veronika5879 veronika5879 komentáře u knih

Pět plus tři Pět plus tři Arne Dahl (p)

Třetí pokračování série se Samem Bergerem a Molly Blomovou s sebou neslo velká očekávání, jak jejich příběh nakonec dopadne. K mému zklamání nebylo rozuzlení nijak působivé ani překvapivé. Vše se jeví až moc překombinovaně, složitě, čtenář se při čtení dost ztrácí. To vše jen kvůli tomu, aby byl konec jedno velké, primitivní zklamání. Podle mého uspěchané, nedomyšlené, a ačkoliv se autor snažil vytvořit iluzi tajemna, čtenář se může sám velmi snadno dopátrat, o co vlastně celou dobu jde. Nejsvětlejším momentem knihy bylo Samovo vypořádání se s „padouchem“ v závěru knihy. Trochu mě mrzí, že vztah mezi Samem a Molly autor více nerozvedl a neprohloubil. Celý jejich vztah mi připadal velmi chladný, bez citů až nereálný. Těžko se věří, že by se tito dva měli rádi, ba se dokonce milovali natožpak, aby z tohoto vztahu vzešlo dítě. Jako fanouška tohoto autora mě velmi mrzí, že musím tuto knihu takto hanit, ale opravdu doufám, že tímto dílem autor sérii ukončí.

20.03.2019 2 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Druhý případ oddělení Q. Předloha stejnojmenného filmu.
Další naprosto strhující příběh z pera Jussi Adler-Olsena. Carl s Asadem tentokrát řeší případ z dánské internátní školy, kde se před lety odehrála vražda dvou sourozenců. Carl si nejprve myslí, že se mu tento případ dostal na stůl omylem, zdá se být vyřešený. Nicméně, jak se oba do případu dostávají hlouběji, zjistí, že je něco hodně špatně. Podaří se jim zjistit, jak to tehdy bylo?
Carl a Asad zde pokračují ve vzájemném pošťuchování a poznávání. Do jejich oddělení přibude nová posila, Rose, jejíž příběh bude, dle mého názoru, ještě hodně zajímavý.
Jussi Adler-Olsen dokazuje, že jeho knihy rozhodně stojí za přečtení. Pro milovníky severské krimi povinná četba.

11.01.2019 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Zajímavý nápad, čtivé, ale nic výjimečného. Za mě spíš průměr. Chyběla mi akce, hlavní hrdina, ač policista, vlastně nic nevypátral, všechno za něj vyřešila psycholožka, která je nemastná, neslaná a která mi nebyla vůbec sympatická. Celkově mi policie v této detektivce přišla až neuvěřitelně neschopná až primitivní. Nejvíc jsem si oblíbila Lucy a Shacka. Líbil by se mi pár Lucy a Frost. Vraha jsem tipovala od začátku úplně jinak, takže plus za to, že mě autor překvapil, nicméně mi konec a rozuzlení přišlo vlažné, nijaké a už vůbec ne šokující a překvapivé. Až jsem měla pocit, že si autor na poslední chvíli rozmyslel koho odhalí jako vraha. Čekala jsem od této knihy víc, než jen hezkou obálku.

05.06.2018 2 z 5

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Začátek knihy mi přišel takový vlažný. Nešlo o mou první knihu od tohoto autora, dala jsem jí tedy šanci. Udělala jsem moc dobře. Několik zvratů, které jsem skutečně nepředvídala a naprosto dechberoucí závěr, to je přesně to, co od knížek tohoto žánru chci. Jen to vypořádání se s "mučitelem" mě celkem zklamalo. Rychlé a nudné, bez napětí. Čekala jsem od toho víc. Nicméně knihu celkově hodnotím velmi pozitivně a určitě si přečtu další díly série.

29.04.2018 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Z této trilogie se mi tato kniha líbila nejméně...zajímavé téma, ačkoliv jsem nečekala, že se příběh vyvine zrovna tímto směrem. S knihou jsem neskutečně zápasila, ne a ne ji dočíst. Nakonec se povedlo, ale dojem na mě neudělala. Konec se mi též úplně nezamlouval. Za mě z této série vítězí na plné čáře první díl, pak už to šlo jen z kopce.

10.04.2018 3 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Podle mého názoru asi nejslabší díl série, žádná tragédie to není, ale pro mě zůstane vždycky nejlepším dílem Manželský omyl. Jsem zvědavá na čtvrté pokračování.

30.09.2014 4 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Tento kousek mě opravdu mile překvapil. Mám ráda krapet drsnější erotiky v knižním světě a tato kniha je jí plná, takže za mě velké plus. Příběh též zajímavý, hlavní hrdinové mi byli oba velmi sympatičtí od první chvíle a to napětí mezi nimi mi nedovolilo se od knihy odtrhnout. Knihu jsem přečetla za dva dny v práci, kde na čtení moc času nemám. Zkrátka a dobře jakmile jsem ji na chvilku odložila, stejně jsem na ni musela pořád myslet, takže jsem stejně nakonec knihu znovu popadla a přečetla další kapitolu. Navíc je kniha skladná a v pohodě se mi vešla do kabelky aniž by mi urvala rameno :D Oddychovka na krátké chvíle s kvalitním příběhem. Rozhodně neurazí. Doporučuji. Škoda jen, že jsem ji doma z police popadla narychlo a nestihla jsem si všimnout, že je až třetí v pořadí série, takže mám zajištěné spoilery na předchozí dva díly :D

08.09.2014 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Kniha má zajímavou zápletku, netradiční hlavní hrdiny, ale tak nějak jsem od ní očekávala víc, proto jsem asi ve finále byla krapet zklamaná. Ale děj zajímavý, příběhy jednotlivých osob se dobře prolínaly a jako oddychovka určitě nezklame. Zajímavé vyvrcholení nakonci, to byl na celé knize, která moc zvratů neměla asi největší šok, ale pořád slabá káva...Člověka to donutilo pozvednout obočí, ale že by v úžasu s otevřenými ústy zíral do knihy a četl celou pasáž znovu aby se ujistil, že ho oči neklamou, to jistě ne. Za mě zasloužené tři hvězdy za nápad, Stiltona a zajímavý konec.

08.09.2014 3 z 5

Cesta černých ovcí Cesta černých ovcí Harri Nykänen

Taková nenáročná,oddychová kniha. Zázrak a mistrovské dílo nečekejte, ale čtivá kniha to je. Navíc s celkem netradičním tématem.

12.08.2014 2 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Další velmi podařený krimi román, který má na svědomí Jussi Adler-Olsen. Musím říci s každou knihou propadám autorovi více a více a pyšně mohu říci, že patří k nejlepším autorům, které jsem četla. Vřele doporučuji.

04.08.2014 5 z 5