Vilhelmína Vilhelmína komentáře u knih

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Naprosto skvělá kniha. Připomínala mi trochu Zoufalé manželky. Všechny ženy vedou zdánlivě obyčejné životy. Na první pohled mají klasická manželství, klasické problémy, dalo by se říct "nuda" (až na Rachel ovšem). Ale ve skutečnosti každá z nich svádí boj a jejich osudy, z počátku oddělené, se postupně začínají spojovat a hříchy minulosti vyplouvat... Mám moc ráda autorčin styl vyprávění. Dokáže skvěle popsat myšlenkové pochody jednotlivých postav. Hrdinové jejích knih nejsou pouze černí nebo bílí. Dobří lidé mají temné stránky a ty špatné prostě nedokážete zatratit, protože i oni do toho příběhu patří. A závěrečné "coby kdyby" bylo prostě už jen třešinkou na dortu. Určitě doporučuji.

14.06.2017 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Tak nějak mě zklamala. Začetla jsem se bez problémů, ale postupně jsem se přistihla, že se musím k dočtení nutit. To, jakým stylem a jakým směrem se ubíralo vyšetřování mi přišlo nesmyslné, stejně, jako některé dialogy. Mám ráda detektivky na způsob Slečny Marplové či Vražd v Midsomeru, které neoplývají brutalitou a řeší se beze zbraní, spíš jen povídáním si s podezřelými, ale tohle bylo moc. Vrchní detektiv se celý týden nedostane do domu zavražděné ženy, který je klíčem k rozluštění vraždy? Nebo nechá podezřelé osoby, aby mu "pomáhaly" s odhalováním klíčových důkazů? Ale abych nebyla příliš kritická - spousta myšlenek v knize se mi líbila a nutila k zamyšlení. Ale do dalších dílů chuť zatím nemám. Takže u mě za tři.

23.05.2017 3 z 5