Verry148 Verry148 komentáře u knih

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Kniha se četla sama. Hlavní postava Nathan se mi moc líbil, byl mi sympatický a zároveň mi ho bylo líto. Kniha mě bavila od začátku do konce. A jelikož o čarodějích a celkově o nadpřirozenosti moc nečtu. Tak asi i nejspíš proto mě knížka tak moc bavila a zaujala. Pokud máte rádi čaroděje, odlišnost a spory mezi čaroději. Tak je to knížka pro vás. Nevím, jestli bych tuhle knihu doporučila dětem nebo mladším 15-ti let. Protože je psaná hodne syrově a brutálně. To, co zažíval od úplnýho dětství, je příšerný. Nathan. Kluk, který nikam nepatří. Kluk, který není ani Černý ani Bílý a přitom je bělejší než všichni bílí dohromady a černejší než všichni černí.

10.11.2018 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Tento 3. díl se mi líbil zatím asi ze všech nejvíce od začatku do konce byl plný akce. Ani chvilku jsem se nenudila. Doporučuji celou tuto sérii všema deseti. Už se nemůžu dočkat až bude v českém jazyce další díl. (chci mít všechny díly v češtině) Protože mě zajímá jak to bude dál. Nejvíce jsem si oblíbila Jacoba a Emmu. Teď ještě koupit knihu lískový les a povídky podivných.

07.11.2018 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druhý díl této fantastické série bych jednoduše popsala, že akce střídá akci, hned o d začátku. Děj má spád, kolikrát jsem nečekala ani budoucí vývoj takový, jaký byl. Ač je to pohádka a tak nějak tušíme, že to "nakonec dobře dopadne", i tak je to napínavé a čtivé na každé stránce. Asi bych snesla, kdyby tentokrát ubylo romance a lásky, ale budiž i tak pět hvězd. Jsem vděčná za příběh, který mě odnese do skvělého fantasy světa a těším se, co přinese poslední díl...

03.11.2018 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Tato knížka byla naprosté WOW! Čekala jsem něco podobného na to jak jsem se stal youtuberem a konec. Ale v této byla i část života. A musím říct, že já tuto knížku četla, jako by o žádném youtuberovi nebyla

Pravdomluvky Pravdomluvky Julie Lišková

Knížka se mi líbila. Bylo to zase úplně něco jiného. A jelikož si každý prošel pubertou tak se v některé kapitole určitě najde. Knížka byla doplněna krásnými ilustracemi. A použila jsem i docela dost lepíků takže dobrý

03.11.2018 2 z 5

Knížka se mi moc líbila byla hrozně napívanavá. Opravdu se mi líbí styl knihy - text prokládaný fotografiemi dětí a dalších podivností. Hrozně se těším na druhý díl

Juditin pokoj Juditin pokoj Ivana Peroutková

Kniha obsahuje krásné ilustrace. Obal má nádherný. Ale pak je tu obsah. V příběhu jsem se ani ne po 50-ti stránkách začala ztrácet. Nevěděla jsem co je minulost, co přítomnost a co jsou její myšlenky. A vyznat se v postavách také nebyla žádná sláva. Kapitoly začínaly vždy hvězdičkami kdyby místo hvězdiček psala autorka zda se jedná o minulost nebo o přítomnost. Hned by se hodnocení zvedlo.

03.11.2018 2 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Kniha se mi moc líbila. Byla napínavá a styl psaní byl něco na způsob Johna Greena, ale né uplně doslova. Kniha se mi moc líbila a dopadla tak, jak jsem doufala, že dopadne. Svět dospívajících není vůbec jednoduchý, zvláště když máte takovou rodinu jako Leonardo.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Knihu jsem nedočetla, nebavila mě snad se k ní někdy vrátím

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Knihy o vesmíru, vesmírných lodích a celkově tento žánr nečtu, ale tohle ? To byla bomba ! Měla jsem obavy z toho, že mě to buď nebude bavit nebo, že se v dokumentech nevýznám, ale bylo to úplně v pohodě. Nečekala jsem, že to bude až tak úžasný příběh. Už potřebuji číst druhý díl

Citlivá místa Citlivá místa Anna Gavalda

Tyto příběhy, co vypráví knížka jsou "obyčejné" můžou se stát každému. Jako třeba umrtí v rodině nebo umrtí psa, problémy ve vztahu.Lidem kteří hledají porozumění by se možná tato knížka líbila. Z celé knížky se mi líbily tak dva příběhy. Jinak se příběh táhl.

Nič nemusím Nič nemusím Dana Hlavatá

Knížka mě zezačátku nudila, ale nakonec mě mile překvapila. Řeší se tam hlavně problémy jako nevěra, hádky, rozvod..
Četla jsem jí hlavně kvůli čtenářské výzvě, ale vůbec mě nezklamala

29.08.2018

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Tato kniha byla ještě lepší něž manželé odvedle a to jsem si myslela, že jí nic nepřekoná ( v ohledu ukradeného dítěte)
Určitě stojí za přečtení

27.08.2018

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Wooow, tak toto byla vážně pecka. Konec jsem naprosto nečekala. Knížka byla celou dobu napínavá četla jsem pořád a pořád dál, protože jsem se chtěla dozvědět kdo je ten záhadný Blue. A opravdu mě překvapilo kdo se skrývá za touto přezdívkou.

23.08.2018 5 z 5

Knedlíček Knedlíček Julie Murphy

Knížka byla v nějakých částech inspirativní. Je to taková ta klasická knížka o problémech puberťáků, tady konkrétně o nadváze Will. Nejvíce mě zklamal konec, protože jsem se nedozvěděla jak to dopadlo s Will a Bouem.

22.08.2018 3 z 5

1000 důvodů proč se netrápit láskou 1000 důvodů proč se netrápit láskou Hortense Ullrich

Knížka byla oddychováa a hodně čtivá. Brala jsem to spíš jako relax. Obyčejná knížka nic moc se tam neděje, ale chvilkami je vtipná.

17.08.2018

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Nejlepší detektivka byla napínavá po celou dobu čtení. Myslela jsem si, že mě nebude bavit číst celou knížku jen o tom jak se vyšetřuje ztátata dítěte, ale bylo to úžasné! Konec mě hodně překvapil !
Doporučuji !

17.08.2018

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Pokud jste viděli film tak víte,že to je krásný a smutný příběh. Ale zase znovu opakuji knížka je lepší něž film ! A rozhodně stojí za přečtení ! Knížka se mi líbila. Byly krásně popsány Hazel pocity. Ve filmu nezjistíte co si Hazel myslí zrovna v dané situaci, ale v knížce ano.
Pokud jste neviděli film ( pochybuji ) tak si nejdříve přečtěte knížku.

13.08.2018

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tatér z Osvětimi je skutečný příběh dvou obyčejných lidí, kteří žili v mimořádné době, kteří byli zbaveni nejen svobody, ale i své důstojnosti, svých jmen, své identit. Žili podle hesla: "Pokud se ráno probudíš, pak je to hezký den" -slova autorky
Musím říct, že toto byla opravdu silná knížka. Lale a Gita měli obrovské štěstí, ale když si uvědomíte kolik lidí v Osvětimi zemřelo je to opravdu k pláči. V této knížce je tábor v Osvětimi popsaný do detailu. Přece jenom tam Lale (Ludvík) strávil 3 roky svého života. Myslím si, že tento příběh na mě působí tak "depresivně" hlavně kvůli tomu, že je to podle skutečné události. A vypráví to osoba která v Osvětimi byla. Lidí museli zažít hodně hladu, zimi a bolesti. A díky Ludvíkovi alespoň nějakým mužům prodloužil život tím, že jim nosil jídlo. Ale pak samomzdřejmě byl on sám potrestán. Ludvík měl opravdu štěstí, že ho vzali jako tatéra. Tak byl alespoň trochu chráněný.
Pokud se chcete dozvědět jak se v Osvětimi k lidem chovali. Tak si určitě přečtěte tuto knížku je to vážně síla !

09.08.2018

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Nevím co o této knize úplně říct. Začala mě bavit asi tak až od 25. kapitoly. Poté mě příběh začal alespoň trochu vtahovat do děje,ale přišlo mi to opravdu hodně pohádkové. Řekla bych, že je to krásná knížka pro děti. Ale už jsem z takových let vyrostla.
Popravdě kdyby jsem tuto knížku nedostala sama bych si jí určitě nekoupila.

08.08.2018