Veve721 Veve721 komentáře u knih

Strážce ztracených měst Strážce ztracených měst Shannon Messenger

Nemám absolutně co vytknout! Takhle dokonale propracovanou fantasy jsem dlouho nečetla. Musím vyzdvihnout autorčin cit pro detail i výbornou práci s charaktery. Postavy jsou uvěřitelné a svět elfů vám před očima ožívá, až si při čtení připadáte, jako byste Eternalii či akademii Foxfire skutečně navštívili a viděli na vlastní oči. Stejně pozitivně jsem vnímala i hlavní hrdinku Sofii, která na svůj věk ani příliš přemoudřelá, ani otravně dětinská. Bylo snadné si ji oblíbit a fandit jí při poznávání nového světa. Nevím, co bych příběhu mohla vytknout, opravdu mě nenapadá ani jediné negativum. Dokonce i závěr byl správně vygradovaný a napínavý - poslední stránky jsem byla na knížce tak přilepená, že pro mě okolní svět přestal existovat. Jsem strašně ráda, že u nás tato fantasy perla vyšla a nemůžu se dočkat dalších dílů (kterých je momentálně 7, takže se opravdu máme na co těšit). Nechápu, proč takhle epická série doteď žádné české vydavatelství nezaujala, ale jejich chyba... Tohle je rozhodně rovnocenná sestřička Harryho Pottera - naprostá nutnost pro každého náctiletého milovníka kouzel, která nezklame ani zralejší čtenáře. Doporučuju!

27.10.2019 5 z 5

Poslední pes na Zemi Poslední pes na Zemi Adrian J. Walker

Připadám si opravdu trapně po všech těch nadšených recenzích na tuto knížku, ale nechci lhát - mně se nelíbila ani trochu. Je to má první knížka od Adriana J. Walkera a další už šanci dávat nebudu. Nesedli mi hlavní hrdinové - zženštilý posera Reginald a hulvátský přiblblý Lineker, z jehož kapitol mi na spánku pulzovala žíla. Vulgarismy nesnáším, k postavě mi absolutně nesedly a nepřipadalo mi to ani bůhvíjak vtipné. Občasné psí filozofování mi pak přišlo vyloženě trapné a v přímém rozporu s autorovým pokusem o nastínění syrové zvířecí duše. Možná je to proto, že jsem kočkařka, ne pejskomilka, proto psům dostatečně nerozumím, ale toto pojetí se mi opravdu nelíbilo. V porovnání s Cameronovým "Psím posláním" slabota.

Ve výsledku mi bylo úplně ukradené, jestli Reginald svého přisprostlého společníka někde zapomene nebo ne. Tak samo bych nijak neplakala, kdyby tu bábovku Rege konečně někdo zastřelil. Postapo dějová linka byla prostě klasika, ničím originální a nijak nevyčnívala nad podobnými sci-fárnami. Oním odlišením byl pohled očima psa, jenže ten mě neokouzlil a to, co po odignorování Linekera zbylo, nestálo za víc než průměrné hodnocení. Závěr mě pak také ničím neohromil a nevyrazil dech.

Já sci-fi miluju a myslím, že mám i docela dost načteno, takže jsem na tyto žánrovky možná až příliš přísná, jenže nemůžu jinak - znám spoustu vydařenějších dystopií. Na druhou stranu, pejskař, který není zatížený na sci-fi tvorbu a nenamítá nic proti vulgarismům, ten může být z knížky nadšený. Já bohužel nebyla. Dvě hvězdičky (s odřenýma ušima) dávám jen kvůli nápadu popsat postapokalyptický svět očima psa a proto, že existuje pár knížek, které mě potrápily ještě víc než tahle...

06.10.2019 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

"Bábovky" pro mě byly milým překvapením. Neplánovala jsem si je přečíst, ale když už jsem se začetla, nebylo snadné dát knížku z ruky. Jednotlivé příběhy jsou čtivé, charaktery dobře vystavěné a obecně jde o výborně zpracovaný román "ze života". Plusem je styl psaní Radky Třeštíkové, který výslednému dílku přidává na hodnotě. Ze začátku mi využívání metafor přišlo trochu násilné, ale po pár stránkách jsem se do autorčina slohu zamilovala a dokonce zvažuju i pořízení dalších jejích děl.

Přestože šlo o popisy víceméně běžných životů obyčejných lidí, autorka mě dokázala několikrát zaskočit a překvapit nečekaným zvratem. Jde spíše o povídkovou sbírku, kde se jednotlivé příběhy prolínají a rámcem je pak symbol bábovky, který se objevuje ve všech kapitolách. Vzhledem k vyššímu počtu postav a obrovskému množství "pojítek", se čtenář může místy ztrácet - i já jsem párkrát byla nucena zalistovat k některé z minulých kapitol. Jsem přesvědčená, že Bábovky jsou knížka, kterou si nejvíce užijete až při druhém čtení, kdy už si budete tak-nějak pamatovat jednotlivé hrdinky a dějové linky.

Jediné, co musím vytknout a ubírám za to knížce jednu hvězdičku, je závěr. I mě zamrzel příliš otevřený konec, který vyznívá až nedokončeně. Kdyby autorka děj více uzavřela, tak by ode mě nejspíš dostala plných 5 hvězd. V rámci žánru nadprůměrný počin.

10.09.2019 4 z 5

Naivní manželka Naivní manželka Amy Lloyd

Z prvních pár kapitol jsem cítila lehké zklamání. Po skvěle brutální první straně přišly desítky stran popisování Saminy posedlosti Dennisem, jejich prvních dopisů, rande za přitomnosti vězeňského dozorce, práce na dokumentu o Dennisově nespravedlivém odsouzení,... Ani kapka akce. A po pravdě, do konce knížky moc napětí nečekejte. Autorka si mě ale nakonec přeci jen získala prací s charaktery hlavních hrdinů. Pokud budete ke knížce rovnou přistupovat jako k psychologickému dramatu, tak nebudete zklamáni. Postavy jsou vystavěny opravdu dokonale - jsou plné drobných tajemství, nedokonalostí a traumat, která ovlivňují jejich chování. Jak Sam, tak Dennise místy nemůžete vystát a máte chuť je vytáhnout z knížky a pořádně profackat. Přesto se od jejich zvrhlé lovestory nebudete moct odtrhnout. A i když bude jejich vztah už od úplného počátku divný a odsouzený k neúspěchu, závěr knížky vás tak jako tak překvapí. Celá knížka si navíc drží jakousi temnou atmosféru, která mě (jakožto milovníka thrillerů) opravdu bavila.

Pokud dokážete oželet potoky krve a spokojíte se s děsivě odhalenými charaktery a brutálně protivnými hlavními hrdiny, které si přejete sami rozsekat na maličkaté kousíčky, tak tuhle knížku musíte mít. Já byla po dočtení poslední stránky překvapivě nadšená.

19.08.2019 4 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Tahle knížka vás opravdu "nenechá od ní odejít"... :)

Autorka zvolila skvělý základ - chorobně žárlivého manžela šikanujícího svou ženu. Knížka však není jen o komplikovaných mezilidských vztazích. Zaměřuje se jak na odlišné pohledy hlavních hrdinek, vývoj jednotlivých charakterů, tak i na domácí násilí, které autorka dokázala výborně zpracovat. Postavy jsou reálné, uvěřitelné, občas čtenáře štvou, jindy jim držíme palce. Příběh měl správnou míru napětí a závěrečné rozuzlení bylo opravdu nečekané - podezírala jsem úplně někoho jiného! Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a stránky jsem doslova hltala. Obálka je pak jen třešničkou - perfektní práce grafika, která skvěle ladí s mrazivou atmosférou příběhu.

"Nenechám tě odejít" se oplatí mít v knihovničce, obzvlášť pokud jste milovníkem napětí. Jde o nadstandartní literární počin a jsem přesvědčená, že o autorce v budoucnu určitě ještě uslyšíme. Rozhodně doporučuji.

18.07.2019 5 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Když přivřu oči a budu se tvářit, že nevidím autorčino připodobňování aktuální politické situace a jemný pokus o podsouvání empatie vůči migrantům, tak se mi knížka moc líbila. Pokud budu hodnotit jen samotný děj, musím uznat, že má spád, je nabytý akcí, nevyhýbá se krvavým scénám a celkově jde o velmi silný příběh, který se čtenáři silně vryje do paměti. Autorka vytvořila postavy, jejichž osud čtenáři není lhostejný, naopak i vedlejším postavám držíte palce. Samotní hlavní hrdinové mají sice spoustu chyb a často jednají zbrkle, k jejich věku to však patří a dělá je to tím mnohem reálnější. Nejspíš by příběhu prospělo, kdyby autorka využila delší časový úsek, protože opravdu nevěřím na osudovou lásku za tři dny, přesto chápu, že zrovna tento prvek byl pro děj podstatný.

Přestože jsem knížce pár věcí vytkla, považuji ji za nadprůměrně dílko, které si pozornost rozhodně zaslouží. Navíc se mi líbilo, že autorka nezapomněla ani na zvířecí obyvatele cirkusu a několikrát upozornila na jejich smutné osudy. Úžasné napsaná kniha.

21.05.2019 5 z 5

V tieni Zeme V tieni Zeme Roland Oravský

Dokonale zpracovaný námět, nápaditá zápletka a dobře vykreslený charakter hlavního hrdiny jsou jen několika pozitivy z ohromného množství, které v této knížce najdete. Autor má opravdu talent. S přihlédnutím na menší počet stránek, který tato útlá knížečka skrývá, napsal úžasné sci-fi dílko, které si zaslouží pozornost čtenářů.

"V tieni Zeme" bych doporučila jak ženám, tak i mužům, stejně tak náročnějším čtenářům, každý si najde to své. Sci-fi, krimi, horor i špetku filozofie. Autorův styl je mi sympatický, nešetří akcí, neztrácí čas nudnymi popisy, jde přímo k věci a neplýtvá prostorem na zbytečnosti. Dokonale vystavěný příběh, který budete mít problém odložit. Jen škoda, že není delší. Nezbývá mi než doufat, že autor napíše nějaké pokračování - určitě bych si ho ráda přečetla.

22.04.2019 5 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Frances Hardinge je skvělá spisovatelka. Sedí mi její temný styl psaní, příběh má grády, pořád se něco děje a odhalují se nová tajemství, které třeba odhalit. Jde poznat, že jde o dílko, které nevzniklo narychlo, ale autorka si s ním dala práci. Ocenění i nominace na ceny jsou v tomto případě skutečně zasloužené. Komplikované charaktery, tragické životní příběhy a snaha změnit svůj temný osud v něco dobrého - ubránit sebe i Medvěda - to je ta správná kniha, po jejímž dočtení nebudete litovat, že jste si ji pořídili. Alespoň v mém případě získala trvalé místo v knihovničce, hned vedle skvělého "Stromu lží", který doporučuju stejně jako "Kůži plnou stínů". Už teď vím, že si nutně pořídím veškerá další díla, která Frances Hardinge napíše - je to úžasný talent.

19.04.2019 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

"Dětské zoubky" je výborný počin, který má vše, co čtenář očekává od povedeného psychologického thrilleru. Skvěle napsané postavy, silnou dávku realističnosti, gradující napětí a pořádně ďábelského záporáka. Malá Hanna je opravdu děsivá a já být její matkou, tak asi dávno balím kufry a utíkám co nejdál to jde. Nebo najmu vymítače ďábla. :D Autorka má chytlavý styl vyprávění, umí pracovat s napětím a zvládá udržet čtenáře při čtení. Opravdu není jednoduché se od této knížky odtrhnout a hodněkrát jsem musela odolat pokušení prolistovat se na konec a vyspoilerovat si závěr...

12.03.2019 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

První část, kterou jsem četla těsně po dokoukání filmu, mě úplně nechytla. Jiné by to bylo, kdybych první četla předlohu a teprve pak se vrhla na film. V tomto pořadí jsem ale nedokázala udržet pozornost, děj mi přišel až příliš podobný a já víceméně věděla o každém budoucím zvratu. Pomaleji se odvíjející začátek mě proto trochu nudil. Když jsem se však ke knížce s odstupem času vrátila, úplně mě pohltila a já celou druhou polovinu přečetla víceméně za jediný den. Možná je to i zvýšeným množstvím akčních scén a drobnými odchylkami od filmu, ve výsledku mě ale první díl Labyrintu ohromně bavil a poslední stránka mě dostala. Trochu mě zklamalo finální vyřešení labyrintu (to vážně na to 2 roky nemohli přijít?), ocenila bych víc monster a pastí, nicméně v jednoduchosti je krása a směr, který děj nabírá, mě baví.

Zatím jsem přečetla jen první díl, ale stoprocentně se vrhnu i na další. Přestože má drobné vady na kráse, jde o velmi zdařilé dílko, vhodné i pro dospělejší čtenáře. Nedá se mu upřít čtivost ani originalita. Ještě si počkám na zhodnocení dalších dvou dílů, ale už teď se nebojím zařadit Labyrint mezi epické YA dystopie, jako Divergence nebo Hunger Games.

21.02.2019 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Ohodnotit tuto knížku pro mě nebylo snadné. Vážně dlouho jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nechápejte mě špatně - není to nijak zlá knížka, právě naopak, je moc dobrá a číst ji mě bavilo. Jen prostě není dokonalá, což jsem nejspíš tak trochu očekávala po všech těch nadšených recenzích. Autorka se zhostila svého úkolu skvěle, líbilo se mi, že přehnaně nekopírovala předlohu, naopak přišla s originálními nápady, kvůli kterým se oplatí si knížku přečíst. Příběh pěkně plyne a je v něm plno akce i zajímavých vedlejších postav. Oceňuji také hororový nádech a dokonalé grafické provedení, kvůli kterému se oplatí mít knížku doma.

Mínusem pro mě ale byla hlavní hrdinka, která mi přišla tak trochu plochá a charakterově nevýrazná. Nepomohl tomu ani její střelený styl oblékání. Nelíbila se mi Alyssina nerozhodnost a naivita. (Chápu, že to bylo pro děj vhodné, no i tak se mi to nelíbilo.) Nelíbilo se mi, jak jí pořád někdo musel pomáhat a navádět. Nelíbil se mi ani Zach, který mi přišel jako divný a nepříjemný žárlivec. Kdo mi ale k srdci přirostl okamžitě, to byl Morfeus. Skvěle napsaná postava! Jen kvůli němu si další díl určitě přečtu. :)

19.02.2019 3 z 5

King King T. M. Frazier

Nejsem žádná romantická dušička a erotické romány rozhodně nejsou mým nejmilejším žánrem, proto nejspíš nejsem tou správnou osobou pro hodnocení tohoto románu. Romanťárny většinou realističností zrovna neoplývají, takže vytýkat její nedostatek není fér. Oba hlavní hrdinové mají své kouzlo, jsou odvážní, vtipní a správně tvrdohlaví. Mnohokrát jsem se nad jejich rozhovory zasmála a jejich osudy mě zaujaly od první stránky. Škoda jen, že se u Kinga objeví citlivé srdíčko. Spousta ženských čtenářek ho za to bude milovat, bohužel, já jsem ta jedna z mála, která citlivé muže nemusí. Asi proto radši upřednostňuju thrillery. :D

Děj sklouzává k tradičnímu klišé "Kráska a Zvíře" a objevuje se viditelná podoba s jinými dílky tohoto žánru (50 odstínů). Oproti jim však má autorka mnohem lépe zvládnuté charaktery a příběh nepostrádá potřebnou dynamiku. Nejde o žádné monumentální literární dílo, spíš bych Kinga označila za "guilty pleasure" - přestože existuje kvalitnější literatura, která čtenáři rozšíří obzory, občas je fajn vypnout s jednodušší knížkou, kterou je zábava číst. A mě čtení Kinga bavilo. Pokud jste fanouškem lovestorek, tak tuto knížku budete zbožňovat. A jestli se vám líbilo 50 odstínů, tak Kinga musíte mít - je stokrát lepší. ;)

02.02.2019 3 z 5

Impérium času Impérium času Daniel Godfrey

První a druhý díl Nových Pompejí svádí celkem vyrovnaný boj. Oba pracují s velmi zajímavým tématem cestování časem a přináší čerstvý vítr do žánru technothrillerů pro dospělé. I když označení "thriller" je nejspíš trochu moc silné - první díl byl mnohem více "thrillerózní", než tento. Přišlo mi, že Impérium času mělo mnohem blíže ke špionážnímu románu či dramatu. Ač je autor pouze amatérský nadšenec historie, dal si práci se zpracováním informací a vytvořil dílko, které by mu mnozí odborníci mohli závidět. Knížka je navíc kvalitně zpracovaná i po stylistické stránce. Oceňuji krátké kapitoly plné zvratů a střídání dějových linek, díky čemuž je výsledné dílko čtivé a napínavé.

Zároveň však musím trochu zkritizovat postavy, které se sice do děje hodí, přesto jsem měla problém si s některou vytvořit vztah. Ženské byly příšerně nesympatické - ať už přisprostlá gladiátorka Achyllea, vychytralá otrokyně Taedia nebo panovačná Calpurnie. Hlavní hrdina není vysloveně špatný, ale také mě nijak vyjímečně neokouzlil. Přesto mě jeho osud zajímal a čtení mě opravdu bavilo. Dokonce o drobek víc, než první díl, který mi přišel ke konci trochu moc zmatený a zrychlený. Impérium času je vystavěné mnohem lépe, je vidět autorův pokrok, co se týče psaní a s ukončením tohoto dílu jsem spokojená. Jde o velmi vydařený druhý díl, který má co nabídnout i náročnějšímu čtenáři. Doporučuji každému milovníkovi historie a těším se na závěrečný díl!

26.01.2019 4 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Bála jsem se, že mě Laini Taylor svou novou sérií nedokáže nadchnout tak, jako tou první. Zbytečně. Je to opravdu spisovatelka s darem nekonečné fantazie a já její styl psaní zbožňuju. Snílek Neznámý přináší nové postavy a úplně nový příběh, který je neméně epický, jako Dcera kostí a dýmu. Hlavní hrdinové mi sice nebyli tak blízcí jako Karou s Akivou, ale oceňuji pokus o změnu a originalitu. Navíc skvěle zapasovali do děje. Nedokážu si představit většího snílka, než je právě Lazlo a ani dokonalejší partnerku, než je snílkovi Noční můra.

A konec? Nebudu spoilerovat, ale rozložil mě! Nedokážu si představit, jak může závěrečný druhý díl dopadnout. Jakkoliv, jen ne dobře... Ale já i tak doufám. Asi jsem taky trochu snílek. :)

19.01.2019 5 z 5

Jsem zpět Jsem zpět Brenda Novak

Druhý díl hodnotím o něco méně nadšeně než díl první, který byl pro mě velkým překvapením. Asi za to můžou má přehnaná očekávání, ale po "Nejhorší noční můře" jsem prostě čekala minimálně stejně vydařené dílko, obzvlášť, když autorka přichází s tak nápaditým záporákem, jako je "Stvořitel zombie". Už jen on sám o sobě stojí za pět hvězd, no ne? Jenže ve výsledku knížce uškodilo právě to, nakolik jsem se na ni těšila. Záporák byl sice úžasně vymyšlený, ale nedostal tolik prostoru, kolik bych si přála. Autorka také ubrala na popisech prostředí Aljašky, které mi v prvním díle dávaly pocit, jako bych se sama nacházela s hlavními hrdiny v zasněženém ponurém Hilltopu.

Největší problém jsem ale měla s hlavní hrdinkou, která mě nekonečným upozorňováním na svou minulost vysloveně prudila. Už jsme to přece slyšeli tolikrát! Ostatně, to je další problém druhého dílu - jako přes kopírák opakuje svého předchůdce. Evelyn je pořád traumatizovaná (i když díky Amarokovi o něco méně), objeví se nebezpečný psychopat, Evelyn ho zkoumá, v městečku se objeví mrtvoly a Evelyn je zase v nebezpečí. I konec je velmi předvídatelný...

Přes všechna uvedená negativa mě však čtení bavilo. Kdybych tento díl četla dřív, než první, určitě bych mu dala vyšší hodnocení.

10.01.2019 4 z 5

Sny vo vetre Sny vo vetre Erika Jarkovská

Tohle dílko je naprostým must-have pro všechny milovníky historických romanťáren. Přestože jde o útlou knížku o sotva 220 stránkách, skrývá v sobě úžasný příběh velké nenaplněné lásky. Děj se odehrává v rámci desítek let, takže čtenář sleduje jak těhotnou Sakagaweu, tak i jejího dospělého syna Jeana. Hlavní hrdinové sice nejsou dokonalí, ale jsou sví a lidští, čtenář si k nim dříve nebo později najde cestu a pak už je těžké s nimi nesoucítit. Přestože jde pouze o fikci, zakládá se na skutečných historických faktech, které si autorka vhodně pospojovala v čtivé, kvalitně zpracované dílko, které rozhodně stojí za přečtení.
Podle mě by "Sny vo vetre" klidně mohly konkurovat zahraničním romancím slavných spisovatelek. Nápad skvělý a zpracování neméně dokonalé. Já jsem nadšená a jsem si jistá, že to nebude má poslední knížka od této autorky - určitě si ráda přečtu každou další.

15.12.2018 5 z 5

Čarodějovy hodiny Čarodějovy hodiny John Bellairs

Asi nedokážu být úplně objektivní, protože pořád cítím, jak moc jsem byla z knížky jako dítě unešená. Pamatuju si, jak jsem v noci poslouchala, jestli taky neuslyším ve zdi strašidelné tikání hodin a otravovala mamku, aby zastavila hodinky, které jsme měli v kuchyni. :D Tehdy bych určitě neváhala a ohodnotila "Záhadné hodiny" pěti hvězdičkami.

S odstupem času se na dílko dívám jinýma (staršíma) očima. Jako dítě jsem nevěnovala pozornost plochosti většiny charakterů nebo tomu, jak autor nepracuje s provázaností děje. Postavy, místa a předměty se prostě zničehonic objevují a mizí, bez většího účinku na budoucnost. Díky tomu může dospělému čtenáři knížka připadat poněkud nepromyšlená či psaná narychlo. Může to být ale tím, že jde jen o první díl 12ti dílné série (což jsem doteď vůbec netušila). Potřebovala bych si přečíst pokračování, abych dokázala správně zhodnotit dílko jako celek. Ale já mám tuhle knížku i přes její chybičky opravdu ráda a jsem nadšená, že jsem se k ní po letech znovu dostala. Tak trochu "Husí kůže"...

27.11.2018 4 z 5

Příšerné tchyně Příšerné tchyně Anna Jansson

Autorka píše lehkých a svěžím stylem, který se k příběhu dokonale hodí. Nevadilo mi ani velké množství postav, neměla jsem problém se v ději zorientovat a to i přesto, že jsem nečetla první díl série. Jako celek bych knížku zhodnotila kladně. Oddychovka, která se hodí jako četba k moři a slunným letním dnům.

Velkým plusem jsou moudra, kterých je knížka plná a Angeličiny recepty, které se nachází na konci knížky. Drobné mínusko bych dala charakterům hlavních hrdinů, kteří mi přišli kapku nezajímaví oproti jiným (vedlejším) postavám. Nejde o žádný literární skvost, přeci jen jde o román pro ženy s klasickou zápletkou týkající se vztahu hlavní hrdinky. Přesto mě čtení moc bavilo a jsem ráda, že jsem dala této knížce šanci. Doporučuju hlavně romantickým dušičkám, které mají chuť na něco roztomilého, ale ne pitomého. Tohle dílko rozhodně pitomé není.

14.11.2018 3 z 5

Michael Jackson: Zpátky v čase Michael Jackson: Zpátky v čase Daryl Easlea

"Michael Jackson: Zpátky v čase" kombinuje zajímavé informace o jednom z nejslavnějších muzikantů světa spolu s nadšením autora, který hudbě Michaela Jacksona dokonale rozumí. Díky tomu dokáže o zpěvákovi psát s obdivem, který ve velkém přenáší i na své čitatele. Zajímavé informace jsou podávány velmi čtivě, doplněny o skvělé fotografie a právě díky tomu stránky při čtení mizí pod rukama. Michael Jackson je muž, kterého musíme za jeho tvorbu uznávat, ať už jsme o jeho soukromí četli jakékoliv strašidelnosti. Autor Daryl Easlea se tím plně řídí a knížka má díky tomu pozitivní náboj, který jí sluší.

22.10.2018 5 z 5

Stretneme sa na svadbe Stretneme sa na svadbe Natalie Liu

Přestože mi hlavní hrdinka přišla neskutečně arogantní a často mi lezla na nervy, nemůžu říct, že by mě knížka zklamala. Právě naopak - líbila se mi. Bavilo mě poznávat kouzlo indického jídla a dozvídat se zajímavé informace o cizí kultuře. Oceňuju také to, že se autorka snažila ukázat čtenářkám jak krásy Indie, tak i její temnou stránku. S mnoha Natáliinými rozhodnutími nesouhlasím a často jsem nad ní kroutila hlavou, i tak mě ale její životní příběh zaujal. Samozřejmě nejde o žádný literární skvost, ale svůj účel knížka plní dokonale - jako lehké čtení na dovolenou, které čtenáři přinese pár nových poznatků o jiném národu i jako varování před muži (ať už cizokrajnými nebo domáckými podpapučáky)...

17.09.2018 3 z 5