veronika5179 veronika5179 komentáře u knih

Vzpomínky Hitlerovy pokojské Vzpomínky Hitlerovy pokojské Anna Plaim

Vzpomínky tehdy mladinké a zřejmě i prosté slečny, která měla to štěstí pracovat tam, kde pracovala. Čtenář se samozřejmě pár zajímavostí dozví, nejde však o nic převratného ani šokujícího :)
Vlastně jde o delší rozhovor novináře s autorkou, které pokládá sugestivní otázky s cílem z ní dostat to, co z ní dostat má.

vše podstatné shrnula JulianaH. :)

08.09.2023 3 z 5

Byl jsem osobním strážcem Adolfa Hitlera Byl jsem osobním strážcem Adolfa Hitlera Rochus Misch

Takové milé osobní a někdy i úsměvné vzpomínky, psáno velice přístupným a jednoduchým jazykem, přečíst lze v řádu několika hodin, snad i minut.
Subjektivní paměti mladého chlapce, který se dostal až do Říšského kancléřství, popis běžných dnů v Berlíně i mimo něj, vztahy mezi jednotlivými příslušníky NSDAP, a tak dále...Mnoho informací je dnes už veřejně známých, některé verze jsou známé desetkrát a pokaždé jinak, některé jsou úsměvné, některá data se neshodují, ale to vše lze odpustit. Zajímavý je i tv dokument, který knihu autenticky doplňuje.

06.09.2023 5 z 5

Dr. Joseph Goebbels: Poznání a propaganda Dr. Joseph Goebbels: Poznání a propaganda Joseph Paul Goebbels

Hodnotím samotné projevy, kterých je v knize bohužel pomálu (a jsou klasicky velice dobré až geniální, jak je u Goebbelse zvykem).
Nejvýraznější projev: varování proti poslouchání zahraniční propagandy a dnes už docela známý projev k českým představitelům inteligence :)
Obsahem knihy jsou ve velké míře komentáře a úvahy pana J.J.Duffacka, na které není nikdo zvědavý.

06.09.2023 5 z 5

Adolf Hitler – můj přítel z mládí Adolf Hitler – můj přítel z mládí August Kubizek

Souhlasím s Miguelem Serrano i Savitri Devi :)
a kniha putuje na můj seznam nejoblíbenějších a nejdůležitějších knih.

09.08.2023 5 z 5

Deníky 1924-1929: Svazek 1 Deníky 1924-1929: Svazek 1 Joseph Paul Goebbels

Nesmírně zajímavé deníkové zápisky mladého Goebbelse, které naprosto autenticky odrážejí šílená 20.léta Výmarské republiky a veškerou každodenní hrůzu i strádání...Kromě toho se čtenář může seznámit s tím, jak se formovala NSDAP :) Zápisky opravdu z první ruky bez příkras (i co se týče osobního života), srdce plné naprostého nadšení a oddanosti, která mu vydržela od prvních dnů po tragický rok 1945...
Geniální, nejvěrnější z nejvěrnějších.

09.08.2023 5 z 5

Projevy Projevy Adolf Hitler

Kniha má jedinou chybu, a to, že projevů nebylo více :)
Nicméně vše je dohledatelné (nejlépe v originále). Méně znalý čtenář jistě ocení uvedení do tehdejší aktuální situace, které předchází každé nové kapitole/projevu. Vše naštěstí (!) bez subjektivních a zbytečných komentářů, které jsou tak časté v literatuře věnující se této kapitole dějin. Případné faktografické chyby nebo nešikovný překlad ráda odpustím (letecká zbraň - Luftwaffe, soudruh - parteigenosse - to opravdu ne!)

05.08.2023 5 z 5

Holocaust pod lupou Holocaust pod lupou Germar Rudolf

Náročná literatura podpořena nesčetnými odkazy, dokumenty, fotografiemi, takže čtenář může pátrat, co je libo, informace jsou k dispozici, ovšem ne v knihkupectví, kde si pořídíte spíše krejčího/tatéra/zpěváka/básníka/hajného a další z Osvětimi...
V napsání upřímné recenze mi brání trestní zákoník, tak názor alespoň vyjádřím pomoci pěti hvězdiček :)

12.07.2023 5 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Upřímně mám o autorce (?) a pravdivosti této knihy opravdu vážné pochybnosti...

06.07.2023 odpad!

Sundejte Hartmanna! Sundejte Hartmanna! Raymond Frederick Toliver

Téměř 11 let v zajetí asi některým nestačí, jak si čtu v komentářích. Někteří čtenáři by nejraději chtěli, aby polovina knihy byla plná omluv, sypání si popelu na hlavu a nadávání na Třetí Říši.

Hartmann samozřejmě 10/10 :) eso všech leteckých es, nepřekonatelný.
Autoři pečlivě a šikovně zpracovali neuvěřitelný životní osud, který by vydal na několik knih.

Přiznejte se, čí pra(rodiče) ukořistili letecký deník a fotoalbum?

08.06.2023 5 z 5

Můj život s Reinhardem Můj život s Reinhardem Lina Heydrich

Kdyby Reinhard zůstal v námořnictvu a věnoval se houslím a šermu, tak by tahle kniha nejspíš nikdy nevyšla, kdyby, kdyby, kdyby.

Vzpomínky Liny Heydrich přesně takové, jaké jsem očekávala.

21.05.2023 4 z 5

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

Nevím, zda byla hrdinka knihy opravdu tak hloupá nebo šlo o kombinace ne zrovna čtivého stylu a nepovedeného překladu...na druhou stranu se děj odehrával před několika desítkami let a povědomí o životě v Egyptě asi bylo v UK tehdy velice malé.

20.05.2023

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

I když už bohužel nepatřím mezi mládež :), knihu jsem si užila, četla se báječně, těším se na další díly!

13.03.2023 5 z 5

Zjavenia Zjavenia Erich von Däniken

Daniken nám zde představuje jeho pohled na známá zjevení svatých, zajímavé, ač ne se vším mohu souhlasit. Každopádně osvěžující a překvapivý pohled na věc, která určitě stojí za přečtení.

25.02.2023 4 z 5

Zákon přitažlivosti Zákon přitažlivosti Esther Hicks

Ke knize se neustále vracím jako k nestárnoucí studnici vědění. Vždy překvapí a nasměruje tím správným směrem, na který je snadno během běžného života zapomenout - i když nevědomky stále přitahujeme vše, co je kolem nás. Stačí si to jen uvědomit a dívat se kolem sebe :)

Schody k nebesům Schody k nebesům Zecharia Sitchin

Je to tak a ne jinak, jak by řekl klasik :) aneb kdo z nás si ještě stále myslí, že pyramidy byly vystavěny jen tak z rozmaru obyčejnými smrtelníky? Autorovy znalosti jsou neuvěřitelné, předkládá tolik důkazů a faktů, že se minimálně nad některými historickými souvislostmi musí zamyslet i ten největší odpůrce "alternativní" historie. To, co jsem už dávno tušila se zde krásně propojilo dohromady a dostalo reálný obraz.

Dvanáctá planeta Dvanáctá planeta Zecharia Sitchin

Bomba!

Moc versus síla Moc versus síla David R. Hawkins

Náročný a místy docela složitý počin, ale velice potřebný a oči otevírající. Budu ale doufat, že v dalších autorových knihách se dočteme více praktických informací :)

25.02.2023 4 z 5

Přišel Bůh z vesmíru? Přišel Bůh z vesmíru? Mauro Biglino

Úžasný počin. Velká škoda, že je to jediná kniha autora, která byla zatím přeložena do češtiny. Snad se to změní. Příjemné je, že má kanál na youtube, kde ho lze sledovat a seznámit se s jeho výzkumem :)

Moc podvědomí Moc podvědomí Joseph Murphy

Místy roztomilá, dnes však už téměř kultovní kniha od které je možné se odrazit pokud vás toto téma zajímá.

19.02.2023 4 z 5

Zlá léta Zlá léta Ludmila Vaňková

Za ten konec nemohu jinak než udělit 5 hvězdiček.
Ač vztah a "románek" Záviše a Kunhuty nikdy nepatřil mezi mé oblíbené, tady jim to nějak promíjím :) Skvěle vylíčena krutá doba Braniborů v Čechách i život osamělého následníka trůnu. Protivná je postava Alžběty Kumánky. Opět umně vykresleny postavy všeho věku i postavení, čtivé, propracované dialogy do posledního slovíčka.

23.12.2022 5 z 5