VIPmag VIPmag komentáře u knih

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Přečteno jedním dechem, napínavé, byla jsem vtažena do děje a hltala každou další stránku. Zajímavá a originální zápletka. Po delší době zase kniha od které jsem se nemohla odtrhnout.

24.06.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nedokážu napsat nic nového, jednoduše skvělá kniha, která chytne za srdce. Pro všechny, kteří ji mají rádi si dovolím sdílet tuto píseň a krásný videoklip, jehož vznik kniha inspirovala a který na mě zapůsobil stejně tak: http://bit.ly/ztracene_mesto

27.05.2021

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Čtivé od začátku do konce, dojemné, silné. Osudy některých lidí jsou skutečně až neuvěřitelné. Je to zajímavá kniha, která přibližuje zase trochu jiný příběh druhé světové války, protože kdo z nás kdy četl něco o osudech Litevců před válkou a za války? Rozhodně doporučuji!

17.11.2019 5 z 5

Tetovač z Auschwitzu Tetovač z Auschwitzu Heather Morris

Další zajímavá kniha na toto téma. Skutečně místy až neuvěřitelný lidský příběh. Doporučuji.

17.11.2019 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha mě bavila, přečetla jsem s chutí od začátku do konce. Ten mě sice maličko zklamal ale stále hodnotím vysoko a knihu bych doporučila k přečtení.

17.11.2019 4 z 5

Citrusový sad Citrusový sad Larry Tremblay

Rozhodně zajímavý příběh. Na začátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetla a než si mě příbeh získal. Pak už jsem však knihu zhltla za jedno odpoledne. Jednu hvězdu strhávám za místy na mě až trochu moc epické pasáže a za to, že příběh by si podle mě zasloužil větší rozsah, vykreslení jednotlivých postav tak, aby vynikla jeho hloubka.

10.09.2019 4 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Skvělá kniha, příběh se mi líbil ještě trochu víc než Chlapec v pruhovaném pyžamu. Kniha ukazuje, podobně jako třeba “Smrt je mým řemeslem”, jak se z obyčejného člověka postupně pod vlivem okolností stává sluha režimu, jak se mění jeho hodnoty a postoje. Rozhodně doporučuji!

08.09.2019 5 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Kniha na mě zapůsobila hlavně díky příběhu vojáka Maxe. Hrůzy války z pohledu řadových německých vojáků se v knihách často neobjevují. Doporučuji k přečtení.

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Skvělé! Nemohla jsem se odtrhnout a byť je to pořádná porce stran, tak mě kniha bavila od začátku do konce. Ten mě (musím být upřímná) trochu zklamal, respektive ne zcela uspokojil. Ale rozhodně kniha patří do mého žebříčku nejoblíbenějších, které doporučuji na potkání. Po dočtení máte ještě pár dnů ten pocit, že už přece nic dalšího nebude tak dobré...

Proč Gabčík nestřílel Proč Gabčík nestřílel Lubomír Kubík

Kniha se mi líbila, je to zas trochu jiný pohled. Ne každému možná tato umělecká licence a netradiční vysvětlení sednou, ale mě to bavilo a tak nějak příjemně mi to zapadlo do mozaiky spolu s lepšími tituly jako je HHhH nebo fenomenální Dva proti říši.

Slzy mé duše Slzy mé duše Kim Hjon-Hi

Zase trochu jiný pohled na to, co se dělo a děje v Severní Koreji. Rozhodně doporučuji všem, kteří vyhledávají knihy s touto tématikou, přečetla jsem jedním dechem a ještě dlouho nemohla příběh dostat z hlavy.

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Kniha se ke mě dostala náhodou a byla jsem doslova nadšená. Čtivý a zároveň děsivý příběh, ze současnosti, který rozhodně stojí za to, pokud vás tématika života v Severní Koreji zajímá.

Pod stejným nebem Pod stejným nebem Stephan Talty

Příběh je silný a děsivý. Hrdina je stejně starý jako já, o to je pro mě příběh osobnější. V době kdy jsem si já užívala bezstarostné dětství, on bojoval o život svůj a svých blízkých. Ale... styl psaní mi občas přišel dost zmatený, často se přeskakovalo z jednoho na druhé bez hlubšího vysvětlení apod. Z knih na podobné téma se mi tato líbila asi nejméně (proto ubírám hvězdičku) a k přečtení bych doporučila spíše jiné tituly.

10.08.2019 4 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Další zajímavá kniha na toto téma. Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Čtivě napsané, přečetla jsem během chvíle.

10.08.2019 3 z 5

Úsporné zavlažování zahrady Úsporné zavlažování zahrady David A. Bainbridge

Zajímavý přehled různých metod jak alternativně dostat vodu k rostlinám. Něco je použitelné, něco už trochu méně, nicméně pro ty, které toto téma zajímá, určitě stojí za přečtení. Načerpáte inspiraci.

10.08.2019 3 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Zábavné, psané s pokorou a životním nadhledem. Příjemné čtení.

10.08.2019 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Za mě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Byla jsem vtažena do děje, prožívala jsem vše s hlavním hrdinou a doslova tím žila. Kniha ve mně opravdu zanechala hluboký dojem.

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Za mě perfektní, velmi čtivý příběh. Ač detektivky a krimi příběhy nevyhledávám, tato kniha mě bavila. Půjčila jsem ji už řadě známých a všichni byli spokojeni, kniha je vždy příjemně překvapila. Mohu tedy doporučit.