bookworm_plants bookworm_plants komentáře u knih

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Kniha se mi líbila, ačkoliv se nejedná o pěkné téma holocaustu.
Tím, že jsem Osvětim navštívila jsem si lépe představila jak to tam vypadá.
Ani mi tam nechybělo vyprávění o pokusech od Mengeleho. Přišlo mi to už tak dost kruté.
A určitě mám v plánu si přečíst víc knih s touhle tématikou.

24.01.2021 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Musím přiznat, že jsem viděla prvně filmy a líbí se mi víc, dívala jsem se na ně opakovaně.
První díl se mi četl dobře, ale přes druhý jsem se nemohla nějak dostat. Možná mi nesedí autorčin styl psaní a možná ji dám ještě jednu šanci. Uvidíme.

24.01.2021

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Příběh celkem jednoduchý, ale zveršování tomu dodalo jisté kouzlo. Je moc pěkná a zařadila bych ji mezi své oblíbence z povinné četby. :)

24.01.2021 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Nebylo to dobré ani špatné. Námět každopádně originální, ale celé se to tak táhlo...neorientovala jsem se, která z královen je která a co dělá pořádně. Pak ty jejich vztahy a kněžky.
Kněžky, to je kapitola sama o sobě. Já je tak nenáviděla. To co chtěly provést bylo hrozné.
A ty milostné scény, nechápu proč vždycky skončily tak usekle, jo jasně nemůžou být všude milostné scény jako u S. J. Maasové. :D
Po tom konci si říkám, jak to autorka rychle ukončila. Jestli vůbec sáhnu po druhém díle?? Ale je pravda, že mě to bavilo a navnadilo.

10.01.2020 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Mám ráda komiksy a autorku Alice Oseman, četla jsem od ní Solitaire, který na tuhle komiksovou knížku navazuje.
Jinak to bylo milé, sladké a roztomilé. Vlastně i dost realné k dnešní době, což se mi líbilo. Nemám co dalšího dodat. :))

26.10.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

No čekala jsem to teda horší, co se týče té vraždy a všeho okolo.
Mělo to pomalý rozjezd, začátek mě celkem nudil. Zvrat dali tak jako na konec, což tomu moc neprospělo. Jeden ze slabších thrillerů. 3*

09.09.2019 3 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Promyšlené, čtivé tak, že jsem se nemohla odtrhnout a hlavně morbidní.
Odehrává se to v Londýně, což tomu taky dávalo svou atmosféru a vrah se inspiruje Jackem Rozparovačem.
U Lacey jsem si od začátku říkala, že něco tají a nebude to jenom tak. A vždycky mě zmátly ty kapitoly, které se odehrávaly před 10. lety. Postupně mi to docházelo...
Ale ten konec, jako vážně?? Přišlo mi to trochu jako zklamání...možná i lehce předvídatelné..

06.09.2019

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Přečteno jedním dechem. Myslela jsem, že to nepřečtu. Chaol mi byl od prvního dílů sympatický, ale postupem dalších dílů se to změnilo.
Ale přesto jsem si k němu našla cestu a pochopila jaký vlastně je. A Yrene, té jsem fandila už od začátku a hlavně jsem je párovala s Chaolem.
Kapitoly s Nesryn mi přišly otravné jako samotná hrdinka. Ale taky jsem to překonala a oblíbila si ji společně s princem Sartaquem. 5* bylo to hodně emotivní.

01.09.2019 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Moc se mi líbil povídkový díl, ze života Cealeny. Neměla to jednoduché. Ale i přesto byla statečná a silná.

01.09.2019 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Na začátku se autorka vrací k prvnímu dílů, což mi přišlo dost podobné jako u Dvorů.
Ale, ten konec panebože, já to tušila a prostě wtf? Potřebuju další díl, je ti fakt závislost, ale dobrá závislost :)

04.06.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nemám slov. Je to MEGA ÚŽASNÁ BOMBA!!!!
Jsem zvědavá na další díly, a taky na Skleněný trůn, třeba mu dám druhou šanci a přečtu si ho.

06.04.2019 4 z 5

Labyrint osudu Labyrint osudu Lenka Dostálová

Úžasná knížka, těším se na další díl pokud bude :-)
Měla jsem raději Leu, Sára mi občas lezla na nervy. Ale jsem ráda, že to dopadlo nakonec dobře.

22.06.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jak jsem si četla o téhle pověsti, chtěla jsem si to hned přečíst.
Ale, když už to máme v povinné četbě, tak jsem si ji půjčila. Čekala jsem od toho víc, i když byla extra krátká a zklamala mě. Byla to slabota.

20.12.2017 3 z 5

Střípky mých lásek Střípky mých lásek Lenka Lanczová

Krásná knížka, přečtená za jeden večer. Hrdinku jsem si oblíbila, i když mě začala štvát svými názory že, je tlustá i když nebyla. Na jednu stranu jsem to chápala, byla na tom hodně špatně a měla anorexii. Nechtěla bych to zažít, jsem ráda že, skončila s Adamem. :-) Byl to správný kluk oproti těm blbečkům předtím, od Tomáše jsem taky očekávala vic.. :-D jinak paní Lenka Lanczová nezklamala 5*

09.12.2017 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Úžasné, těším se na další díly. Téma andělů se mi líbí. :-)
Miluju Patche, je tak sexy a úžasný a sexy.. :-)
5* i když bych klidně dala 10* kdyby to bylo možné, četla se sama. :-)

07.12.2017 5 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Úžasná série, úžasný závěr.
Bavilo mě to do poslední stránky, je mi tak líto Cala, přirostl mi k srdci víc než Archer.. :-)
Jen je škoda že, tuhle sérii moc nikdo nezná, já jsem ji uviděla u jedné booktuberky a jsem za to ráda. :-)
Nemám co, dodat. :-)

26.11.2017 5 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Musím říct že, je to super pokračování. Trochu to tam s tím Calem té romantiky bylo, ale ne moc.. spíš ten Archer mě tam štval :-D
Jinak jsem knížku hltala, četla se dobře a sama. Sophie je fajn holka. I Jenna.

23.11.2017 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Super, kniha byla lehounká a četla se sama. :-)
Je to zase moje oblíbené téma čarodějky a magická škola.
Sophii jsem si jako hrdinku oblíbila hned, Trochu mě naštvalo to s Archerem. A jsem zamilovaná do Cala a doufám že, se spolu dají aspoň dohromady. :-D
5* :-)

17.11.2017 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Nemám co, dodat.
Celá tato série mě tak neskutečně bavila, nemůžu říct který díl byl nejlepší, protože všechny se mi moc líbily. Maximálně můžu říct že, od prvního dílu byly ty další lepší a lepší. :-)
U tohohle jsem byla napjatá od začátku až dokonce, už jen kvůli pátráni po vrahovi a Dimitrijovi a Rose. Jsem ráda, že to nakonec dopadlo dobře a skončili spolu. :-)
Dimitrij k ní pořád něco cítil, jen toho měl fakt dost té viny a bál se to přiznat.
Adrian mě tam krapet ke konci naštval ale, moc jsem se mu nedivila že, sám byl naštvaný. :-D
Taky chci svého Dimitrije :-D
Jsem zvědavá na Pokrevní pouta, a doufám že, si zvyknu na jinou hrdinku. No uvidíme :-)
5************** pět hvězdiček je sakra málo :-D

11.11.2017 5 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Další pro mně dechberoucí díl, místy jsem nevěděla jestli začít brečet nebo být šťastná.
Navíc je Dimitrij zpět, a docela chápu jeho chování přesto mi přijde, že k Rose pořád něco cítí. A teď ještě ten konec s Rose no.. Jsem zvědavá na poslední díl.
Ps: myslela jsem si že, ho mám půjčený doma a rozečtu si ho ale, musím to přetrpět až do zítřka :-D každopádně se těším jak, to dopadne. A určitě si hodlám přečíst i Pokrevní pouta. :-) 5* :-)

05.11.2017 5 z 5