Viki0 Viki0 komentáře u knih

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Po dlouhé době konečně zase kniha, která mě bavila od začátku do konce. Styl autorova psaní mi vyhovoval. Nevím proč, ale trošku mi to připomínalo styl Darrena Shana, to je ale jen můj názor.
Všechny postavy jsou skvěle popsané, vybudujete si k nim vztah a děj prožíváte s nimi. Humor v knize mi sedl.

13.04.2019 5 z 5

Modrý kód: Když jde o život Modrý kód: Když jde o život kolektiv autorů

Podle mě je to úplně zbytečná kniha. Osudy postav jsou vždy shrnuty na půl stránky, jinak jsou celé příběhy pouze přepsané podle seriálu. Velmi mě vytáčely hovorové výrazy a nespisovná slova v přímé řeči, bylo to přehnané. Jediná věc, kterou oceňuji, je příručka první pomoci, díky které dostala kniha alespoň 1 hvězdičku. Kniha samotná je absolutní blbost.

16.03.2019 1 z 5

Dráp šelmy Dráp šelmy Varian Johnson

Po předchozím díle, který mě zklamal, Dráp šelmy celé sérii opět zlepšil reputaci. Autor má se sérií už zkušenosti, neboť psal jeden z předchozích dílů, tudíž dokázal mnohem lépe vystihnout charaktery postav a jejich chování. Děj byl po celou dobu zajímavý a nestalo se tu, že by nějaké pasáže byly příliš nudné a jiné naopak přehnané, akce byla vyvážená, což oceňuji, protože Kamenné srdce mělo v tomhle ohledu nedostatky. Čtení bylo velmi příjemné, kniha byla plná atmosféry, která mi připomněla úplně první díly první série. Vytkla bych jen jedinou věc - konec by opět mohl být trochu více rozepsaný, ale na to jsem u této série už zvyklá.

15.03.2019 5 z 5

Kamenné srdce Kamenné srdce Sarah Prineas

Po předchozím díle bylo Kamenné srdce o dost slabší. Styl psaní autorky mi nesedl. Už jsem zvyklá, že každý díl je od jiného autora, tentokrát to pro mě ale byl menší problém.
Zápletka se mi zdá už ohraná, určitě se dalo vymyslet mnoho jiných věcí, které by byly originální.
Děj byl po většinu knihy nezajímavý a zdlouhavý, na posledních pár stránkách se naopak dočkáme až přeplácaných pasáží, které jsou přehnané a postrádají smysl. Na rozdíl od předešlého dílu, který byl od začátku do konce zajímavý, byl tento díl zbytečně protahovaný, protože autorka očividně neměla žádné nápady (jak je zřejmé i ze samotné zápletky, která nás bude doprovázet i v několika příštích dílech). Doufám, že další autor si povede lépe, bohužel mě kniha zklamala.

26.01.2019 3 z 5

Radosti zimy Radosti zimy Jeff Kinney (p)

Po dlouhé době bylo fajn si přečíst něco odpočinkového. Zasmála jsem se, ale už to není, co to bývalo. I tak potěší.

05.01.2019 5 z 5

Myslím, že je úplně zbytečné něco psát...
Pro mě je to nejlepší knižní série, všechno je kouzelné a rozhodně jsem ráda, že jsem se nedávno dokopala k přečtení. Byla by velká chyba, kdyby všech sedm knih nadále leželo v mé knihovně bez povšimnutí.

02.12.2018 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Nevím, čím začít...
Dvory jsem ještě nečetla, takže nemohu porovnat.
Když jsem knihu začala číst, zdál se mi námět originální a zajímavý, určitě si s tím autorka mohla více vyhrát. Postupem času se všechno proměnilo v klišé... Nebudu tu vypisovat všechny věci, bylo jich vážně hodně. Od příběhu jsem očekávala něco úplně jiného, velmi mě zklamalo, že se zde objevila magie a démoni, vůbec se mi to k tomu nehodí.
Styl psaní této autorky mi absolutně nevyhovoval. Působilo to na mě jako slátanina. Kapitoly dlouhé jen 2 stránky? Dobře, párkrát to přežiju, ale zde to bylo úplně zbytečné. Měla jsem z toho dojem, že to psalo dvanáctileté dítě, děj byl nepromyšlený, postavy neměly žádný charakter...
Bylo zde mnoho gramatických chyb, převážně špatně skloňovaná slova.
Nějakým nepochopitelným způsobem jsem to tedy dočetla, ale nenaplnilo to má očekávání.
Další díly přečtu, protože už je mám doma, ale konec prvního dílu mě na to moc nenalákal.

02.12.2018 3 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Moc mě nebaví číst biografie a autobiografie, ale u Kovyho jsem udělala výjimku. Nejprve mi Karlův styl psaní moc neseděl, v průběhu knihy jsem si ale zvykla. Nesouhlasím s některými komentáři, které tvrdí, že ještě nic nezažil, skoro nic o životě neví a neměl by v tomto věku psát autobiografii. V knize je popsáno mnoho zážitků, vzpomínek a pocitů. Některé historky jsou odlehčené a úsměvné. Vše je doplněno fotkami. Myslím, že kniha je napsána kvalitně a všechny mé pochybnosti byly zbytečné.

01.12.2018 5 z 5

Abych řekla pravdu, docela se mi do toho čtení nechtělo. Bála jsem se, že budu patřit mezi ty, kterým tato kniha přijde jako zbytečná a nezajímavá. Nakonec si myslím, že to není tak špatné, jak se říká. Postavy mi byly sympatické, četlo se to dobře a docela mi vyhovovalo, že to bylo ve formě scénáře - nebylo to moc okecané, ale i tak jsem se vžila do děje. Sice jsem od toho čekala něco trochu jiného (myslela jsem, že golden trio zde bude mít více prostoru), ale i tak jsem si to užila.

21.11.2018 5 z 5

Na rozdíl od Bajek a Famfrpálu mě Fantastická zvířata bavila. Bylo zajímavé číst o nich a poznávat je, krásné obrázky čtení ještě zpříjemnily.

30.09.2018 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Bohužel mě kniha docela zklamala. Nečekala jsem od toho nic velkého, ale doufala jsem, že mě bude bavit více. V knihách Harryho Pottera mě vždy části s famfrpálem bavily, takže v tématu problém není. Chápu, že je to napsáno ve stylu “učebnice”, takže jsem počítala s tím, že zde bude třeba historie famfrpálu a tyto informace, ale mohlo to být podané v trochu zábavnější formě. Já jsem knihu četla docela dlouho, a to i přesto, že je to nejužší knížka, kterou jsem za poslední dobu četla. Informace byly napsány nezajímavou formou, stránkami jsem se opravdu těžko prokousávala. Až posledních pár stránek mě alespoň trochu zaujalo. Jakožto velká fanynka série o Harrym jsem si myslela, že knihu ocením, ale na mě to opravdu bylo slabé.

23.09.2018 3 z 5

Časogram Časogram Natalja Ščerba

Co k tomu napsat? Pro mě zatím nejlepší díl z celé série. Zaujal mě hned v prvních stranách, což se u předchozího dílu nestalo. Vše, co se zde odehrálo, jsem nečekala, děj mě dostal a některé věci jsem dost dlouho nemohla rozdýchat. Už se těším na poslední díl.

22.09.2018 5 z 5

Zajímavá kniha s různými tématy a informacemi. Kromě věcí týkajících se Harryho se zde píše také o dějinách čar a kouzel, jak už název napovídá. Jsou zde rozepsané různé zvyky, rituály či jiné věci týkající se magie, kterým dříve lidé věřili a uskutečňovali je. Kniha je doplněna hezkými ilustracemi jak od Jima Kaye, tak i od ostatních ilustrátorů.

31.07.2018 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Myslím, že knížka je krásně zpracovaná a jsou zde hezké ilustrace. Je to krátké čtení, každý z příběhů nesl nějaké ponaučení a Brumbálovy poznámky to hezky doplnily, jen to chvílemi bylo trochu nudné, ale to nic nemění na tom, že je tahle knížka kouzelná.

17.07.2018 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Úžasné a dokonalé zakončení celé série. Myslím, že nic víc není potřeba psát...

16.07.2018 5 z 5

Opět další úžasný díl, který ve mně zanechal mnoho dojmů.

11.07.2018 5 z 5

Hořící příliv Hořící příliv Jonathan Auxier

Opět lepší než předchozí díl. Bylo zde ještě více akce, děj byl napínavější a nic z toho, co se stalo, jsem nečekala. I tak zde bylo pár věcí, které mi vadily. Hlavní věcí, která mě vytáčela, bylo to, že prvních několik kapitol za sebou byl děj z jednoho prostředí (Abeke, Rolan,...) a až někdy na padesáté straně jsme se teprve dostali k Mej-lin a Conorovi. Až po deseti kapitolách jsme se vrátili k Abeke a Rolanovi, do konce knihy už byl děj zase jen o nich. Samozřejmě to příběhu nijak neuškodilo, ale myslím, že se to mohlo střídat třeba po dvou kapitolách, jako to bývalo u předchozích dílů. Druhá věc, která mě trochu zamrzela, byl ten konec. Ten mohl být více rozepsaný a okecaný, protože události, které se odehrály, byly shrnuté jen do několika vět. Myslím, že kdyby tohle autor rozepsal, mohlo to být ještě zajímavé.
Každopádně to jsou jen mé dojmy a musela jsem si do toho trochu rýpnout, protože nebýt těchto dvou maličkostí, tak je kniha opravdu dokonalá a bez chybičky.Už se těším na další díl, který snad vyjde brzy.

08.07.2018 5 z 5

Velký návrat Velký návrat Varian Johnson

Oproti předchozímu dílu je tohle něco úplně jiného. Pořád se tam něco dělo, bylo zde mnoho napínavých částí, celkově více akce. Když jsem minule psala, že s každým dílem je děj nudnější, spletla jsem se. Hodně věcí mě překvapilo a nečekala jsem je.

07.07.2018 5 z 5

Rozvrácená země Rozvrácená země Victoria Schwab

Tento díl jsem četla poměrně dlouho na to, jak je krátký. Začátek se rozjížděl pomalu. Nemohu říct, že by mě to bavilo, ale trošku té akce, která mě zajímala, se přidalo až na pár posledních stránkách. Zdá se mi, že každým dalším dílem postupně klesá kvalita a je to stále nudnější a nudnější. Když už mám tu sérii rozečtenou, tak ji dočtu, přece jen mě zajímá, jak to všechno dopadne... Každopádně mě to většinu času nebavilo a ke čtení jsem se musela nutit.

04.07.2018 3 z 5

Číselné jméno Číselné jméno Natalja Ščerba

Další úžasný díl z této série...
Podle mě to je zatím nejakčnější díl. Na většinu postav si konečně začínám dělat ustálený názor, což se mi v předchozích dílech dělalo dost těžko. Kniha byla napínavá, stále se něco dělo. Všimla jsem si, že mnoho lidí tuto sérii přirovnává k Harrymu Potterovi. Možná kvůli kouzelnému světu a magickým tvorům, každopádně já si myslím, že tyto dvě série jsou zcela odlišné a rozhodně bych je k sobě nepřirovnávala.
Knihu určitě doporučuji, věřím, že vás naláká na další díl stejně jako mě.

30.06.2018 5 z 5