vetaiveta vetaiveta komentáře u knih

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Pokračování Mercedesa....nějak mi ten King už trošičku zapadá. Omlouvám se všem, kteří ho zbožňují, ale já mám pocit detektivek z mainstreemu.

05.02.2018 4 z 5

Sons of Anarchy: Bratva Sons of Anarchy: Bratva Christopher Golden

Zase jedna z mých oblíbených "motorkářských" knih. Bohužel je to stále stejné...nejsou to drahé knihy a tím pádem odpovídá kvalita. Už jsem si zvykla na chyby i zvláštní překlad...to je asi způsobeno tím, že překladatel prostě jede z ang. do cz a někdy mu to prostě ujede a píše česko-anglicky :-) a není korektor, který by to opravil.
Co se týče knihy, oceňuji, že je to část, která nebyla v seriálu a tím pádem neokoukané téma. I když je to všechno na jedno brdo, Celkově to byl příjemný oddech, četlo se to dobře a pokud si člověk zvykne na ty chyby v překladu je to fajn čtení...trochu detektivka, trochu drama a i ta láska tam je :-)
Tři hvězdičky a myslím, že za snahu vydavatelům bych dala klidně i pět, protože jich je málo, kteží mají odvahu vydávat i takové knihy, které široká veřejnost až tak nekupuje.

22.01.2017 3 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Příjemné a čtivé. Ještě, že jsem to četla až dlouho po Vaňkové, protože myslím, že bych musela moc srovnávat a pak bych z knih nic neměla. Už se těším na Husitskou epopej.

05.12.2016 3 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Po přečtení ohlasů na tuhle knihu, jsem moc nevěřila, že se mi to bude líbit...Pravděpodobně proto, že jsem nic moc nečekala, jsem knihu přelétla jedním dechem a musím jenom chválit...:-)

02.03.2015 5 z 5

Král bez přílby Král bez přílby Oldřich Daněk

Velmi dobrá kniha, i když styl psaní mi jde dost těžko překousávat.

06.01.2015 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

King je můj oblíbenec, ale tuhle knihu bych určitě na vrchol jeho tvorby nezařadila.

31.07.2014 4 z 5

Impérium: Mafie v Atlantic City Impérium: Mafie v Atlantic City Nelson Johnson

Já byla připravená na to, že kniha není román, ale popisuje vznik a vývoj v Atlantic City a musím říct, že se mi to moc líbilo...samozřejmě, že román by mě asi pohltil víc, ale dozvědět se spoustu zajímavostí z historie není vůbec k zahození. Jen se člověk nesmí nechat unést seriálem...:-) to potom očekává něco uplně jinýho!

23.03.2014 3 z 5

Opak smrti Opak smrti Roberto Saviano

Rychlé a dobré...netušila jsem, jak rychle mě kniha chytne a nepustí!

23.03.2014 4 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Podle mě nejslabší ze zatím vydaných...trvalo mi neskutečně dlouho, než jsem se knihou prokousala a místy jsem se u toho vyloženě nudila.

23.03.2014 3 z 5

Výjimečných si važ, nikoho se neboj Výjimečných si važ, nikoho se neboj Ruben Cavazos

Co se chyb týče, jsem zvyklá, že tyhle typy knih jsou jich plné...nějak jsem si už zvykla..Tahle kniha se dobře četla a je konečně také z jiného pohledu, než obvykle. Čte se dobře, pobaví a myslím, že ani neurazí...názor o pravdivosti je na každém čtenáři. Údajně je to odpověď na Dva roky s Mongoly, a tak se mi to i líbí.

15.08.2013 5 z 5

Tlustej Mexikán - Krvavý vzestup motocyklového klubu Bandidos Tlustej Mexikán - Krvavý vzestup motocyklového klubu Bandidos Alex Caine

Po dlouhé době výborně napsaná kniha...zajímavé dějiny zrodu motorkářského klubu. Dokonce i bez velké hromady chyb, které v těchto knihách bývají :-)

15.08.2013 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Pro mě jedna z horších Kingovek :-)

15.08.2013 3 z 5

Vraždil jsem pro Hells Angels Vraždil jsem pro Hells Angels Pierre Martineau

Mé oblíbené motorkářské prostředí, ale trošku jinak , než jsem byla zvyklá...kniha nic moc, ale za přečtení stála.

28.06.2013 3 z 5

Paradoxia Paradoxia Lydia Lunch

Skvěle napsaná kniha! Musím říct, že jsem tou knihou dostala i rodinu a známé a donutila je přečíst konečně alespoň něco.

05.03.2013 5 z 5

Hubitel! Hubitel! William Seward Burroughs

Protože jsem četla hodně knih od Burroughse za sebou, už mi nějak přišlo, že je všechno na jedno brdo a ztrácela jsem se v tom :-)

05.03.2013 3 z 5

Žádnej anděl: Moje tajná mise mezi Hells Angels Žádnej anděl: Moje tajná mise mezi Hells Angels Jay Dobyns

Další z knih, se kterými se roztrhl pytel, z motorkářského prostředí. Není to žádný zázrak, ale číst se to dá docela dobře. Určitě se k tomu ale znovu nevrátím.

05.03.2013 3 z 5

Budu dělat za drogy Budu dělat za drogy Lydia Lunch

Výborný čtení, doporučuju :-))

27.11.2012 5 z 5

Kladivo na Skoty Kladivo na Skoty Jean Plaidy (p)

Pro mě to byla jedna z těch lepších od Plaidy...prostě oddych.

21.10.2012 4 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Starej dobrej...:-) nic dalšího k tomu ani nemůžu připsat...kniha na jeden zátah

21.10.2012 5 z 5

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Pro mě jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla...kupodivu mi nevadil ani překlad, přesto, že u jiných knih jsem s podobným překladem měla problém...myslím, že kniha - film je u tohoto titulu neporovnatelné, každé ukazuje něco jiného. Skvělé!!!

03.08.2012 5 z 5