VeruRomanská VeruRomanská komentáře u knih

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Dobrá kniha, přišla mi zajímavější než autorova známější Betonová zahrada. Určitě doporučuji :)

02.11.2019 5 z 5

Ta třetí Ta třetí Jaroslav Havlíček

Havlíček je prostě mistr psychologie. Tato kniha je jiná, než ty ostatní, které jsem od něj zatím četla, přesto stejně skvělá :)

29.10.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Naštěstí jsem se nenechala ovlivnit velikým humbukem, který okolo této knihy vznikl. Kniha je dobrá, přesto jsem četla už lepší, ale samozřejmě své kvality jednoznačně má :) K mým nejoblíbenějším se řadit nebude, přesto doporučuji.

09.10.2019 4 z 5

Strašně silné a brutální. Asi jen pro silné povahy a někoho, kdo se trochu orientuje v poruchách osobnosti a nejsou mu cizí naučné pasáže. Pro mě samozřejmě za 5*. Z knihy až mrazí.

05.09.2019 5 z 5

Čas psychopatů Čas psychopatů František Honzák

Bohužel kniha jedno velké zklamání. Bavila mě jen do strany 147. Pak to byla nezábavná změť českých panovníků, což jsem dočítala jen z povinnosti.

03.09.2019 2 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Skvělá kniha! netřeba psát víc, každý ať si přečte a udělá si obrázek sám.

19.08.2019 5 z 5

Měsíční svit Měsíční svit Michael Chabon

Pro mě bohužel dost slabé. Příběh je zajímavý ale z celých 500 stránek je zajímavých tak 200. Zbylých 300 je bezbřehá nuda plná naprosto nerelevantních obkeců, které si čtenář nezapamatuje a které nejsou vůbec důležité. Mnohem líp by autor udělal, kdyby vysvětlivky sloužily k překladu slov v jidiš. Nakonec příběh byl opravdu fajn ale kdybych neměla zásadu, že opravdu všechno dočítám, už po prvních 150 stranách bych knihu opravdu vzdala.

13.08.2019 3 z 5

Muž sedmi sester Muž sedmi sester Jaroslav Havlíček

Havlíček jako vždy skvělý, oproti jeho ostatním dílům ale patří k těm slabším. Přesto nelituji, že jsem knihu přečetla a určitě mi v hlavě už zůstane.

24.06.2019 4 z 5

Kuře Cupity Kuře Cupity Miloš Nesvadba

Četla mi maminka, když jsem byla malá. Skvělá knížka pro děti :)

16.06.2019 5 z 5

Nic nového o mužích Nic nového o mužích Martin Ondrouch

Kniha se mi fakt líbila, až mě překvapilo, jak má nízké hodnocení. Rozhodně mi přišla nejlepší z dosud pro mě doporučených "příruček týkajících se mužů a žen".

13.06.2019 5 z 5

První láska, poslední pomazání První láska, poslední pomazání Ian McEwan

Z celé knížky se mi líbily akorát povídky Motýli a Převleky. Jinak to bylo pro mě dost zklamání.

05.06.2019 1 z 5

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Ja teda chapu, proc vsichni obdivovali Čapka, ale Havlíček si totálne získal mé srdce!!! Divím se, že mu v hodinách nudné literatury nebyl věnován prostor. Nebo byl, ale tak nudne, ze si to nepamatuju. Tahle kniha od nej me tak dostala, ze mam chut to rict kazdemu, jak je skvela! Ma hodne co nabidnout u tech, kteri nehltaji jen dej a neurazi je i trosku premysleni nad samotnym bytim cloveka.

31.05.2019 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Divné, perverzní, úchylné, přesto skvělé!

25.05.2019 5 z 5

Jsem žena Jsem žena Galina Šeremetěvа

No...vzhledem k tomu, že mi kniha byla doporučena ne jen tak ledajakým člověkem, neváhala jsem a koupila si ji. Za mě obrovské zklamání. Obecné plky o ničem, které se snaží tvářit jako rady, jak najít a žít lásku. Vetšinou jsem byla z obsahu sdělení dost na rozpacích.

22.05.2019 1 z 5

Život a dílo skladatele Foltýna Život a dílo skladatele Foltýna Karel Čapek

Skvělé, čapkovské a přitom napsané zase úplně jiným a originálním stylem než jeho další díla.

19.05.2019 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Pro mě zatím nejlepší kniha, kterou jsem od Havlíčka četla (zatím to byly Petrolejové lampy a Ta třetí). Naprosto skvělá a kvalitní kniha! Měla by se mnohem více probírat ve školách :)

09.05.2019 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Hodně silný příběh sepsaný podle skutečných událostí. Obsahově není co vytknout. Jednu hvězdičku jsem ale odebrala za ne úplně vytříbený literární styl.

27.02.2019 4 z 5

Obrázky z Holandska Obrázky z Holandska Karel Čapek

Prostě Čapek. Nevím, jestli by dílo ocenil i ten, kdo v Holandsku nebyl, každopádně já si po pár řádcích úplně vybavila přesně, jak to tam vypadalo a jak tato země na mě působila. Navíc je kniha doplněna krasnými ilustracemi samotného autora, což mé rozpomínání na Holandsko ještě umocnilo. Na závěr jeste politicke zamyšlení ale tak to u Čapka chodí :)

17.02.2019 5 z 5

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

Nevim nevim co si o obsahu knihy vlastne myslet. Je to "predskokan" uzasne tetralogie, kde uz Ferrante mela svuj styl skvele vytribeny. Tady to bohuzel zpusobilo velkou zmet vet preskakujicich z jednoho na duhe az si clovek vazne neni jisty co tim bylo mineno.

01.02.2019 3 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Jen tři hvězdičky dávám z příšerně psané první poloviny knihy, která mi připomínala stylem spíše dívčí román. Pak už to bylo dost čtivé a zajímavé, takže to mé mínění o této knize dost vylepšilo. Každopádně nic nemění na tom že hlavní hrdinka byla dost hloupá, až se to čtenáři možná nechtělo místy věřit.

01.11.2018 3 z 5