Veruu95 Veruu95 komentáře u knih

Originální námět, skvělé postavy a krásný, dojemný příběh o tom, jak přátelství dokáže (doslova) zachránit život. :) Konec mě dojal, krása!

21.07.2019 5 z 5

Protřepat, nelíbat Protřepat, nelíbat Ally Carter

Oddechovka, žádný extra zázrak to není, děj nebyl moc propracovaný. Opravdu je to spíše pro mladší slečny a nenáročné čtenáře. Ale příběh to byl vcelku milý, to uznávám. V knihovně jsem půjčila i druhý díl, ale nemám chuť po něm sáhnout.
Nelituji, že jsem knihu četla, ale zároveň myslím, že mi v paměti moc neutkví.

20.07.2019 3 z 5

Romeo & ... Jak se ta holka jmenuje? Romeo & ... Jak se ta holka jmenuje? Shani Petroff

Svěží, vtipné, oddechové.
Jasně, příběh je předvídatelný a poměrně jednoduchý.. na druhou stranu, nepotřebuje takovou knížku jednou za čas každý z nás? Skvěle jsem si u ní odpočinula a pobavila se.
Doporučuji jako příjemné letní čtení :)

19.07.2019 4 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

Perfektní! Příběh plný zvratů a nekonečného napětí. Škoda, že (asi) není další díl... ten konec pokračování trochu naznačoval.
Ale i tak, prostě WOW. :)

18.07.2019 5 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Oddechové, milé a nenáročné čtení. Krásná atmosféra hotýlku v Alpách a hosté opředeni tajemstvím. Kniha se moc dobře čte, jednu hvězdičku však ubírám za někdy až moc zdlouhavé popisy.

14.07.2019 4 z 5

Tri temné koruny Tri temné koruny Kendare Blake

Do knihy jsem se nedokázala začíst. Po 200 stránkách jsem ji odložila, třeba se k ní někdy v budoucnu vrátím a změním názor, námět totiž vypadal zajímavě. Ale ta absence děje mě prostě nebavila.

13.07.2019 1 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Milá knížka, i když téměř od začátku víte, kdo je NN, čtete dál, protože kniha je prostě čtivá a postavy jsou sympatické. Nebylo to úplně 100% WOW, ale 4,5* bych tomu bez váhání dala.

11.07.2019 4 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Skvělá knížka, ve které je budoucnost vykreslena ve velmi temných barvách. Je to až neuvěřitelně uvěřitelné. Při čtení některých kapitol jsem skoro ani nedýchala a bylo mi i trošku špatně (především ze smrtí při představení a hlavně! z recyklační místnosti, to bylo fakt něco).
Sečteno, podtrženo, knihu vřele doporučuji, ale nečekejte žádné oddechové čtení.

09.07.2019 5 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Moc krásná, silná kniha, která prostě zahraje na emoce. Bohudík vlastní zkušenost nemám, ale celou knihu jsem vše spolu s Lex prožívala. Příběh nebyl přitažený za vlasy, naopak, vše bylo podáváno nenásilně. A to cením :)

07.07.2019 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Vtipná knížka, která se moc dobře četla. Přepisování dějin s humorem a magií je skvělý nápad, dostalo to šťávu. Já si tedy knížku moc užila a určitě si přečtu i další ze série :)
PS: Kdo nikdy aspoň na chvíli nezatoužil stát se nějakým zvířetem a prostě odběhnout/odletět/odplout? :D

06.07.2019 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Upřímně, kniha mě moc nebavila a ani se mi extra dobře nečetla. Autor má rozhodně daleko lepší knihy.

05.07.2019 2 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

K hodnocení 5* mě to nepřesvědčilo, ale dávám 4 a něco málo. Kniha se mi líbila, nebyla zdlouhavá, námět byl originální a já byla napjatá, jelikož jsem opravdu netušila, jak to skončí. Některé věci mohly být maličko lépe zpracované, ale jako celek knihu hodnotím kladně.

* MOŽNÝ SPOILER*
Moc jsem si oblíbila Li Weje. Bylo skvělé, jak se od Fej nikdy nenechal odbýt, i když to s ní měl občas hodně těžké (ach ty ženy :D).

03.07.2019 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Poslední dobou mám štěstí na výběr knížek, všechny jsou super!
Ani tahle nebyla vyjímkou, četla jsem jedním dechem a líbilo se mi, že se pořád něco dělo. Za půlkou knihy jsem už tušila, jak to celé bylo, ale vůbec mi to nevadilo, četla jsem dál, abych zjistila, jestli mám pravdu a hlavně, abych zjistila JAK. Vše do sebe krásně zapadlo a s koncem jsem více než spokojená.
Doporučuji, jak mladším čtenářům, tak i dospělým, ti si v knize také přijdou na své.

30.06.2019 5 z 5

Inkoust, kov a sklo Inkoust, kov a sklo Gwendolyn Clare

Trošku jsem se po přečtení některých recenzí bála... ale strach byl neoprávněný! Kniha byla skvělá, originální příběh, který vám nedovolí knihu téměř odložit. Postavy jsem si oblíbila.

*MOŽNÝ SPOILER*
Ke konci jsem si vážně myslela, že ji Leo zradil... epilog to zachránil, ale teď chci vědět víc! Prosím další díl... :)

28.06.2019 5 z 5

Co (ne)dělat, když jste neviditelní Co (ne)dělat, když jste neviditelní Ross Welford

Moc milá oddechová knížka :) Příběh byl napsán svěžím, vtipným stylem, takže se četl v podstatě sám. Doporučuji jako pěkné čtení na letní dny :)

26.06.2019 5 z 5

Les Les Chelsea Bobulski

Malé nedostatky by se našly, ale příběh mě zaujal a nedokázala jsem přestat číst. Za jedno sobotní dopoledne hotovo. Moc příjemné čtení!
SPOILER
Henryho jsem si oblíbila a u některých pasáží s ním jsem se i zasmála. Ten konec mě proto zamrzel, i když je jasné, že to jinak dopadnout nemohlo, vzhledem ke světu a pravidlům, které ve společnosti v knize byly. I tak ale moje romantická dušička maličko pláče. :D

22.06.2019 4 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Boží! Líbilo se mi vyprávění z pohledu několika postav. A ten konec, takto nás trápit... já chci vědět, co bude dál! :D

21.06.2019 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Nemám slov. Tohle byla prostě nádhera. Nemůžu knize vůbec nic vytknout, přečetla jsem jedním dechem. Postavy jsem si oblíbila, příběh byl skvělý. Až je mi líto, že kniha skončila. :)

20.06.2019 5 z 5

Princezna popela Princezna popela Laura Sebastian

Hodnotím průměrně. Na to, že je knížka poměrně tenká, jsem ji četla déle, než jsem čekala. Občas jsem se do čtení i trochu nutila. Přišlo mi, že tam nebylo moc děje. Líbilo se mi pár postav a celkový námět, ale příběh silně pokulhával. Dočetla jsem a zkusím dát šanci druhému dílu, třeba překvapí a začne se tam něco dít.

19.06.2019 3 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Originalni, zvlastni a hodne poutavý namet. Knizka se dobre cte, i kdyz obcas vubec nechapete, o co jde. Konec nam toho moc nerekl, ale slysela jsem, ze by mel byt druhy dil, tak tam se snad dozvime vic. Jinak svet je to perfektni, skvela fantasy knizka, spise pro dospele ;)

16.06.2019 4 z 5