veronikahessy veronikahessy komentáře u knih

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Fajn kniha na odreagování se silným příběhem.

04.01.2024 4 z 5

Papírový drak Papírový drak Tereza Schillerová

Viktor mi zezačátku nevadil, myslela jsem si, že to je prostě člověk, který chce, aby lidi dělali svou práci. No, spletla jsem se. Některé momenty byly nepředvídatelné, třeba scéna s cyklistou. Nenapadlo mě, že se bude řešit na tolika stránkách, ale vždycky tam nějak vyplula do popředí a udržovala mě v napětí. Dále mě také překvapilo Eričino tajemství. Těším se na další knihu od této autorky a určitě si chci přečíst i ty předchozí.

03.12.2023 5 z 5

Zpověď farářky Zpověď farářky Martina Viktorie Kopecká

Kniha mě velice oslovila, její čtení mě bavilo a zlepšovalo mi den. První kapitola ohledně soutěže Star Dance byla popsána vtipně, ale zároveň velmi otevřeně. Další dny jsem četla třeba jen 10 stránek a pak se věnovala jiným činnostem, jen abych se měla další dny těšit na nové postřehy paní farářky. Příští rok si chci přečíst Deník i Zpověď hned po sobě.

13.11.2023 5 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Nejprve jsem si myslela, že žádné slovní hodnocení nenapíšu. K hlavním postavám jsem si našla vztah až v posledních třech kapitolách. Předtím jsem si rikala:hm, klasika, nejdřív se nemají rádi, pak ulitnou, vymýšlejí si důvody, proč spolu nemůžou být a nakonec happy end. To už tu bylo hodnekrat. Jediná změna je knižní prostředí a městečko, které bych dle vyliceni i ráda navštívila. Jako zábavné čtení před spaním dobré, jako rozšíření intelektu ani nějak ne.

26.10.2023 3 z 5

English Is Not Easy English Is Not Easy Luci Gutiérrez

Kniha je dobrá pro zasmáti a názornou ukázku slovíček (formou obrázků). Kdybych s angličtinou začínala, tak se z ní nic nenaučím, lépe se mi pracuje s tabulkami.

27.08.2023 2 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Kniha se mi moc líbila a musela jsem se držet, abych ji nepřečetla jedním dechem. A z dvojice Riley - Jack jsem fandila Jackovi.

04.07.2023 5 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem , že tam bude víc rozebrán vztah Piper a ,,Alex", tak jako seriálu. Možná jsem zhýčkaná :)

12.06.2023 3 z 5

Valentýnské prokletí Valentýnské prokletí Jodi McAlister

Kniha má krásnou obálku, ale našla jsem v ní pravopisné chyby a překlepy (jak už tady bylo zmíněno). Taky bych ji doporučila mladším ročníkům.

21.04.2023 2 z 5

Pozoruhodné objevy ze světa zvířat Pozoruhodné objevy ze světa zvířat Gene Stone

Tuhle knihu jsem četla dlouho, musela jsem se nad jednotlivými částmi zamýšlet a odkládat ji. To myslím v dobrém. První část byla dojemná, jako pejskař jsem si libovala ve vyprávění o psech a překvapilo mě chování chobotnic. Ve druhé části jsem se dozvěděla nové informace - například o týrání krokodýlů nebo jak se získává hedvábí z bource morušového. Kniha nabízí mnoho způsobů, jak zabránit utrpení zvířat.

10.04.2023 5 z 5

Námořník Pepík a opička Rrra Námořník Pepík a opička Rrra Antonín Zhoř

Krásná kniha o přátelství se zvířaty, určitě by se líbila i dospělým .

15.03.2023 5 z 5

Pravidla se mají porušovat Pravidla se mají porušovat Natalie Williamson

Bavilo mě trávit čas nad touto knihou, ale některé pasáže jsem přecházela s pousmáním - už je mi 30 a vím, že vztahy na dálku bez budoucnosti nemají šanci vydržet. Proto bych ji doporučila holkám, co zrovna končí střední - může jim dodat na nějakou chvíli naději. Já bych v mladších letech tento příběh hltala :-)

04.03.2023 4 z 5

Divoký kůň Divoký kůň Bonnie Bryant

(SPOILER) V této knize se mi líbilo, jak Stefi dokázala obětovat svou potřebu mít vlastního koně pro Balonovo pohodlí. Uznala, že pro něj bude lepší žít v prostředí, které je mu přirozené a ona ho může kdykoliv navštívit.

10.02.2023 5 z 5

Dlouhé noci v cizím světě Dlouhé noci v cizím světě Annie DeWitt

S knihou jsem se trápila, nedočetla jsem ji.

09.01.2023

Vrány Vrány Petra Dvořáková

(SPOILER) Smutný a silný příběh. Přiznávám se, že konec jsem nečekala. Pořád jsem doufala, že se to mezi Bárou a rodiči dá do pořádku, protože vůbec nic strašného nedělala. Konec byl zajímavě popsán.

04.01.2023 5 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Moc knížek s touto tematikou jsem zatím nepřečetla. Před touto jsem si krátila večery titulem Na druhý pokus, která mě ale zaujala o něco více. Já i v těchto příbězích hledám nějaký příběh na pozadí. Zde sice byl a moc smutný, ale na můj vkus zmíněný jen tak okrajově. Nelituji ale, že jsem si knihu vybrala a zkusím i druhý díl.

23.12.2022 4 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Kniha mě příjemně překvapila, příběh měl i hloubku, řešila se zde i přeměna Tristana v zodpovědného otce. Nadchnul mě samozřejmě i zbytek knihy :)

12.12.2022 4 z 5

Vnitřní moudrost Vnitřní moudrost Louise L. Hay

Kniha mě moc neoslovila, myšlenky jsou na mě takové až moc ezotericke.

02.12.2022 2 z 5

Aspergerka - Posila pro ženy s Aspergerovým syndromem Aspergerka - Posila pro ženy s Aspergerovým syndromem Rudy Simone

Lituji, že jsem knihu neobjevila dříve. Aspergerův syndrom nemám diagnostikovany, ale některé příznaky se u mě objevují. Díky téhle knize vím, že v tom nejsem sama, obsahuje výpovědi reálných žen.

28.10.2022 5 z 5

Radost z pozorování ptáků v lese Radost z pozorování ptáků v lese Klaus Nottmeyer

Je to moc krásná kniha, velice poučná i pro ty, co neplánují cíleně čekat v přírodě na jednotlivé ptáky.
U každého zástupce je nějaká zajímavost, dozvěděla jsem se plno nového a líbily se mi i kapitoly o ochraně lesa.
Jsou tu i nádherné fotografie.

26.10.2022

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Tohle byl snad můj první thriller, který jsem přečetla a jsem ráda, že to byla právě Matčina hra. Při čtení jsem byla pořád napnuta a chtěla číst dál a dál. Myslela jsem si, že až se dostanu na konec průběhu, tak si řeknu, že jsem ráda za svou nekonfliktní tchyni. To samozřejmě jsem, ale knihu odkládám s úplně jinou myšlenkou - a to už se musíte dozvědět z poslední kapitoly :)

06.09.2022 5 z 5