Veruu95 Veruu95 komentáře u knih

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Film jsem zatím neviděla, ale kniha mě nezaujala, nemohla jsem se začíst.

01.02.2020 2 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Kniha je dobře napsaná, ale mě bohužel nezaujala tematika. Jasně, věděla jsem, že to bude z herního prostředí a říkala jsem si, že aspoň zkusím něco jiného, než obvykle... ale asi to není úplně to pravé pro mě. Nicméně nic to nemění na faktu, ze je kniha aktuální a je hodně dobře napsaná :)

28.01.2020 3 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Hodně zvláštní kniha. Některé povídky byly fajn, některé jsem skoro ani nedočetla. Ke knize se neplánuji vracet a jsem celkem ráda, že ji mám za sebou :D

27.01.2020 2 z 5

Část tvého světa Část tvého světa Liz Braswell

Stejně jako příběh o Belle mě uchvátil i tento. Bylo to čtivé, napínavé, objevily se sympatické i nenáviděné postavy.
Těším se na další knihu ze série :)

26.01.2020 5 z 5

Podivné zmizení Podivné zmizení Bryan Chick

Na mě už to moc nebylo. Nejsem cílový čtenář. Ale dětem se kniha bude určitě líbit :)

16.01.2020 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Pěkná knížka, taková oddechovka. Klidně mohla být i trošku kratší, některé pasáže mi přišly méně důležité. I tak se to ale moc pěkně četlo. Konec byl trošku přeslazený, ale dalo se to čekat. Jsem spokojená :)

15.01.2020 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Skvělé zakončení série, konec moc pěkný, i když trochu rychlý. Ale vlastně mi to vůbec nevadí a ráda se někdy v budoucnu k celé sérii vrátím :)

05.01.2020 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl také nezklamal a já se bez váhání pouštím do třetího, zajímá mě, jak to bude dál, přijde mi, že po tomto díle je atmosféra poměrně hustá. :D

03.01.2020 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Konečně jsem se k sérii dostala. Bylo to téměř nemožné, v knihovnách skoro pořád rozpůjčované na x měsíců dopředu.
Ale povedlo se a musím říct, že jsem nadšená. I když je tento první díl takovým spíše úvodem do celé série, tudíž tam ještě není tolik napětí, ale přišlo mi to naprosto v pořádku - je přece důležité se seznámit s postavami, světem a zvyklostmi v něm.
Líbí se mi hlavní postavy Gwen (normální, trošku praštěná holka, některé pasáže nutily se usmívat) i Gideon (zpočátku vypadá jako namachrovaný frajírek, ale oblíbit si ho prostě musíte). Jsem zvědavá, jak to s nimi bude pokračovat :)
Kniha krásně odsýpala a četla se v podstatě sama, už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další díl, který na mě už čeká na stolku.

31.12.2019 5 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Super knížka, příběh i postavy skvělé. Už by mohl vyjít další díl, protože tento skončil hodně otevřeně. Tak snad brzy :)

29.12.2019 4 z 5

Škola snů Škola snů Sara Bergmark Elfgren

Kniha, která vás vždy něčím překvapí. Když už si myslíte, že je vám vše jasné, objeví se další zvrat. Některé věci mi v knize úplně nesedly (možná proto, že nejsem tak zapálená do divadla :D), ale příběh to byl moc hezký a napínavý. Do dalšího dílu se určitě pustím (až bude).

22.12.2019 4 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Ta se povedla. V napětí jsem otáčela stránku za stránkou a vrah mě napadl až ke konci. Pěkná, propracovaná knížka.

14.12.2019 5 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Nevím, co si o knize myslet.
Hrozně moc postav, šílených jmen, názvů, všechno mi to připadalo takové zmatené. Nedokázala jsem se do příběhu pořádně vžít.
Ale na druhou stranu - četlo se to rychle a úplně hrozné to zase nebylo. Dalšímu dílu možná dám šanci.

13.12.2019 3 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Krásné, dojemné.... nevím, co víc dodat :)
Postavy obě moc sympatické, Poppy byla prostě silačka a Rune, ten to nikdy nevzdal.
Slzy mě doprovázely skoro celou knihou, ale co mě úplně rozbilo, bylo posledních pár stran, kdy Rune četl dopisy od Poppy. A pak samozrejme epilog - smutný, ale nějakým způsobem šťastný konec. :')

08.12.2019 5 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Zajímavý nápad, krásná obálka. Na knihu jsem se těšila. Ale zpracování mě skoro vůbec neoslovilo, celé mi to přišlo takové divné, postavy jsem si také příliš neoblíbila... prostě taková průměrná knížka, na kterou si asi za dva týdny už nevzpomenu.

08.12.2019 3 z 5

Magický expres Magický expres Anca Sturm

Moc fajn počtení. Jediné, co mi trochu vadilo bylo to, že se v podstatě nic nevyřešilo - ale zase chápu, že byla spíše nastíněna zápletka pro další díl(y).
Ale kniha dokázala udržet moji pozornost, příběh byl dobře promyšlený a pár nečekaných zvratů se také objevilo.
Do dalšího dílu se určitě pustím (pokud ho přeloží), jelikož mě zajímá, co bude dál :D.

07.12.2019 4 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

ÚŽASNÉ! Skvěle vymyšlený fantasy svět, postavy jsem si ihned oblíbila, hlavně Jules.
Moc se mi líbilo to tajemno, které se táhlo téměř celou knihou.
Příběh se četl úplně sám a nejednou mě události v něm dost překvapily.
Už aby byl další díl, nemůžu se dočkat, jak to celé bude pokračovat. :)

06.12.2019 5 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

To bylo milé! Skvělý námět, autorka ho dobře (a uvěřitelně) zpracovala. Postavy mi byly sympatické. Příběh byl takový reálný - život je o náhodách a tady je krásně ukázáno, jak jedna taková náhoda může změnit celý život.
Po spoustě negativních recenzí jsem se trochu bála, ale mně knížka sedla perfektně. :-)

01.12.2019 5 z 5

Plovoucí po hvězdách Plovoucí po hvězdách Martina Doležalová

Ačkoliv jsem se na knihu těšila, nezaujala mě. Vlastně jsem skoro ani nevěděla, o čem pořádně to je. Obálka krásná, ale to je za mě asi vše.

30.11.2019 1 z 5

Nejtemnější kouty Nejtemnější kouty Kara Thomas

Mně ta kniha nějak nesedla. Ani jednu postavu jsem si neoblíbila, přišly mi takové neslané-nemastné. Takový mi přišel i styl psaní. Dělalo mi velký problém se začíst. Někde na 170. stránce už mi došla trpělivost, přečetla jsem si konec, abych si potvrdila, zda bylo mé podezření pravdivé (ano, bylo :D) a knihu odložila.

27.11.2019 1 z 5