vinnetou500 vinnetou500 komentáře u knih

Výklad snů Výklad snů Sigmund Freud

Knihu jsem nepřečetl celou. Poctivě jsem četl zhruba první třetinu, zbylé dvě jsem již spíš prolétl. Odhadem jsem se mohl v součtu dostat tak na polovinu stran. Přeskakoval jsem především pasáže, kde mi některé teorie nedávaly ve srovnání s nynějšími poznatky smysl. Když pak byla teorie podpírána několika sny, ty jsem přeskočil. I tak jsem v knize nalezl mnoho pro mne pozoruhodných myšlenek, které mi nasadily brouka do hlavy. Vysoké hodnocení dávám především z úcty k autorovi. Kdo jsem, abych lékaři, který na základě svých poznatků převrátil hned několik oborů vzhůru nohama, označil jeho dílo jinak než plným počtem?

28.03.2024 5 z 5

Johnny si vzal pušku Johnny si vzal pušku Dalton Trumbo

Za mě jedním slovem síla. Nejvýmluvnější je za mě celá kapitola X.

"Když se začínají hýbat armády, vlají prapory a ozývají se hesla, dej si pozor, kamaráde, protože v ohni nejsou tvoje kaštany. Bojuješ jen za slova a obchod, který uzavíráš, není čestnou výměnou tvého života za něco lepšího. Jednáš sice šlechetně, ale tebe zabijí, to, za co jsi dal svůj život, nepřinese nic dobrého tobě a asi nikomu jinému."

13.02.2024 4 z 5

Lékař vzpomíná (1895–1920) Lékař vzpomíná (1895–1920) Vladimír Vondráček

..."vědomosti z některých předmětů jsou cenné a dobrá známka je výhodná, příliš vyniknout je však zbytečné."
Velmi často mi profesor Vondráček přímo mluví z duše. Svá středoškolská studia jsem pojímal úplně stejně.

01.02.2024 5 z 5

Varhany - od teorie k praxi Varhany - od teorie k praxi Jiří Mlčoch

Výborná kniha, kterou jsem sice rozhodně nepřečetl celou, dodnes však slouží jako skvělý materiál, když si s něčím kolem varhan nevím rady.

15.11.2020 5 z 5

EKG stručně, jasně, přehledně EKG stručně, jasně, přehledně John R. Hampton

Výborně napsaná učebnice pro pochopení základních principů EKG. Skvělým bonusem je test na konci pro zopakování nových znalostí. Není se čeho bát, je to prostá fyzika :)))

15.11.2020 5 z 5

Příběhy mladých lékařů Příběhy mladých lékařů Anton Pavlovič Čechov

Jedna z mála knih o lékařích, kterou jsem nehltal od začátku do kocne. Některé příběhy vázly. I tak hezké počtení.

29.09.2020 3 z 5

Dům doktora Maltha Dům doktora Maltha Johannes Buchholtz

Krásný příběh, který pohladí po duši.

29.09.2020 5 z 5

Tajemství E 225 Tajemství E 225 Alois Joneš

Knizka nalezena v nádražní knihovnicce, stala rozhodne za precteni. Posilam dale:)

04.08.2020 5 z 5

Lékařská první pomoc v urgentních stavech Lékařská první pomoc v urgentních stavech Jiří Málek

Kniha je psaná velmi srozumitelně. U málokteré učebnice je čtení jednodušší než u této. Díky za to!

26.02.2020 5 z 5

Je to ta pravá? Je to ta pravá? kolektiv autorů

V celé knize slovo Bible psáno s malým b! Tak takhle teda ne!!!:)

07.10.2019 4 z 5

Špalíček dobrých českých vtipů I. Špalíček dobrých českých vtipů I. David Vít

Nejlepší společník při dřepění na "Olympu". Jal jsem se jej přečíst od začátku do konce a zaškrtával jsem si povedené kousky. Bohužel, z více jak čtyř tisíc vtipů jsem shledal opravdu skvělými sotva stovku. Spíš padesát.

23.09.2019 2 z 5

Rok před maturitou Rok před maturitou Siniša Pavić

Knížka nalezená v knihbudce v Horním Maršově. Zaujala mne názvem, jelikož mám velmi rád příběhy ze studentského prostředí.

Konec byl vlastně dost smutný, protože hrdina přišel prakticky o vše, co se celou dobu snažil budovat. Rozhodnutí pro pracovní nasazení však slibuje lepší zítřky.

Krásně vykreslené myšlení profesora Nešiče bylo příjemným bonusem.

23.09.2019 5 z 5

Manifest komunistické strany Manifest komunistické strany Karl Marx

Schválně nehodnotím. Myslím, že nějaké hodnocení není na místě stejně jako u Mein kampfu. Každopádně - do manifestu jsem se pustil především z toho důvodu, abych přišel na Marxovo pojetí komunismu. Znám pár lidí, kteří tvrdí, že Marxův komunismus je jiný, než to, co bylo v SSSR a pak tady, a že oni jsou tedy hrdí "konzervativní"? komunisté...
Jak už to tak bývá, přečtení ve mne vyvolalo spíše více otázek, než nabídlo odpovědí. Krátce, bohužel neznám moc reálie té doby, tak nevím... třeba bylo v té době normální napsat, že pro funkčnost nové ideologie je třeba násilně svrhnout tu současnou.
Hlavní věc, kterou jsem si totiž uvědomil je, že komunistické hnutí vzniklo z čiré nenávisti, nenávisti vůči současnému zřízení a od začátku se nijak netajilo svou povolností k násilí. Tím ve mně dohasl poslední plamínek naděje, že "to Marx zamýšlel jinak".

16.04.2018

Hackněte svůj život Hackněte svůj život Monika Nevolová

Opravdu mohu jen doporučit. Velice oceňuji věcnost této knížky. Autorky nechodí vůbec kolem horké kaše, vše je hned stručně ale jasně vysvětleno. Už jsem totiž četl i jiné knížky o seberozvoji, které byly 3x silnější a řekly toho stejně jako tato publikace. Díky za ni!:)

19.03.2018 4 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Rozhodně nemohu souhlasit, že kniha má pomalý rozjezd. Hltal jsem příběh od první do poslední strany. Na posledních stránkách jsem dokonce zjistil, že jsem docela dojatej, a že bych nejraději četl dál. Poznávál dál běh nemocnice, který mi tak učaroval, chodil s doktory a asistenty na operační sály, na porady, do ordinací, na kafe a na večeře. Přestože to stojí tolik fyzické námahy a psychického náporu, chci taky vykonávat tohle povolání. Tahle knížka mé přesvědčení jen utvrdila. Díky, Pane spisovateli!

20.01.2018 5 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Jednou jsem se takhle chystal na svoji každotýdenní cestu za vzděláním a byla mi přibalena tato knížka. Ještě před odjezdem na intr jsem se začetl a těsně po příjezdu jsem knížku zaklapl - již dočtenou. Marek mne naprosto uchvátil a hlavně motivoval. Doporučuji jak jen to jde! (Tato kniha se zařadila u mne hned vedle knížky Zlaté ruce od Bena Carsona. Těchto dvou děl si nesmírně cením. Víc, než jakýchkoli jiných knih dnešní doby.)

05.11.2017 5 z 5

Bez výmluv! Bez výmluv! Martin Doležal

Skvělá a inspirativní kniha, která člověka nakopne správným směrem. 100%

14.03.2017 5 z 5

Rytíři kruhového stolu Rytíři kruhového stolu Stelio Martelli

Vzpomínám, když mi knížku četla mamka na dobrou noc. Příběh jsem "žral" a velice mě bavil. Jen v tom útlém věku jsem nějak pořád nedokázal překousnout, že všichni mí oblíbenci zemřeli. Gawain, Lancelot i Artuš. Nezkazilo mi to ale celkový dojem. Vzpomínám i díky této knížce na dětství v tom nejlepším :-)

30.12.2016 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Pane jo, to je počteníčko. Vřele doporučuji všem!

30.12.2016 5 z 5

O bludných kruzích a bludných kamenech O bludných kruzích a bludných kamenech Max Kašparů (p)

Skvělý, super, děkuju. K této knížce se jistě v budoucnu vrátím. Obsahuje spoustu moudra. Minimálně je tu spoustu výborných rad do manželství.

22.11.2016 5 z 5