Vikiki22 Vikiki22 komentáře u knih

Pes a lov Pes a lov Michal Císařovský

Komplexná a veľmi zaujímavá kniha o histórii nielen poľovníckych praktík, ale hlavne o poľovných plemenách dávno minulých a ich vývoji. Obsahuje veľa unikátnych informácií a obrázkov. Poľovníka aj kynológa určite zaujme. Ja som si ju prečítala hneď 2x. :)

06.11.2020 5 z 5

Velká ilustrovaná kynologická encyklopedie Velká ilustrovaná kynologická encyklopedie Ivan Stuchlý

Jedna z najobsiahlejších odborných kníh, ktorá kedy od českého autora vyšla. Napísať knihu s kynologickou tematikou už dnes nie je jednoduché, nakoľko je to dnes už veľmi obsiahla téma. Pán Stuchlý ale dokázal pozbierať všetky možné termíny, názvy a heslá, ktoré sa v kynológii nachádzajú a nasuckať ich do krásnych 930 strán. Pár termínov mu síce ušlo, ale pri takomto kvante informácií je to dovolené. Je to naozaj veľmi husto a drobným písmom napísaná kniha, ktorú ocení každý jeden odborník kynológ i laik psíčkar a určite ocenia tento skvost aj ďalšie generácie v rodine.

29.02.2016

Chov psů Chov psů Zdeněk Procházka

Knižka, ktorú by mal preštudovať KAŽDÝ začínajúci i skúsený chovateľ. Jedinečná kniha na SK a CZ trhu, ktorá sa zaoberá s problematikou chovu psov ucelene a dopodrobna.

04.10.2015 5 z 5

Policajná kynológia Policajná kynológia Václav Krajník

Zámer pekný, ale čiastočne nevydarený. Kniha je celkom neprehľadná, ak v nej človek chce niečo nájsť, musí si ju prečítať celú. Časť anatómia/fyziológia psa je dôležitá vec, ktorú by mal poznať každý psíčkar, kynológ. Ale je to len taký \"výcuc\", ktorý nemá súvislosť. Nepáčia sa mi ani metodiky výcviku opísané v tejto knihe. Viem, že sa s tým u polícii nebabrú, ale neuškodilo by im aspoň spoznať iné metódy výcviku policajných psov. Plemená psov, ktoré sa hodia na výcvik policajného psa sú tiež neaktuálne. Kvitujem ale časť Choroby psov a výživa, tiež celkom užitočné pre každého.

22.09.2013 3 z 5

O vlkoch a ľuďoch O vlkoch a ľuďoch Barry Lopez

Dávam 4 hviezdičky z 5. Nie, že by si toto dielo nezaslúžilo hviezdičiek 5, je naozaj na tie časy presýtené informáciami, ktoré sú stále aktuálne. Prvá časť opisujúca vlky všeobecne, ich pôvod, sociálnu štruktúru, lov a teritórium, je stručne, ale pekne spracovaná, škoda len, že je toho pre mňa trošku málo na dnešné pomery. Ale ako som už písala, na tie časy, keď vyšiel originál, je to dosť. Druhá časť sa mi páčila asi najviac. Vlci a Indiáni proste patria k sebe. Tretia časť bola veľmi dopodrobna popísaná. Boj medzi vlkmi a "novou civilizáciou" v Amerike bola veľmi krvavá a krutá, neskrýva to ani autor a patrične opisuje myslenie ľudí v tých časoch. Štvrtú časť by som rozdelila na 2 časti: Tá prvá, jednajúca o stredovekom myslení ľudí o vlkoch, vlkolakoch, o deťoch vychovaných vlkmi bola veľmi zaujímavá, no druhá časť jednajúca o rozprávkach, bájkach a bohoch v spojitosti s vlkmi bola pre mňa chaotická. Nevidela som v tejto časti temer nič iné, len mená autorov a názvy diel, ktoré väčšinou bežný človek ani nepozná. Škoda. Mohol tie diela aspoň opísať konkrétnejšie, aby z nich človek niečo mal. Takže len pre toto 4 hviezdičky. :)

26.06.2013 4 z 5

Foxteriér Foxteriér Muriel P. Lee

Táto knižka, resp. všetky knihy z tejto edície, sa zaoberá ani nie tak daným plemenom ako všeobecne o základnej výchove a starostlivosti o psa. Odporúčam ju pre úplných začiatočníkov, pre mňa osobne táto knižka nič nedala. Pekná farebná kniha plná fotografií, ale minimálnej informácie o plemene. 2 hviezdičky dávam za obšírnejšiu históriu plemena a veľa farebných fotiek.

23.12.2012 2 z 5

Stříhání a trimování psů Stříhání a trimování psů Renate Dolz

Veľmi nápomocná kniha pre náročnejších a pre tých, ktorí sa chcú ešte v úprave srsti psov zdokonaliť. Detailne napísaný každý postup či už strihania alebo trimovania. Ide hlavne o výstavné úpravy, ale spomína sa aj úprava domáceho miláčika. Husto napísaná a pekne ilustrovaná kniha.

08.11.2012 5 z 5

Psi Psi Peter Teichmann

Taká kniha pre deti. :)

08.11.2012

Jantarové oči Jantarové oči Jaroslav Monte Kvasnica

Táto unikátna kniha o vlkoch a aj o prírode je jedna z mála, ktorá človeka núti ešte a ešte ďalej čítať. Nielenže obsahuje veľmi zaujímavé príbehy o vlkoch, nad ktorými sa človek zamyslí a neraz sa to prejaví aj na emóciách, ale Monte detailne opisuje etológiu vlkov a z nich vychádzajúcich psov, ktorú by som dala povinne prečítať každému majiteľovi psa. Tretia časť zaoberajúca sa vlkmi v ČR, ale aj v iných krajinách, poukazuje na nielen pekné stránky myslenia ľudí pri pohľade na vlka. Obzvlášť sa mi páčili zápisky z Monteho denníka, kde Monte ukazuje nielen svoju odbornosť, dobrodružnosť a poetickosť, ale aj svoju dávku vtipu a ľudskosť. Jednoznačne jedna z najlepších kníh, ktoré som kedy čítala.

04.06.2012 5 z 5

400 rád pre milovníkov psov 400 rád pre milovníkov psov Manfred Koch-Kostersitz

Táto kniha poukazuje na veľa vecí hlavne ohľadne výchovy psa. Kedysi to možno bola uznávaná a poučná kniha, no dnes by som ju doporučila len ako zaujímavosť. Určite nie ako knihu, ktorou by bolo vhodné sa riadiť. Obsahuje veľa mylných názorov a ešte horšie prvky výcviku a výchovy.

10.05.2012 2 z 5

Anatomie domácích savců 1., 2. Anatomie domácích savců 1., 2. H.E. König

Veľmi pekne a zrozumiteľne napísaná a hlavne nádherne ilustrovaná kniha. Pomôže nielen ako učebnica pre budúcich veterinárov (sama som sa z nej učila), ale je zaujímavá aj pre ľudí, ktorí sa o anatómiu domácich zvierat zaujímajú viac. Špeciálne fotky autorov ukazujú presnú topografiu jednotlivých orgánov. Ja som sa z nej veľa naučila. :)

09.04.2012 5 z 5

Váleční psi Váleční psi Michael G. Lemish

Veľmi zaujímavá kniha pre všetkých, ktorým nie je psí život ľahostajný a ktorí majú radi niečo z histórie či už psov alebo ľudí. Obsahuje veľa dojímavých, pekných aj smutných, niektoré, bohužiaľ, pravdivých príbehov. Všetko je podložené dokumentami a s fascinujúcimi fotkami. Vrele doporučujem!

08.04.2012 5 z 5

Nová encyklopedie psů Nová encyklopedie psů Bruce Fogle

Úplne rovnaká kniha ako jej predchodkyňa - Encyklopédia psov. Pridali sa len nejaké fotky a pár plemien navyše.

08.04.2012 3 z 5

Lev nie je kráľom zvierat Lev nie je kráľom zvierat Josef Vágner

Nádherná kniha o Afrike, dobrodružstvách a o Čechovi, ktorý sa v Afrike nestratil. Celá kniha je písaná tak, že je človek nútený si všetko predstaviť a byť s pánom Vágrom rovno v deji. :)

08.04.2012 5 z 5

Encyklopédia psov Encyklopédia psov Bruce Fogle

Pekná kniha skôr pre deti a úplných začiatočníkov. Veľa veľa obrázkov a málo popisu, navyše rozdelenie nezodpovedá nášmu oficiálnemu rozdelenie plemien.

08.04.2012 2 z 5

Veľká kniha o psoch Veľká kniha o psoch David Taylor

Veľa veľa pekných a veľkých obrázkov, ale nič k plemenám napísané.

14.11.2011 2 z 5

Mops Mops Lea Smrčková

Táto kniha úplne presne vystihuje plemeno mops. Jedného mám už 11 rokov doma, takže viem, čo vravím. Náučne, ale nie príliš odborne, no s kúskom srdca napísaná kniha, ktorá vám dá kompletný obraz o tomto plemene. Doporučujem!

14.11.2011 5 z 5

Vreckový atlas psov Vreckový atlas psov Lea Smrčková

Dobre spracovaná kniha, náučná a užitočná. Aj keď už na dnešné pomery trošku zastaralá (vzhľadom na niektoré zmeny v kynológii), správny kynológ by ju mal mať v knižnici.

14.11.2011 4 z 5

Bojoví psi Bojoví psi Dieter Fleig

Veľmi zaujímavá a dobre spracovaná kniha, ktorá zaujme všetkých, ktorí sa o históriu psov zaujíma.

14.11.2011 5 z 5