Verunka926 Verunka926 komentáře u knih

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Do knihy jsem se pouštěla s určitými očekáváními, která jsem ale musela rychle přehodnotit, když jsem po zdlouhavějším začátku zjistila, že v této knize nejde ani tak o příběh, jako spíše o vykreslení prostředí a atmosféru. Věřte mi, že pokud do toho půjdete s tím, že chcete akcí nabitý děj, tak budete velmi zklamaní. Já osobně jsem se třeba pořádně začetla až v poslední třetině. Zajímavá zkušenost s autorkou, ale do jejích dalších knih se určitě pouštět nebudu.

25.02.2023 3 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Po prvním díle, který mě opravdu překvapil, mě tento naopak docela zklamal. Děj mě moc nebavil a fakt mě mrzelo, že se Paul objevil až ke konci knihy (což je logické, žejo, ale stejně jsem ho prostě postrádala). Podle mě to byl typický druhý vycpávkový díl, který ale skončil takovým zvratem, že si tu poslední knihu budete chtít přečíst.

25.02.2023 3 z 5

Svět démonů Svět démonů Sally Green

(SPOILER) Druhý díl jsem četla s dost velkým odstupem, proto mi ze začátku dalo docela práci se zorientovat, ale pak už to bylo v pohodě. Nejvíc mě bavily kapitoly z pohledu Tash v podzemí démonů. Rozhodně se těším na poslední díl.

19.02.2023 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Od této knihy jsem asi čekala něco víc a oproti autorčiným jiným knihám mě ani tolik nezasáhla.

19.02.2023 3 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Tohle mě taak moc nebavilo. Už to je delší dobu, co jsem četla DIMILY, ale vím, že se mi to v tu dobu dost líbilo. Tenhle čtvrtý díl se mi ale teda skoro vůbec nelíbil. Bavily mě pouze kapitoly z minulosti, které byly naneštěstí o dost kratší než ty ze současnosti.

04.02.2023 2 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

Velmi originální kniha ze žánru young adult, plná nabitá emocemi. Bylo pro mě zajímavé nahlédnout do problematiky sebevraždy a důvodů, které k ní vedou. Také musím ocenit grafické zpracování, kdy každá z hl. postav měla trochu jiný styl kapitol.

24.01.2023 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Ty skoky mezi dimenzemi mě ohromně bavily (hlavně ta část v carském Rusku) a nepřestávaly mě překvapovat ani zvraty ohledně toho, jak to vlastně s tím cestováním funguje. Určitě se těším na další díl.

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Neskutečně čtivý styl psaní a i příběh mě bavil. Řekla bych, že je to takové ideální odpočinkové čtení, které příjemně překvapí.

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Opět mě příběh neskutečně bavil a od čtení jsem se nemohla odtrhnout.

24.01.2023 5 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Mě tahle série prostě baví. Ke konci už mi příběh přišel trochu natahovaný, ale i přesto jsem si čtení dost užila.

03.01.2023 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Tak tohle byla opravdu originální a zajímavá kniha. Ze začátku se mi četlo pomaleji, ale potom jsem se do příběhu ponořila a nevěřila jsem, co se tam všechno děje.

03.01.2023 4 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Opět skvělé čtení a po konci se nemůžu dočkat dalšího dílu. Některé předchozí knihy se mi ovšem líbily o něco více.

01.01.2023 3 z 5

I staré dámy umí vraždit I staré dámy umí vraždit Ladislav Beran

Žádný zázrak to nebyl a knihu jsem dočetla, jen aby mě už nestrašila v knihovně.

25.12.2022 2 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Škoda, že ve vztahu mezi Laurie a Samem bylo to lhaní ze strany ženské postavy, protože já vždy při čtení doufám a prosím danou postavu, aby už to tajemství prozradila a není mi úplně příjemné, když to odkládá. Moc mě ale bavilo prostředí medicíny, ačkoli bych určitě ocenila, kdyby bylo více rozepsané.

18.12.2022 4 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Tak tato kniha byla za mě spíš z těch slabších od německých autorek. Přišlo mi, že hlavní postavy spolu skoro vůbec nemluvily a jejich vztah vznikl tak jakoby z ničeho. Co se mi ale dost líbilo, bylo prostředí baru.

18.12.2022 3 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Některé povídky se mi samozřejmě líbily více (Čarodějnice z Duvy, Když voda zpívá ohěň, Příliš chytrý lišák) a některé méně (Ayama a trnitý les, Malá kudlička, Princ vojáček). Určitě jsem ale ráda, že jsem si je přečetla.

03.12.2022 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Na jednu stranu mi tento díl přišel slabší než první - to když vezmu v potaz příběh - ovšem v něčem to bylo i naopak - postavy mě totiž zde bavily daleko více. Tato duologie si rozhodně zaslouží vaši pozornost a s jistotou mohu říct, že je lepší než autorčina první série, Griša.

28.11.2022 4 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Jako jo, bylo to roztomilé čtení, ale já už nyní dávám přednost romantickým knihám s vážnějšími tématy.

22.11.2022 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Toto byla fakt moc dobrá kniha. Prakticky žádná hluchá místa a pořád se tam něco dělo. Ve svém žánru určitě patří mezi ty lepší a těším se na druhý díl.

15.11.2022 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

K odreagování dobrý, ale nic převratného. Mně taky moc nepomohlo ani to, že jsem poměrně blízko za sebou četla tři velmi podobné knihy.

15.11.2022 3 z 5