Vianescee Vianescee komentáře u knih

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Jak už zmínilo hodně lidí, obálka je moc pěkná a anotace nechává prostor představivosti.
I když jsem to dočetla do konce, zrovna unešená jsem nebyla. Ten styl mi zkratka neseděl, většina děje a stejně tak i námět byla předvídatelná a poněkud okoukaná. Hrdinka se pak neustále opakovala, jako bych měla všechny události i její podivné pocity zapomínat po pár stranách. Takže tahle kniha mi nepřinesla zhola nic, až na docela snesitelné oddechové čtivo.

18.01.2019 2 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Tak tedy navzdory nadšení, které tato kniha vyvolala, jsem byla skeptická, protože předchozí knihy autorky mě příliš nenadchly. Styl psaní mi nevadil tolik jako dřív. Vlastně se to četlo dobře. (Když pominu příšernou bolest očí nad chybami v textu, protože tolik překlepů a úplně špatných slov v jedné knize jsem snad ještě nikdy neviděla.)
Emika, tedy hlavní hrdinka, mi ze začátku knížky moc sympatická nebyla, ale jak děj postupoval, začala jsem jí postupně trochu rozumět. V dalším díle se to třeba ještě zlepší. Nakonec jsem byla ráda, že mě předvídatelný a klišé plný úvod neodradil od zbytku knihy.
Užila jsem si ji jako příjemnou četbu na volné dny. Děj se sice dal místy předvídat, ale to jsem zas tolik neřešila. Závěrečné stránky mě překvapivě i přiměly k zamyšlení, což oceňuju.

06.01.2019 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

První díl série, u kterého jsem u hodnocení váhala. Ne že by snad knihy ztrácely na kvalitě, jenže se zdá, že děj se ustálil v takové předvídatelné nepředvídatelnosti. Už vím, že Aelin má vždy tak 5 tajných plánů, jejichž důsledky se náhle objeví z ničeho nic. Všechno, co udělala, mělo nějaký skrytý smysl, který do poslední chvíle nelze odhalit. Samozřejmé byly i vypjaté momenty a dojemné chvilky. Když pominu překlepy, kniha se četla skvěle a zvláště na posledních stránkách to nabralo takový spád, že jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně to stálo za to. Nakonec si těch 5 hvězdiček plně zaslouží. S nadějí očekávám další díl.

19.04.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Po téhle knížce jsem toužila od poslední strany 2. dílu a konečně jsem se dočkala. BOMBA. Předčila všechna moje očekávání, ale jen o pár světelných let, takže klid. Předtím jsem četla Skleněný trůn a od této série jsem tolik nečekala, ale to jsem se šeredně spletla. Každý díl jsem si zamilovala pro něco jiného a těžko tvrdit, že nějaký z nich bych měla výrazně raději. Všechny postavy mě dokázali zaujmout charakterem, příběhem, životem... Navzdory všemu jsem se nepřiměla Tamlina nenávidět, protože i on má svůj úhel pohledu. Mrzí mě pár nedořešených zaležitostí, ale třeba se ještě něco vyjasní v následující novele, a nebo zapracuje fantazie. Jistě by se našlo pár nedostatků, ale ty tady nestojí za rozebírání. Takže ano ta knížka je úžasná, ano tuhle sérii miluju (troufla bych si říct, že změnila můj přístup a vytvořila nereálně vysoká očekávání pro další knihy), přečtu si ji ještě mnohokrát a samozřejmě doporučuji. Maasová je skvělá autorka a já se nemůžu dočkat dalších magických světů i návratů do těch již známých.

02.04.2018 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Upřímně tato kniha byla docela velké zklamání. Jde o neskutečně jednoduchou a předvídatelnou knihu podobnou mnoha dalším. Nezanechala na mně žádný dojem dějem, stylem psaní ani postavami. Čím více podobných fantasy knih máte načteno, tím jasnější se vám všechny zápletky jeví. Snad kdyby šlo o knihu, kterou bych četla mezi svými prvními, pak by mě upoutala mnohem víc.

20.12.2017 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Kniha s velmi slibným začátkem. Obdivuji nápad světa grišů a propojení s ruskou kulturou. To byla velká novinka. Postavy se mi zdály značně ploché a stereotypní, bez větší hloubky a děj také nebyl zrovna složitý. K hlavní hrdince jsem nepocítila žádné velké sympatie. Ocenila bych více nečekaných zvratů, jsem ráda, když mě kniha dokáže šokovat. To co měla být asi ta překvapení bylo předvídatelné. Snad až na to "největší" odhalení, které mě spíš jen naštvalo (do té doby moje oblíbená postava).
Kniha byla velmi čtivá a díky své jednoduchosti nenáročná a odpočinková. Sice zvlášť nevyniká nad průměr, ale dalši díly si přečtu.

21.10.2017

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Nejspíš už jsem na tohle moc stará, protože mě to prostě nebavilo. Neskutečně růžový obal mě spíš zahanboval, když jsem knihu vytáhla na veřejnosti. V ději mi nějak chyběly zvraty a akce, na které jsem zvyklá. Stejně tak mě nenadchl ani styl psaní. Kniha, která donutí čtenáře smát se nahlas? Ani ne... Potom co jsem četla třeba Skleněný trůn, jsou mé představy hlavní hrdinky i dalších postav trochu jiné. Ale chápu, že tohle nemůžu očekávat vždy a že se jedná o jiný druh literatury. Jinak nápad určitě zajímavý, jen bych ho rozvíjela trochu jinak. Třeba mi tam chybělo vysvětlení, jak je vlastně propojila ve snech. Jako jak to dokázala? Takže dávám dvě hvězdičky za celkem příjemné jednoduché čtení, a protože jsem tu knihu koneckonců dočetla.

27.05.2017 2 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Čekala jsem jedno velké klišé a to jsem také od většiny knihy dostala. Přiznávám, hlavní zápletka mě překvapila. Přesto, že se ve dvou třetinách knihy v podstatě nic nedělo, je to napsané natolik čtivě, že jsem se do skákání od jedné okoukané situace do druhé nemusela nutit. Paradoxně, když kniha nabrala spád, poněkud se to zhoršilo. Myslím, že nápad je dobrý, ale spoustu věcí buď nedomyšlených, nebo možná pouze dosud nevysvětlených. Mám slabost spíše pro propracované do detailů promyšlené světy, ve kterých vás kniha šokuje překvapivými zvraty. Ani hlavní hrdinové mi nijak extra nepřirostli k srdci. Tohle prostě není úplně ono, proto hodnotím jako lepší průměr a příjemnou oddechovku, když potřebujete pauzu od těžkých životních rozhodnutí a náhlých smrtí, kterým mě mnohé mé oblíbené knihy vystavují. Další díl zkusím, i kdyby jen kvůli příjemnému stylu psaní.

26.04.2017 3 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Po tom co jsem se prokousala poněkud zmateným začátkem, mě kniha docela bavila. I když to místy bylo trochu nudné. Chvíli trvalo se zorientovat ve všech nových pojmech. Občas byly scény trochu brutální, ale to jsem od tohoto autora čekala. Jeho knihy určitě nejsou typické YA fantasy, což je dělá zajímavějšími. Celkem překvapivý závěr a zajímavý nápad. Přesto pro mě jedna z průměrnějších knih. Na sérii Arkádie určitě nedosáhla.

13.01.2017 3 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Hodně mě zaujal popis knihy, který mi připomněl Rudá jako rubín, ale sama kniha mě zklamala. Děj byl jednoduchý bez jakýchkoli zápletek a napětí k tomu velmi předvídatelný. Hlavní hrdinka mi nebyla nijak moc sympatická. Kdybych na takovou knihu narazila tak v 10 nebo v 11 letech, asi bych ji ocenila víc.

16.11.2016 2 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Naprosto skvělá kniha. Uchvátil mě celkový nápad a promyšlený svět vidoucích a Scionu. Moc se mi líbili i zápletky. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Neustále se něco dělo a Paige byla velmi sympatická a nezávislá hrdinka. Kniha nebyla celá jen o vztahu jedné puberťačky, což jsem uvítala. Mám pocit, že nevydržím čekat na další díly. :D Jednoduše úžasná kniha, kterou doporučuju přečíst.

25.01.2016 5 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Série se mi líbila, hlavně nápad drakií. Byl tam dostatek akce i napětí. Jacinda mi dost často lezla na nervy s tou věčnou nerozhodností. Z nějakého důvodu jsem si nezamilovala ani Willa, byl sice sympatický, ale moc "pan dokonalý"(i když obdivuju, že s Jacindou vydržel). Cassian byl něco úplně jiného, ale bohužel jsem od začátku věděla, že si ho nevybere. Byla bych ráda, kdyby autorka napsala novelu ke Cassianovi, kterou bych si určitě přečetla. Bylo by fajn více rozvést i dalši postavy, které neměli moc prostoru. Chvílemi jsem v tom viděla vztahy jak ze série Smečka (což mě nijak netěšilo). Celkově moc hezké čtení, které bych klidně doporučila, třetí díl bych asi hodnotila jako nejlepší.

29.10.2015 4 z 5

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Hezká doplňující knížka k sérii, i když bych si mnohem radši přečetla o Cassianovi. Úplně jsem nepochopila, kdy se příběh odehrál. Mám radši o něco akčnější knihy, ale na rychlé počtení dobré.

29.10.2015 3 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Nemám nijak ráda české fantasy, takže jsem si tuto knihu vzala spíš z nouze. A taky mě nepřekvapila. Na mě bylo v knize málo akce, celou dobu se to tak nějak táhlo a navíc to bylo poněkud předvídatelné. Taky jsem moc nechápala ten vztah. Nejsem si jistá, že může během pár dní vzniknout "osudová láska", když jste s tím druhým ani nemluvili. Souhlasím s nápaditou podobností ke Stmívání, které je pro mě, ale velmi dobrá kniha. Nápad se zrcadly byl skvělý, ale přesto za mě 2 hvězdičky.

03.10.2015 2 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Nejlepší díl série, byla jsem neskutečně zvědavá, jak se to vyřeší mezi Suze a Jessem. Celý díl jsem přečetla během večera, jako ostatně všechny díly před ním. Jesseho jsem si zamilovala, styl psaní a humor Suze, to bylo něco pro mě. Konečně silná hrdinka, která do toho umí praštit.:D Konec byl skvělý a já byla po přečtení nadšená. Jednoduše úžasný díl a fantastická série. Určitě nejlepší výtvor této autorky. Něco takového si prostě musíte přečíst.

12.09.2015 5 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Od knihy jsem nic moc nečekala, ale byla jsem velmi příjemně překvapená. Skoro jsem knihu nemohla odložit a zvládla jsem ji během chvíle. Byla jsem ráda, že mám doma všechny díly a můžu pokračovat okamžitě. Z popisu mě příliš nezaujala, ale bylo tam vše, co mám ráda. Napětí, trochu dobrodružství i romantiky a všeho tam bylo tak akorát. Hovorový styl knihy mi sedl a stejně tak jsem si oblíbila Suzein pohled na věc a humor. Jako hlavní hrdinka byla perfektní a já neměla chuť při jejích rozhodnutích mlátit hlavou do zdi (což už se mi taky stalo). Jakožto takový rozjezd to ještě nebylo úplně ono, zatímco další díly jsem hltala ještě víc. Můžu jen doporučit celou sérii.

12.09.2015 4 z 5

Kouzelná truhlice Kouzelná truhlice Ellie Boswell (p)

Řekla bych průměrná kniha. Taková dětská oddychovka, i když předchozí 2 díly mě zaujaly více. Příběh byl poněkud předvídatelný a některé postavy přehnaně idealizované. Pěkná kniha a do dalšího dílu se nejspíš pustím taky, pokud vyjde.

16.08.2015 3 z 5

Závoj smutku Závoj smutku Tommy Donbavand

Kniha byla skvělá a čtivá. Líbila se mi věrná podoba se seriálem. Doktor byl úžasný a příběh mě zaujal. Byl to takový přepis epizody a to povedený, jen jsem občas měla trochu problém si některé situace a dialogy představit. Trochu mi vadilo používání slova sonáč. Přestože jsem knihu přečetla během chvilky a nemám jí co vytknout, 5 hvězdiček dávám jinému typu knih a tohle prostě nebylo úplně ono. Takže si určitě přečtu další díl, ale seriál mám o něco radši.

05.08.2015 4 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Kniha mě naprosto uchvátila. Čekala jsem na ni dost dlouho a rozhodně mě nezklamala. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická a líbil se mi její sarkastický přístup s nadhledem. Reyese jsem si zamilovala a podle mě tam rozhodně mohl být víc. Jinak nemám, co vytknout. Kniha má originální nápad a dobrou zápletku, i když pro mě byla ta detektivní část jen taková vedlejší a víc mě zajímají záležitosti smrtky. Knihu jsem měla přečtenou za necelé 2 dny a hned jsem se vrhla na další díl. Dost mě překvapilo, že série má naplánováno 9 dílů, takže doufám, že všechny přeloží a vydají co nejdříve. Můžu jedině doporučit všechny díly.

03.08.2015

Noční směna Noční směna Cassie Alexander

S obtížemi jsem přelouskala 70 stran a pak jsem to vzdala. Nevím proč, ale nedokázala jsem se do knihy začíst. Nic mě na ní nezaujalo možná tak nápad, takže pro mě ztráta času.

01.08.2015 2 z 5