VeruMalfoy VeruMalfoy komentáře u knih

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Zvláštní kniha, hlavně tím, že se do ní nevrátí některé hlavní postavy. Líbilo se mi, že jsme prozkoumávali neznámé krajiny. To objevování bylo opravdu perfektně napsané. Miluju objevování nových míst a tato kniha jich byla plná.
PS: Když jsem zjistila že Eustác bude hlavní postava další knihy (Stříbrná židle – čtu to chronologicky), říkala jsem si to snad ne. Snad to přežiju. V tomto díle mi ta jeho povaha doslova lezla na nervy.

18.05.2021 4 z 5

Sherlock Holmes: Skandál v Čechách | A Scandal in Bohemia Sherlock Holmes: Skandál v Čechách | A Scandal in Bohemia Arthur Conan Doyle

Myslím, že slečna Adlerová je první žena, která dokonale přivezla Sherlocka. Příběhy jsem si moc užila. I když jsem od začátku očekávala vždy určitý konec, nakonec jsem byla většinou mile překvapena.

Bludiště Bludiště Ladislav Smoček

Divadelní hra o tom, co všechno je člověk schopný udělat pro peníze a také o tom, jak to dopadá, když neposloucháme své instinkty.

18.05.2021 4 z 5

Milionová bankovka Milionová bankovka Mark Twain (p)

Tak tahle knížka mě opravdu mile překvapila. Podle názvu jsem si nebyla jistá, jestli mě knížka bude bavit, ale nakonec jsem se dobře bavila od začátku až do konce a to doslova. Knížka je plná vtipu a bizarních situací.

18.05.2021 5 z 5

Případ doktora Karpety Případ doktora Karpety Jaroslav Boček

Kniha je velice zajímavá a způsob života, který nám předkládá pomocí hlavního hrdiny, je opravdu těžký. Sama si ho neumím představit. Tak často měnit své životy a osobnosti (osoby, kterými se stanu) a hlavně i lidi kolem sebe musí být hodně psychicky náročné.

Čichač Čichač Eduard Fiker

Velice zajímavý příběh o tom, co by dokázala věda, kdyby byla opravdu velice pokročilá. Tak moc pokročilá, že by nám vědec nebo doktor dokázal voperovat schopnosti zvířat. Knížka se mi moc líbila. Určitě doporučuji, pokud máte rádi scifi.

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Nechce se mi věřit, že jde o bestseller. Knížka mě doslova zklamala. Hlavní postava byla suprově napsaná, ale děj kolem ní byl naprosto na hlavu postavený, proto tuto sérii nebudu asi ani dočítat.

17.05.2021 3 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

(SPOILER) Asi takhle, několikrát jsem přemýšlela kolik hvězdiček vlastně dám. Líbilo se mi, že se všechny 4 děti vrátily zpátky do Narnie a pomohly zemi postavit se znovu na nohy. Co se mi ale nelíbilo, byl fakt, že se víc jak polovinu knihy točíme okolo života prince Kaspiana. A pak putujeme lesem s původními dětmi Narnie jen proto, abychom vybojovali bitvu, a pak je všemu konec. Přijde mi to takové celkově nedodělané a odfláknuté. Vždyť se tyto slavné děti vrátily po více jak 100 nebo 1000 letech. A oni je nechají jen vybojovat bitvu. Čekala jsem víc.

Nikdo není vinen? Nikdo není vinen? Eduard Fiker

Případ o tom, jak se i z normálního, prostého a mírumilovného člověka může stát zločinec. Celkem jde o docela zajímavou zápletku a velmi dobré rozuzlení pomocí detailů.

Umírající detektiv Umírající detektiv Arthur Conan Doyle

Milý, krátký příběh, který nám ukazuje, jak brilantní a vždy plně duchapřítomný je Sherlock Holmes. Příběh měl i špetku humoru na konci, což je pro mě stále u tohoto detektiva i po tolika detektivních případech docela nezvyklé..

17.05.2021 4 z 5

The Adventure of the Red-Headed League / Spolek ryšavců The Adventure of the Red-Headed League / Spolek ryšavců Arthur Conan Doyle

Opět velice povedený příběh, ve kterém do sebe všechno postupně zapadá. Sherlock vidí spojitosti tam, kde my ostatní je nevidíme. Mrzí mě, že některé části příběhu jsou jakoby vynechaný a přeskočeny, protože myslím, že s nimi by to celé bylo ještě o chloupek lepší.

17.05.2021 4 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Tenhle díl mi přišel zatím nejlepší ze všech dílů, které jsem dosud četla. Byl propracovanější a lépe vystavený, než dosud přečtené díly. Neodehrával se sice v Narnii, ale to nevadí. Autor zde konečně šel více do hloubky a ne jenom po povrchu.

17.05.2021 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

První díl série, i když byl napsaný jako 6., je opravdu zajímavý. Je hezké vědět, jak vlastně Narnie vznikla, a jak vznikají další světy v tomto magickém universu. Škoda, že není nikde na knihách napsáno, jak by se vlastně měly číst, protože nemít kamarády, kteří mi to řekli, tak si příběh neužiji tolik, jako si ho užívám, když ho čtu ve správném pořadí.

17.05.2021 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Teď, když všichni máme víc času, jsem se rozhodla pustit do nějaké magické série a tato vyhrála. Kdysi dávno jsem viděla film a moc se mi líbil. Knížky jsou opět mnohem lepší, i když bych brala, kdyby tato byla víc rozepsaná. Přišla mi taková hodně povrchní. Přišlo mi jako by se autor bál zajít více do hloubky při popisování událostí. Škoda. Doufám, že ostatní knihy v sérii budou v tomto směru lépe propracovány.

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Tohle je má již několikátá kniha od autorky. Miluju její detektivky. Většinou si vždy myslím, že vím, kdo je vrah a nakonec jsem mile překvapena, že je tomu úplně jinak, než jsem si myslela. Navíc jsme se tady ocitli v prostředí malé vesnice, což mi bylo opravdu velice příjemné. Miluji vesnické vztahy, i když sama jsem zcela městský člověk, který ovšem vyrůstal částečně na vesnici, takže mě to k tomuto prostředí táhne. Líbí se mi vesnické akce a tancovačky a také určitá soudržnost, i když nám tento příběh ukazuje, že mnohdy je spíš tato soudržnost ke škodě, protože se hůř hledá vrah.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Tato kniha se mi líbila víc než jiné knihy v sérii. Lépe se jí dařilo udržet mou plnou pozornost a luštění hádanek bylo fakt úžasné. Navíc se mi líbily místa, na kterých jsme se v knihách ocitli. Největší radost mi udělala Anglie a Londýn.

Tajný život mazlíčků Tajný život mazlíčků David Lewman

Jako první jsem viděla film a ten se mi moc líbil, proto jsem se rozhodla si poslechnout i knížku. I když už nejsem dítě, knížka se mi moc líbila. Odpovídá úplně přesně filmu.

Červenka Červenka Jo Nesbø

(SPOILER) Další velice podařený příběh detektiva, který není stále dostatečně oceňován za své schopnosti. Navíc ho v této knize čeká opravdu velká ztráta, se kterou se bude těžce vyrovnávat. Během tohoto příběhu se nám současně v jiných časech odehrává několik dalších příběhů, které spolu nakonec všechny nějakým způsobem souvisí. Knížka se mi moc líbila, i když mi některé pasáže přišly až moc dlouhé.

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Tohle je snad první dílo, u kterého jsem četla i všechny poznámky a dodatky na konci knihy. Autor ví, o čem píše a v datech se opravdu vyzná. Navíc nás, čtenáře, učí, jak je číst, a jak je porovnávat s jinými daty. Dokonce nás učí, jak můžeme data sami vytvářet, když nás něco zajímá. Také zjistíme, jak rozeznat opravdová fakta od zkreslených. Myslím, že v téhle době se tato dovednost každému z nás velice hodí. Také na konci knihy najdeme plno užitečných odkazů, na kterých si můžeme vše sami dohledat. Tuhle knihu doporučuji každému z nás povinně přečíst.

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Kniha obsahuje dvě krátké povídky. Nevím, jestli jsou zcela uvěřitelné, řekla bych, že ne. Přesto se mi moc líbily. Kniha se mi četla rychle a byla napsána takovým odpočinkovým stylem. Víc se mi asi líbila první povídka, protože mi přišla víc propracovaná. U druhé povídky bylo vidět, co dokáže manipulace. Přišla mi ale trošku přitažená za vlasy. Pokud hledáte odpočinkové čtení, knihu vám doporučuji.