veruskaveve

Hrob bílého muže aneb Afrika skutečnosti a snůHrob bílého muže aneb Afrika skutečnosti a snůJ. Chmiel

Moc čtivě psaná kniha. Mám ráda Afriku a tohle bylo jako pohlazení. Super styl psaní.

06.01.2018

Carabanchel – Poslední Brit v nejstrašnějším evropském vězeníCarabanchel – Poslední Brit v nejstrašnějším evropském vězeníC. Chance

Naprostý souhlas s Amigo17 - superman hadr. Navíc - proč bych měla fandit někomu, kdo tahá do země drogy?

24.09.2017

Olga HepnarováOlga HepnarováR. Cílek

Výborně vše popsáno. Protože kniha je super, tak jsem ji půjčila. A už se mi nevrátila. Nejlepší popis všeho kolem Hepnarové, a že o ní mám nastudováno dost.

19.06.2017

Lékař od StalingraduLékař od StalingraduH. G. Konsalik

Úžasná kniha, ani jsem tomu nechtěla věřit. Silný příběh.

12.06.2017

Kájínek v sukníchKájínek v sukníchJ. Wimmerová

Nevím, jestli pouze můj výtisk byl plný chyb. Mě-mně nerozlišováno, občas shoda podmětu s přísudkem, chvíli se autorka jmenuje Wimmerová, jednou je oslovena jako Zimmerová (ale tím jménem si s odstupem času již nejsem jista). X vět naprosto zbytečných. Jinak - Kukačková samozřejmě nevinná, její syn podle dopisů dement. Knihu jsem naštěstí koupila ve výprodeji za 20,- Kč. Pro jedno přečtení.

12.06.2017

Bez dětí neodejduBez dětí neodejduB. Kessler

Po přečtení mnoha knih na toto téma už soucítím pouze s Bety Mahmoody, protože ta si sice vzala představitele jiné kultury, ale žila s ním ve své zemi. Jak se to potom seběhlo, za to nemohla. Ale tyto případy, které jsou popisovány v Bez dětí neodejdu a jim podobným, s těmi nesoucítím. Strááášně zamilovaná a pak strááášně překvapená. A ostatní - velvyslanectví, domovina - starejte se. Protože já jsem měla chuť na černýho... Moc se omlouvám, ale za tohle si tyhle "bojovnice za svoje práva" mohou samy. Zbývá mi přečíst asi 30 stránek, ale čtu už jen ze setrvačnosti, už mě hlavní hrdinka vůbec nezajímá. Chtěla beduína, tak ho má.

09.06.2017

Třikrát Steve Carella a spol.Třikrát Steve Carella a spol.E. McBain (pseudonym)

Tahle kniha mě v 80. letech přivedla k Edu McBainovi. Od té doby jsem přečetla vše, co pod tímto i jinými pseudonymy četla. Ale 87. revír jasně vede.

Tajný deník Adriana MoleaTajný deník Adriana MoleaS. Townsend

Celkem dobré čtení, ale Mládí v hajzlu pro mě bylo vtipnější. A to mám britský humor raději.

09.06.2017

Mladík v odbojiMladík v odbojiC. Payne

V 18 i ve 40 - pořád super čtení.

09.06.2017

Pláč ve tměPláč ve tměP. Watt

Něco tak nádherného jsem už dlouho nečetla.

09.06.2017

Ať hodí kamenemAť hodí kamenemZ. Pluhař

Moje veliká srdcovka. Krásný příběh krásně zpracovaný. Čtu od dvanácti let stále dokola.

08.06.2017

Děti na zabitíDěti na zabitíM. Golobová

Strašný příběh. Někdy jsem si říkala, že to musí být přibarvené. Pokud není, hodně děti lituji. Ve druhé díle je sice Mila už dospělá, ale štěstí se jí vyhýbá pořád. To snad ani není možné.

02.06.2017

Valachiho svědectvíValachiho svědectvíP. Maas

Svého času naprostá pecka. Ale i teď po ní ráda sáhnu.

ZávistZávistL. Bagshawe

Na oddech dobré, ale ve skutečnosti asi dost hloupý příběh, až skoro nelogický, reklamy na výrobky mě dost štvaly. Když nechci používat mozek, tak pro ní sáhnu na vyplnění volného času.

KmotrKmotrM. Puzo

Super, super, super. Na základě této knihy přečtené asi v šestnácti letech jsem se začala zajímat o italskou mafii a i ve svém vysokém věku mě to nepřešlo.

ČelistiČelistiP. Benchley

Jedna z mých čtyř nejoblíbenějších knih. Čtu ji pořád dokola, super, super, super.

Zatímco spíšZatímco spíšA. Marini

Super knížka (film uspokojil tak na 60 %), nemohla jsem se odtrhnout. Super napětí.

Spolčení hlupcůSpolčení hlupcůJ. K. Toole

Mám velký smysl pro humor a miluji zábavné knihy. Tady jsem se ani jednou nezasmála. Hlavní postava mi přišla naprosto odporná. Kniha mě neskutečně zklamala. Ale jsem asi jediná, komu se nelíbila, četla jsem ji na základě chvalozpěvů v okolí.

MementoMementoR. John

Úžasná kniha!

VekslákVekslákP. Frýbort

Četla jsem ještě za komunistů a považuji ji za snad nejlepší knihu, co jsem kdy četla. Super, super, super.

Uranový gulagUranový gulagZ. F. Šedivý

O této problematice mám trochu načteno, ale nikdy z žádné knihy na mě nedýchal takový odpor autora k záporným postavám a celé době. Tak strašná nenávist byla až hmatatelná a každou chvíli skoro stejnými slovy opakovaná. Jinak nelituji utracených peněz za knihu.