---Veronika--- ---Veronika--- komentáře u knih

Upálené Upálené C. J. Tudor

Naprosto luxusní thriller. Do poslední stránky nebudete vědět, co přijde, i když si myslíte, že už vás nic nemůže překvapit. Věřte mi, může.

Nejprve jsem byla lehce skeptická ohledně tématu - církev a farnost, ale naprosto mi to sedlo. Ke knize se to hodilo výborně.

Rozhodně nejlepší kniha od autorky, jsem zvědavá, zda tuto knihu překoná.

Všem vřele doporučuji. :)

03.11.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

U prvních cca 100 stránek jsem se musela ke čtení nutit, jelikož se převážně jednalo pouze o to, který druh alkoholu si hlavní hrdinka zrovna koupí.
Poté jsem už knihu nedokázala dát z ruky a četla jsem jako zběsilá.
Závěr jsem tedy nečekala a dost mě překvapil.

01.04.2019 4 z 5

Vůně moci Vůně moci Tomáš Sýkora

Z této knížky mám rozporuplné pocity. Ze začátku pro mě bylo těžké zvyknout si na autorův styl psaní, ale postupně jsem se do příběhu dostala.
První polovina kniha byla jen o seznámení se s postavami, ale teprve druhá půlka dostala rázný spád, který odhalil zkaženost, která probíhá na úrovni nejvyšší politiky.
Celkově se mi kniha líbila, jednu hvězdičku ale strhávám kvůli přeskakování v příběhu, občas je těžké určit, kdo příběh zrovna vypráví a o co se jedná.

03.03.2019 4 z 5

Inside IS – 10 dnů v „Islámském státě“ Inside IS – 10 dnů v „Islámském státě“ Jürgen Todenhöfer

Na knihu jsem narazila náhodou. Musím říct, že mi u některých pasáží běhal mráz po zádech. Ta autentičnost v celé knize je opravdu znát.
Obdivuji pana Todenhöfera i za to, že se do této “operace“ pustil. I přes to, že se už nemusel nikdy vrátit zpět do Německa.
Knihu by si měl určitě přečíst každý, informovanost o tom, jak to vypadá i mimo Českou republiku je nutná.

Nejvíce mi z celé knihy uvízl tento odstavec, který ve mně zanechal velmi silný dojem:
„ Abú Katada se ptá, zda bychom se nechtěli zúčastnit popravy, že se to dá zařídit. Zajatců, kteří spáchali odpovídající zločiny, prý mají dost. „Stačí říct, to není vůbec žádný problém. Můžu to pro vás udělat já osobně. Koho byste rádi? Kurda, nebo šíitu?„ Nabízí nám popravy a amputace. Jen tak, s úsměvem na rtech. Velice stroze odmítám. Frederic je naprosto šokován. Takový cynismus! Jdeme ven. “

08.08.2017 5 z 5

Zpověď Zpověď Arnošt Lustig

Pan Lustig má velmi specifický styl vyprávění, který mi byl od začátku knihy sympatický. I když toho prožil za celý svůj život mnoho, nechyběl mu humor. Doufám, že toto není poslední kniha od tohoto autora.

„Čtete, abyste byli silnější, abyste věděli, ne aby vás přemohla lítost nebo smutek. Je to jako cesta do vzdálené krajiny. Je dobře ji prodělat, začít a dokončit a poučit se. Šťastnou a užitečnou cestu."

22.08.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Kniha byla velmi čtivá, pouze některé pasáže byly únavné. Posledních 200 stránek se četlo skoro samo a konec... co dodat, prostě severská krimi. Nemám, co bych vytkla!

27.06.2016 5 z 5