zajímavý příběh napsaný trochu jinak než krimi co už mám za sebou. Hodně odborných termínů z oboru mikrobiologie a virologie což může někoho odradit, protože se v tom rychle ztratíte. Líbí se mi otevřený konec.

13.01.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

To byla slabota! Moc mě to mrzí, protože jsem se těšila a miluji pana Hartla ale tohle se nepovedlo! Natažené, nezáživné, postrádají vtip i šarm na který jsem u pana Hartla zvyklá. Velká škoda!

11.01.2024 1 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Krásně, napínavě napsané. Přečetla jsem jedním dechem. Moc doporučuji!

31.12.2023 5 z 5

Neposvěcená půda Neposvěcená půda Mel Starr

Děj má spád, úsměvné jsou "vyšetřovací metody" hlavního hrdiny v celku příjemně strávený čas.

27.12.2023 4 z 5

Místnost 19 Místnost 19 Marc Raabe

Přečteno kvůli výzvě. Hodil se mi název knihy. Kniha mě bavila i když je v ní silný politický podtext, který moc nemusím. Jako rušivý pro mě je vyprávění děje v minulém čase a následující věta je v čase přítomném. Ráda bych věděla jestli je to záměr autora nebo špatný překlad. Za mě jednou a stačí!

18.12.2023 3 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Poslechnuto jako audiokniha. Pěkné, napínavé. Měla jsem pocit že se děj rozbaluje jako bonbon z pozlátka. Doporučuji.

22.11.2023 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Některé slabší, jiné lepší jak už to u povídek bývá. Za mě jednou a dost.

12.11.2023 2 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

Mě se to nelíbilo. Celé to bylo matoucí s miliony postav a výrazů staré češtiny. Nemohla jsem se tím prokousat. Jsem zklamaná. Škoda!

12.11.2023 1 z 5