Viktor80

SestřelenSestřelenFrantišek Fajtl

Autor vypraví velice poutavý příběh o jeho odvážném návratu do Anglie po jeho sestřelení nad okupovanou Francií. Pana Fajtla považuji za opravdu velkého vlastence a člověka s dobrým srdcem. Doporučuji, tato kniha určitě stojí za přečtení.

04.05.2017

Děti Antonína KalinyDěti Antonína KalinyStanislav Motl

Velmi zajímavé čtení, kde se člověk dozvídá fakta o takřka neznámém p. Kalinovi, který zachránil kolem 1000 dětí před smrtí v koncentračním táboře v Buchenwaldu. Doporučuji k přečtení.

29.01.2017

Emil Boček - Strach jsem si nepřipouštělEmil Boček - Strach jsem si nepřipouštělJiří Plachý

Velmi čtivě napsaná kniha o životě p. genmjr. Emila Bočka. Je vzorem čestnosti a upřímnosti. Přeji mu a i celé jeho rodině hodně zdraví. Ať je tu ještě dlouho mezi námi a může vyprávět svá zajímavá dobrodružství. Knihu rozhodně doporučuji k přečtení.

24.04.2018

310. stíhací peruť310. stíhací peruťJiří Rajlich

Pěkně napsaná a ucelená knížka o 310. stíhací perutě. Zajímavé jsou i přehledy bojů, působení na základnách, seznam letců a jejich vyznamenání. Doporučuji.

27.09.2016

Cesta za křídlyCesta za křídlyAlois Štanc

Moc pěkný deník AŠ, kde detailně popisuje co prožil za války. Od odchodu z vlasti až po návrat. Setkaní s otcem během války, i shledání celé rodiny po návratu do vlasti a i nelehký život v "osvobozené zemi". Vřele doporučuji k přečtení.

13.01.2017

Na perutích RAFNa perutích RAFPetr Majer

Pěkně ucelená knížka s fakty o AV. V knížce jsou uvedeny přílohy o Bitvě o Británii, rozdělení československých perutí RAF, vojenské stejnokroje, hodnosti, příslušníci letectva z Těšínska, rodokmen rodiny Velebnovských. Doporučuji k přečtení.

15.01.2017

Stíhači nad KanálemStíhači nad KanálemJiří Rajlich

Pěkně ucelená chronologie bojů československých RAF letců.

07.05.2016

Teplá Praha: Průvodce po queer historii hlavního města 1380–2000Teplá Praha: Průvodce po queer historii hlavního města 1380–2000Jan Seidl

Pěkný historický průvodce. Těším se na Brno.

08.05.2016

Neobjasněné záhady druhé světové válkyNeobjasněné záhady druhé světové válkyRobert Jackson

Zajímavé příběhy.

02.06.2016

Putování na kolePutování na koleLadislav Sitenský

Pěkné putování na kole od Prahy až po Vysočinu a zpět.
Hlavně moc pěkné fotky Ladislava Sitenského.

29.06.2016

Šest statečnýchŠest statečnýchEva Pokorná

Hezky sepsaná a ucelená fakta o RAF letcích pocházejících z Třebíčska.

10.07.2016

Generál nebeGenerál nebeFrantišek Fajtl

Moc pekne sepsane vzpominky. Obzvlast obdobi v Olomouci.

05.08.2016

414, asi jsme se srazili414, asi jsme se sraziliJosef Faul

Pěkně ucelená data 5. leteckého pluku v Českých Budějovicích. Od vzniku až po jeho konec.

03.10.2016

RAF uniformy a výstroj v letech 1939 - 1945RAF uniformy a výstroj v letech 1939 - 1945Andrew Cormack

Dobře napsaná knížka o výstroji RAF letců.

11.11.2016

Od 313.(čs) perutě až k 4.stíhací letceOd 313.(čs) perutě až k 4.stíhací letceStanislav Vystavěl

Pěkně ucelená fakta o rozdělení perutí po návratu z Anglie.

22.11.2016

Tak trochu jiné namlouváníTak trochu jiné namlouváníVladimír Hrubý

Hezky napsané příběhy i veřejně známých dvojic o jejich prvních společných seznámeních.

24.12.2016

Na perutích RAFNa perutích RAFPetr Majer