veronika4918 veronika4918 komentáře u knih

Jsme poslední Jsme poslední Hanna Jameson

Nechápu, jak může být v kolonce "Podobné knihy" uveden Malevil, který je o mnoho hvězdiček lepší! Apokalyptický a postapokalyptický žánr je můj nejoblíbenější, ale tohle byla slátanina, pardon. Totálně nedotažené a konec jakoby si autorka řekla, že už to má nějak moc stran, tak to nějak rychle zakončí. Nedoporučuji. Asi si budu muset znovu přečíst Malevil, abych si zlepšila chuť.

04.03.2020 1 z 5

Paměť kostí Paměť kostí Diana Gabaldon

Za mě momentálně nejslabší díl. Opravdu jsem se musela ke čtení nutit - milion postav, jmen, politiky, války. A posledních 200 stran bylo a la tonoucí se stébla chytá. Jakoby se to Diana snažila na těch pár stránkách zachránit a vecpala tam spoustu věcí, které sice byly konečně zajímavé a čtivé, ale byly tak "nahňácané" v tom kousku knihy, že jsem z toho byla spíš naštvaná, jak to bylo najednou zrychlené.
Ze začátku popisuje každou plavbu přes oceán, samé problémy a zážitky, a najednou, v poslední čtvrtce knihy, si několikrát bez problémů plují tam a zpět přes oceán? Jsem opravdu zklamaná a upřímně se těším až tahle celá série skončí.

05.02.2020 2 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Tak tenhle díl se mi líbil podstatně více než Stopy v krvi. Těšila jsem se hlavně na mé oblíbené období - 2. světovou válku. Jak už tu někdo zmiňoval, genealogie tu bylo pomálu, zato romantiky až až. Některé momenty byly dojemné k slzám, a pak tu jsou momenty JT aka Jamese Bonda, které byste nejraději přeskočili. Každopádně hurá na další díl :)

10.04.2019 4 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Hrozně jsem se na knížku těšila. Rodinnou genealogií se ve volných chvílích zabývám ... Bohužel, první díl série s genealogem JT, mne zklamala. Možná za to může i tak trochu zvláštní, občas nepřehledný, překlad ... Nebo je to prostě amatérsky napsaná prvotina? Těžko říct. Za mě byly v ději díry, ale nechci tu házet žádné spoilery. Pokud by měl někdo zájem, ať písne zprávu, třeba mi ty díry osvětlí, třeba jsem už opravdu byla ke konci znuděná a nečetla tak pozorně :D

10.04.2019 3 z 5

Skvělé počtení! Jedna osoba se mi sice do této "kategorie" lidí moc nehodila, u některých jsem se docela rozčilovala a poslední rozhovor byl docela zmatený... Ale jinak moc hezké čtení, někdy dost k zamyšlení. Občas jsem měla chuť se sbalit a odjet taky někam na totální samotu. Ráda bych věděla, jak někteří lidé dopadli ...

20.01.2019 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

No tak já nevím ... Už někde ve čtvrtce knihy jsem tušila co a jak bude, takže závěr byl pro mne dost velkým zklamáním. "Deníkový" styl byl super, vyhovuje mi, ale jinak mi kniha přijde "neslaná nemastná". Pro mne dost podobné jako např. Dívka ve vlaku.

10.12.2018 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Hezká odpočinková knížka. Mám tento styl, kde se různě prolínají příběhy, moc ráda. Ale ty otevřené konce mi nedají spát :)

01.08.2018 3 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Knihu jsem četla během sledování seriálu Cizinka a přímo série, která se točila podle Mořeplavce. Trochu jsem sama se sebou soutěžila, zda knížku dočtu během seriálu, nebo až seriál skončí :D
Jako vždy to bylo krásné, odpočinkové čtení. Příjemná změna po Vážce v jantaru, která byla dosti komplikovaná a člověk u ní musel dost přemýšlet a občas se i vracet zpět, aby si osvěžil některé politické postavy.
Doslova jsem hltala linku lorda Greye a Jamiem, naopak linka v přítomnosti mě moc nebavila. Od setkání dvou hlavních postav jsem si slibovala trochu víc ... Jak v knížce, tak v seriálu.

01.08.2018 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Tuhle knížku jsem měla v PDF v mobilu, jako takovou pojistku, když někde zůstanu trčet a nemám u sebe žádné papírové čtení. Pasáže týkající se soutěže mě moc nebavily, když pak soutěž "skončila", tak mě mrzelo, že brzy skončila i kniha. Nápad to byl super, ale dalo by se z toho "vytřískat" víc :)

01.08.2018 3 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

Za mne nejslabší díl ... Samotný konec byl super, žádná romantická slaďárna. Ale celkový dojem mám opravdu špatný. Celou dobu mi přišlo, že se spisovatelka do psaní doslova nutí, že je tlačena k napsání závěrečné trilogie a přitom se jí do toho nechce, nemá ucelený nápad, atd. Vlastně to Erika na konci knihy v epilogu přiznala, že první hrubá verze byla děsná a pomohli až editoři.

04.05.2018 2 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Měla jsem dost problém knížku dočíst. Zhruba v polovině už mě politická situace přestávala bavit. Zapamatovat si všechna jména a kdo je na čí straně byl opravdu nadlidský úkol. Jako první jsem viděla seriál, tkaže motivace na dočtení moc nebyla, ale podařilo se mi to :)

27.11.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Proč proč proč? Proš se bestsellery stávají knihy jako je Dívka ve vlaku a tohle? Dočetla jsem to jen proto, že nemám ráda rozečtené knihy.

Amatérský výplod, který nedoporučuji.

Pardon, lepší recenzi nevyplodím.

27.09.2017 1 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Ke knize jsem se dostala skrze seriál a jsem nadšená. Jak seriálem, tak knihou. Hezky a rychle se čte, je to taková odpočinková kniha. Kdo má dost představivosti, tak si užívá popis nádherné skotské krajiny...ach :)

21.08.2017 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

První Keplerovina, u které jsem odhalila vraha dřív, než bylo prozrazeno! Faktem tedy je, že jsem značnou část knihy byla podělaná až za ušima. Zase skvělý počin ...

21.08.2017 5 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Lajla Rolstad

Nádherná odpočinková knížka. Musela jsem ji číst vždy jen na klidném místě (rozumějte v posteli - většinou :D), protože prostě to k té knížce patřilo. Některé zážitky byly až neuvěřitelné.

19.07.2017

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Byly chvíle, kdy jsem se smála opravdu nahlas a bylo mi jedno, zda jsem sama doma, nebo sedím v napráskané tramvaji. Pěkná odpočinková knížka, kterou přečtete během jednoho dne.

04.07.2017 4 z 5

Na západní frontě klid jsme měli jako povinnou četbu, tak mě ta knížka chytla, že jsem si okamžitě šla půjčit "Cestu zpátky". Byla jsem zvědavá na další osudy vojáků. Občas jsem byla konci zklamány, ale i tak jsem knihu zhltla jedním dechem.

04.07.2017 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

První díl byl lepší, ovšem tento díl neurazil. Některé extrémy už mi docela vadily, ale i nadále se jednalo o knížku čtivou a vtipnou.

Už se nikdy nevrátí Už se nikdy nevrátí Hans Koppel

Čtivá knížka, ovšem konec, jak je psáno níže, byl dost "rychlý", neohrabaný.

04.07.2017 3 z 5

Tanec s nepřítelem - Válečné tajemství mojí rodiny Tanec s nepřítelem - Válečné tajemství mojí rodiny Paul Glaser

Vyhledávám tuto tématiku, ovšem tato kniha se mi do paměti tolik nezaryla jako jiné.