verulik196 verulik196 komentáře u knih

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Jednoduché, vtipné, milé čtení, které musí každého bavit.

19.05.2020 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Tahle autorka prostě ví jak psát. Opět se jí povedlo napsat úžasný příběh zasazený do období druhé světové války. Jsem zvědavá, s čím přijde příště!

13.04.2020 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

To byla tak super kniha! Přečtěte si ji všichni, stojí za to.
(čteno v angličtině)

13.04.2020 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Není to první ani poslední kniha o dvou mladých lidech, kteří jsou vážně nemocní a není to podle mě ani nejlepší kniha na toto téma. Je to pěkná kniha, ale taková příliš naivní a nepravděpodobná. Ti dva se k sobě prostě nehodí. Nicméně četla se hezky a fanynek si jistě najde hodně.

09.02.2020 4 z 5

Múza nočních můr Múza nočních můr Laini Taylor

Pěkné pokračování Snílka. Doporučuji!

02.02.2020 4 z 5

A oceán byl naší oblohou A oceán byl naší oblohou Patrick Ness

Na jednu stranu to je zajímavý příběh s hlubší myšlenkou, na druhou jsem ho ale nečetla s takovou chutí, jako jsem doufala. Volání netvora, které bylo svým způsobem podobné této knížce, bylo rozhodně poutavější.

29.12.2019 3 z 5

Opak věčnosti Opak věčnosti Justin A. Reynolds

Opak věčnosti je přesně ten typ knihy, který jsem potřebovala po dočtení jedné sci-fi série (ráda to prokládám něčím odpočinkovým). Je to jednoduchý, zajímavý a vtipný příběh, který se nemůže nelíbit. Takže určitě si ji taky přečtěte!

27.12.2019 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Opět super díl!

22.12.2019 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Kniha má úroveň prvního dílu. Je opět čtivá, zajímavá a naprosto originální. Jen ty její rozměry.. kdo to má jako tahat s sebou do školy? :D

11.12.2019 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Tak jsem se konecně po ... (po třech letech?!) rozhodla Illuminae přečíst a nechápu proč jsem to tak dlouho odkládala! Vážně, super kniha. Překvapivě se do ní dalo snadno začíst a celé to dávalo smysl. Tak teď jdu zjistit, jak příběh pokračuje.. :)

28.11.2019 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Zajímavá to kniha! Nikdykde je od ostatních fantasy knih hodně odlišná, rozhodně ale ne špatná. Určitě vás bude bavit tak jako mě.
(čteno v angličtině)

26.11.2019 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Kolem knihy se točilo spoustu pozitivních reakci, tak jsem si ji taky půjčila. Na jednu stranu se mi líbil styl psaní, ale na druhou mi příběh a celá ta myšlenka přišla strašně zvláštní. Začátek se mi líbil, ale pak mě to bavilo méně a méně. Věřím, že někoho ta knížka mohla bavit, mě ale až tak nezaujala.

09.11.2019 3 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Skvělá kniha, četla se dobře a text byl snadno pochopitelný. Na začátku mi akorát vadily ty příliš dlouhé popisy, např. svatba byla roztahaná na zbytečně mnoho stran, to se ale dalo vzhledem k literárnímu směru tohoto díla očekávat. Jinak mě ale kniha příjemné překvapila.

21.10.2019 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tak a mám dočteno! Poslední díl velkolepé série je za mnou. Konec se mi líbil, autorka vše hezky zařídila. Jediná výtka - bylo to celé o bitvách a ostatní věci nedostaly moc prostoru, chyběly mi tam trochu scény, které se netýkaly plánování strategie a boje. Ale jinak to bylo super, čtivé jako vždy!

26.08.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Farma zvířat je skvěle napsaná alegorie. Mohu jen doporučit.

07.08.2019 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Jak už tady bylo několikrát řečeno, těch prvních 100-150 stránek bylo opravdu náročných, pak se ale příběh rozjel a bavil mě až do konce. Druhý díl budu vyhlížet natěšená.

04.08.2019 4 z 5

Začátek byl pomalý a nezáživný, pak ale byla knížka lepší a lepší, až se z toho nakonec vyklubal vcelku zajímavý a krutý příběh z druhé světové války.

01.08.2019 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Velice povedená kniha o první světové válce z pohledu dospívajícího muže - vojáka. Doporučuji.

23.07.2019 5 z 5

Jen jestli si nevymejšlíš Jen jestli si nevymejšlíš Shel Silverstein

Jak já obvykle poezii nečtu, tak po téhle jsem sáhla a musím uznat, že je to opravdu výjimečná sbírka praštěných básniček.
Přidávám jednu básničku, která je teď celkem aktuální :D

Blíží se léto!
Školákům prázdniny, jahodám vláhu!
Blíží se léto!
Období zmrzliny a slunných svahů.
Blíží se léto –
vžum! Ááách... A zas je v tahu.

16.07.2019 4 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Zrada vítězů byla na jednu stranu čtivá, na druhou v ní chyběl nějaký pořádný příběh a zápletka. Tak snad bude další díl lepší.

15.07.2019 3 z 5