Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Cormorana musíte buď milovat nebo... Nebo vás nechápu :D
Fakt, tohle jsou tak vymakaný detektivky, což si každej fanoušek J.K.Rowling dokáže představit, protože její druhý autorský počin ani v nejmenším nezaostává.
970 stránek uteklo jako voda, takových detailů a skvěle promyšlených situací a vraha jsem až do konce fakt neodhalila, to se už povede málokterému autorovi, aby mě držel v šachu až téměř do poslední strany.
Už aby vyšel další díl, protože chci ještě!!

30.01.2023 5 z 5

Srdcař v cílové rovince Srdcař v cílové rovince Jan Pirk

Mám z toho dost rozporuplné pocity. Baví mě si beletrii proložit rozhovorem s někým zajímavým, kdo v životě něco dokázal. Baví mě ty opravdové příběhy a poznávání toho, jací jsou ti lidé tak nějak v reálu.

Téhle knize ale uškodila jedna věc a to, že vznikala za covidu. Profesor Pirk je v tomhle tématu dost radikální a celou knihou se nepříjemně táhnou vyjádření k aktuální pandemické situaci. Kdybych chtěla číst o jeho názorech na covid, otevřu si zprávy a nebudu si číst knihu.
Taky mi vadilo věčné přeskakování z tématu do tématu, cestování v čase sem tam, takhle zpracovaný rozhovor mi rozhodně nevyhovuje.
Každopádně se jedná o zajímavou osobnost s pestrým životním příběhem.

01.01.2023 3 z 5

Takový prima věk Takový prima věk Kiley Reid

Bylo to vtipný, milý, satirický, s fajn zápletkou, netypicky zakončený a navíc zajímavá sonda do americké společnosti a vztahu k rasismu.
Jako znovu bych si to nedala, ale četlo se mi to velice dobře.

12.12.2022 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

enhle díl mě bavil docela dost, konečně nějaká další dějová linka, která se netýkala žrádla nebo "má mě rád/nemá mě rád".
Island musím fakt někdy vidět, ale nejdřív si potřebuju koupit péřovku. :-D

12.12.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Opět člověk od začátku přesně ví, jak to bude, žádný velký překvapení se nekoná, ale mě to svým způsobem baví. Takový cestování z křesla, protože popisy jednotlivých zemí mi přijdou fakt povedené.

07.11.2022 3 z 5

Tohle město, tahle řeka Tohle město, tahle řeka Martina Leierová

Vůbec nechápu, jak mohla tahle knih sociálními sítěmi proplout bez většího povšimnutí, protože je skvělá.
Je to zas takový ten typ knihy, kde jsou v podstatě obyčejné příběhy pár obyčejných lidí, ale zároveň se v tom občas najde každý z nás, běžné problémy, které můžou člověka časem úplně zničit.
Vlastně se jedná o příběh jednoho domu a jejich obyvatel, začíná za komunismu a pokračuje do dnešní doby a aktuálních témat.
Plíživá tíseň, skvělý jazyk a hezky propojené příběhy.
Za mě rozhodně překvapení roku.

07.11.2022 4 z 5

Kvítka v bytě Kvítka v bytě Veronika Ježková

Skvěle sepsaná kniha plná dobrých rad. Ocení jak začátečníci, tak zapomětlivci :)

06.10.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Další z knížek, kterou by měl mít každý doma a před volbama by si ji měl povinně přečíst.
Hlavně ti tupohlavci, co se tady za covidu oháněli omezováním svobody...
Při čtení jsem vlastně nepřestávala kroutit hlavou, člověk si KLDR nějak představuje, ale u mě to bylo na hony vzdálené tomu, co se tam opravdu děje.
Pro ty, kteří o knize nikdy neslyšeli, tak se jedná o rozhovory s lidmi, kterým se z KLDR podařilo utéct.
Neskutečná kniha, kterou z hlavy jen tak nedostanu!

06.10.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Tak po dlouhé době konečně dočtená kniha...
A být tohle první, co jsem od Nesba otevřela, tak asi skončí v koutě.
Ale jelikož jsem věrná fanynka, ta mu tenhle povídkovej přešlap odpouštím a příště si spravím chuť něčím propracovanějším.

11.09.2022 3 z 5

Pohybový  vývoj  dítěte  s láskou a respektem Pohybový vývoj dítěte s láskou a respektem Zuzana Rybová

Tahle knížka má jedinou chybu a to tu, že tady nebyla už před 5 lety.
Fakt, kdyby tohle každá máma dostala v porodnici místo balíčku, kde má slazenej kojicí čaj, mastičku na zadek a jednu vložku, na světě by nám bylo o tolik líp.

Pohybový vývoj dítěte s láskou a respektem.

S láskou a respektem je podle mě napsaná i tahle knížka, netvrdí nic dogmaticky, jen doporučuje, vysvětluje proč jsou některé pomůcky špatně a jiné jen trochu, proč nemáme děti vodit za ruce a jak jim vybrat správné boty.
Každá máma dělá všechno nejlíp, jak umí, ale s touhle knížkou to můžeme dělat zas o chlup líp. :)

11.09.2022 5 z 5

1001 her s knížkou 1001 her s knížkou Philippe Brasseur

Knížka plná fajn tipů, jak pracovat s knížkami. Spíše bych ale doporučila pro děti na prvním stupni a výš, pro ty malé jsem tam zas tolik tipů neobjevila. :) A na konci je skvělý seznam tipů na čtení!

11.09.2022 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Musím říct, že jsem fakt ráda, že jsem dala Klevisové nedávno znovu šanci, protože fakt umí psát. Neskutečně čtivá detektivka, prostředí českého venkova, propracované postavy. Je super, že v našich českých reáliích nejde po nějakých senzacích a psycho vraždách, ale jede na vlně takových těch rodinných a spíš vztahových vraždách, to mě ba.
Takže rozhodně příště v knihovně beru další.

Kruh Kruh Rona Halsall

Po delší době jsem si dala nějaký thriller, od začátku dost napínavé, pak najednou otočka v ději o 180 stupňů, dost zajímavé téma, na které jsem snad ještě v knize nenarazila, ale nemůžu být konkrétní jinak bych prozradila vše důležité.
Napínavé čtení, ale poslední třetina mě až zas tak nebavila, asi bych si představovala jiný závěr a rozuzlení, přišlo mi to zbytečně překombinované.
Takže opět fajn čtení, ale do letošních top knih se to určitě nedostane.

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

S touhle knížkou jsem to táhla neuvěřitelně dlouho a přitom je psána pořád stejně čtivě jako ty předchozí. Pravda, celý ten příběh mě bavil asi ze všech nejmíň, od začátku to bylo až moc jasný.
Ale to Švýcarsko!!

Výměna Výměna Beth O’Leary

Knížka s neokoukaným námětem, kdy si vnučka výmění bydlení s babičkou, Londýn za venkov.
Spousta vtipný situací, mezigeneračních vztahů, ale i úplně prvoplánové romantiky. Což byla dost škoda, že to nebylo napsané trochu chytřeji, od začátku jasně nalajnovaná vztahová zápletka...

První kniha od autorky - Spolubydlící mě bavila asi mnohem víc, což ale neznamená, že Výměna byla špatná, chápeme se, ne?
Na léto ideální pohodová četba.

10.06.2022 3 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Nepochybně zajímavá osobnost, jen bych si vlastně raději přečetla nějaký dobře vedený knižní rozhovor. Tohle bylo takové lehce zmatené, přeskakování od jednoho k druhému. Ale co jsem čekala, když je to deník, že jo.

17.05.2022 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Asi nikdo nečeká, že to bude nějaká sofistikovaná literatura, u každého dílu se opakuju, je to prostě jednoduchý, příjemný čtení, který mi v současným stavu mojí mozkový kapacity absolutně vyhovuje. :)

10.04.2022 4 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Kdybych si přečetla, o čem knížka je, asi bych po ní teď nesáhla, ale jelikož jsem četla oba předchozí díly, brala jsem ji v knihovně už automaticky.

Dost dlouho jsem se nemohla začíst, směsice hororu, lehce fantasy, deprese, zvláštní stavy všech postav, bylo toho trochu moc, těžký nehezký čtení, ale nakonec jsem se do toho docela ponořila a včera večer dotáhla asi 70 posledních stránek.
Jazykově je to naprosto skvělý, jen obsahově to není úplně lehký a vůbec nevím, komu bych to mohla doporučit. Bylo to ale vlastně dobrý.

04.04.2022 3 z 5

Ráda tě poznávám Ráda tě poznávám Rachel Winters

Zas jedna jakoby romantika, poměrně ztřeštěná, ale jako čtení do porodnice jsem to považovala za dobrou volbu.

A až do konce jsem si vlastně nebyla jistá, jestli je to dobrý, nebo není. Ale kdybych na to koukala jako na film, tak bych se asi docela slušně zasmála, takže proč ne.
Milé, vtipné, sice jednoduché a konec samozřejmě totálně předvídatelný, ale to se asi u romantických komedií dá očekávat.
Takže jako oddechovka docela slušný čtení.

04.04.2022 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Soukupová opět skvělá, zas jen takové obyčejné téma dovedené k dokonalosti perfektními dialogy, pro mě znovu skvěle zachycené myšlení a chování dětí, takové ty klasické rodinné problémky.

04.04.2022 4 z 5