verka5083 verka5083 komentáře u knih

Sovák podruhé Sovák podruhé Slávka Kopecká

Kniha "Smích léčí aneb Neberte se tak vážně" nás znovu zavádí do světa Jiřího Sováka, ikony českého humoru, a přináší druhé pokračování jeho osobních vzpomínek. Tento díl je věnován Sovákově filozofii smíchu a humoru, který považoval za lék na mnohé životní trable. Sovák zde reflektuje svůj život a kariéru s charakteristickým sebeironickým nadhledem, čímž potvrzuje své přesvědčení, že být komediantem je vyznamenání, neboť komediant může ve společnosti změnit víc než král.

Jeho příběhy, plné jednoduchých, avšak účinných humoristických situací, dokazují, že nejlepší historky skutečně píše život sám. Kniha je napsána lehkým, přístupným stylem, který zaručuje, že se čtenář nejen pobaví, ale možná i poučí. Sovákovo umění dělat si legraci ze sebe samého a svého okolí nejenže baví, ale i osvěžuje a inspiruje, což dělá z této knihy dokonalý odpočinkový čtivo pro každého, kdo hledá útěchu ve smíchu.

23.04.2024 5 z 5

Procvičte si mozek -- Jak si v každém věku udržet čilou paměť Procvičte si mozek -- Jak si v každém věku udržet čilou paměť kolektiv autorů

Publikace "Procvičte si mozek" přináší čtenářům přehledně a poutavě zpracovaný průvodce lidským mozkem a jeho funkcemi. Kniha je založena na nejnovějších vědeckých poznatcích a nabízí praktické rady a techniky, jak si můžete vylepšit své kognitivní schopnosti, vyvážit své slabiny a maximalizovat své silné stránky.

Knize se daří být zároveň edukativní i zábavná. Obsahuje řadu cvičení a her pro různé věkové skupiny, které jsou navrženy tak, aby stimulovaly myšlení a podporovaly mentální agilitu. Každá aktivita je doplněna vysvětlením toho, jak přispívá k lepší funkci mozku, což čtenářům umožňuje vědomě vybírat cvičení, která jsou pro ně nejužitečnější. V závěru knihy je navíc přiložený klíč s řešeními, což umožňuje čtenářům snadno ověřit svůj pokrok a porozumění látce.

23.04.2024 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 5 Srdcerváči. Kniha 5 Alice Oseman

Tato kniha je skvělou volbou pro každého, kdo hledá oddech od každodenního shonu. Čte se neskutečně svižně a celý příběh je možné zvládnout za jeden večer. Po náročném dni je to přesně ten typ literatury, který vám pomůže zapomenout na okolní svět a ponořit se do příběhu, který sice nenabízí složité dějové zvraty, ale zato poskytuje příjemný únik od reality.

13.04.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

První polovina knihy mě zpočátku příliš nezaujala a neustále jsem se snažila pochopit, proč je dílo tak oblíbené. Uvažovala jsem o tom, že knihu odložím. Nicméně, ve druhé polovině se děj náhle zvrtne a já byla naprosto ohromena. Děj se vyvíjel způsobem, který jsem vůbec neočekávala, a já se nemohla dočkat, až otočím další stránku. Zejména konec knihy byl pro mě úplným překvapením – předpokládala jsem zcela odlišný vývoj. Nakonec musím uznat, že se jedná o opravdu skvělé literární dílo.

06.04.2024 5 z 5

Archeologie a krajinná ekologie Archeologie a krajinná ekologie Vladimír Brůna

V knize, se čtenáři dostává do rukou nejen sbírka odborných prací, ale i hluboký průzkum krajiny z perspektivy krajinné archeologie. V knize je kladen důraz na koncept "paměti krajiny", který je zde interpretován jako schopnost krajiny uchovávat stopy minulých událostí a změn. Tato myšlenka je podstatná pro porozumění tomu, jak se historické události odrážejí v krajině a jak může krajina sloužit jako klíč k odhalení minulých civilizací a jejich způsobu života.
Dalším významným přínosem je zdůraznění významu multidisciplinárního přístupu v krajinné archeologii. Sádlo kombinuje poznatky z ekologie, sociologie a kybernetiky, aby poskytl bohatší a nuancovanější pohled na krajinné studie. Tím otevírá dveře pro nové metody a techniky výzkumu, které mohou přinést hlubší porozumění vztahům mezi kulturou, společností a přírodním prostředím.
Kniha je tak určena nejen akademikům a studentům archeologie, ale i všem, kdo mají zájem o hlubší pochopení vztahu mezi kulturou, historií a přírodním prostředím.

26.03.2024 5 z 5

Všichni žijem v blázinci Všichni žijem v blázinci Radkin Honzák

Tato kniha se mi ukázala jako příjemné překvapení. Původně jsem měla obavy z její rozsáhlosti. Obávala jsem se, že obsah bude příliš povrchní, a že se bude snažit pokrýt příliš mnoho témat bez skutečného prohloubení. Místo toho jsem byla ohromena tím, jak hluboce a přitom přístupně kniha řeší své tématy. Radkin Honzák se ukázal jako autor s mimořádnou moudrostí, jehož myšlenky a postřehy jsem ochotně absorbovala. Zejména mě zaujala kapitola věnovaná dětem a významným osobnostem minulosti. I když sama nemám děti a přesto mám slabost pro pohádky v televizi, tato kniha mě inspirovala k zamyšlení nad různými aspekty života a výchovy.

18.03.2024 5 z 5

Komunikace v českém jazyce pro střední školy Komunikace v českém jazyce pro střední školy Petra Adámková

Z mé perspektivy se jedná o značně kondenzovanou verzi, která poskytuje velmi solidní základ pro středoškolské studenty. Nicméně, pokud má někdo v úmyslu prohloubit a rozšířit své základní znalosti, tato učebnice nemusí být tou nejlepší volbou.

28.02.2024 4 z 5

Když dětem nejde čtení 1 Když dětem nejde čtení 1 Stanislava Emmerlingová

Tato učebnice představuje vynikající zdroj pro děti, které se potýkají s osvojováním písmen a slabik, a usilují o zvládnutí čtení od samotných základů.

28.02.2024 5 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Tahle knížka byla fakt super. Četla se dobře a měla skvělý nápad a děj, což mě fakt dostalo. Bylo to i celkem děsivé, takže si ji číst večer nebo v noci dávalo trochu práci. Ale musím říct, že některé pasáže byly zbytečně dlouhé. Myslím, že by kniha mohla být klidně kratší. Také mě trochu překvapilo, že hlavní postava si neprošla úplně vším od začátku , hlavně co se týkalo historie domu, a některé věci se objevily až ke konci. To mi přišlo divné. Ale když to srovnám s posledním dílem, tak tahle knížka stojí za to.

28.02.2024 4 z 5

Willkommen bei uns - německé reálie Willkommen bei uns - německé reálie Iris Faigle

Učebnice představuje vynikající zdroj pro ty, kteří chtějí efektivně rozšířit svou slovní zásobu v němčině. Díky kombinaci četby a poslechu nabízí čtenářům jedinečnou možnost zlepšit své jazykové dovednosti v reálném kontextu. Vedle toho, že učebnice obsahuje řadu cvičení zaměřených na rozvoj slovní zásoby a čtení s porozuměním, poskytuje také cenný přehled o kultuře a realitách německy mluvících zemí. Tento aspekt učebnice přispívá k lepšímu porozumění jazyka v jeho kulturním kontextu. Knížka je tedy ideální volbou pro studenty na středně pokročilé a pokročilé úrovni, kteří chtějí své znalosti němčiny posunout na vyšší úroveň.

26.02.2024 5 z 5

Kompletní přehled české a světové literatury Kompletní přehled české a světové literatury Marie Sochrová

Skvělá kniha, která mi hodně pomohla na střední škole. Je skvělá k maturitě, ale i k přijímačkám.

26.02.2024 5 z 5

Schritte international Glosar XXL - CZ Schritte international Glosar XXL - CZ Daniela Niebisch

Tato učebnice, určená pro střední školy a opatřená schvalovací doložkou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, je z mého pohledu mimořádně užitečná, zejména pokud jde o rozvoj komunikačních dovedností. Nabízí bohatou slovní zásobu a přístupně vysvětluje základy gramatiky, což usnadňuje studentům porozumění a osvojení si klíčových jazykových principů. Učebnici ale doporučuji hlavně, pokud chcete zapracovat na komunikaci v němčině.

12.02.2024 5 z 5

K maturitě bez obav - Cvičebnice německého jazyka K maturitě bez obav - Cvičebnice německého jazyka Klára Jansová

Tato cvičebnice německého jazyka je primárně zaměřena na studenty, kteří se připravují na maturitní zkoušku, nicméně poslouží i širokému spektru jazykových nadšenců s úrovní znalostí v rozmezí A2-B1 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (SERR). Učebnice se mi osvědčila jako cenný nástroj při přípravě na maturitu díky své rozsáhlé slovní zásobě a široké nabídce cvičení, která jsou charakteristická pro didaktické testy. Navíc je skvělá jak pro přípravu na ústní, tak písemné zkoušky, s výběrem obrázků na konci, které umožňují praktické procvičování podobně jako při ústních zkouškách. Z mého pohledu je tato učebnice vynikající a k přípravě na maturitní zkoušky ji mohu vřele doporučit.

12.02.2024 5 z 5

Kamenina v Čechách a na Moravě Kamenina v Čechách a na Moravě Jana Kybalová

Tato kniha podává fascinující pohled na vývoj životního stylu v první polovině 19. století, a zároveň mapuje historii výroby kameninové keramiky v Čechách a na Moravě. Její obrazová část obsahuje více než 150 ilustrací, které představují kameninové výrobky z let 1790 až 1860, a nabízí tak unikátní vizuální zážitek.

Knihu považuji za nepostradatelnou literaturu pro studenty vysokých škol, kteří se zajímají o historii umění nebo archeologie. Osobně mi poskytla cenné informace při přípravě na zkoušky a díky ní jsem získal solidní základ pro pochopení historie a vývoje kameniny.

Nejenže se kniha stala klíčovým zdrojem pro mé akademické účely, ale její bohatý obsah mě přesvědčil, že se k ní budu vracet i v budoucnosti. Důrazně ji doporučuji každému, kdo má zájem o toto specifické umělecké řemeslo a jeho historický kontext.

05.02.2024 5 z 5

Themen aktuall 2 - pracovný zošit Themen aktuall 2 - pracovný zošit Heiko Böck

Na slovní zásoba je pracovní sešit hodně dobrý. Na čtení a poslechnou část doporučuji spíš učebnici.

30.01.2024 4 z 5

Themen aktuell 2 - učebnica Themen aktuell 2 - učebnica Heiko Böck

Učebnici jsem používala na střední škole a byla mi hodné nápomocná, co se týkalo čtení a poslechnu. Na slovní zásobu jsem používala pracovní sešit.

30.01.2024 4 z 5

Německy s úsměvem - nově Německy s úsměvem - nově Dana Drmlová

Tato učebnice je příjemná , což oceňuji. Nicméně, když jsem ji používala ve škole, zjistila jsem, že pro mé potřeby byla efektivnější učebnice "Sprechen Sie Deutsch?". Ta mi poskytla lepší přehlednost a strukturu, což mi usnadnilo učení a lepší orientaci v německém jazyce.

30.01.2024 3 z 5

Sprechen Sie Deutsch? – 1. díl Sprechen Sie Deutsch? – 1. díl Doris Dusilová

Tato učebnice je vynikající nástroj pro přípravu na maturitní zkoušku z němčiny, poskytující komplexní přehled důležitých gramatických pravidel, včetně tabulek, frází, skloňování a časování. Její obsah je také velmi užitečný pro studenty germanistiky na vysokých školách. Díky této knize jsem úspěšně složila maturitu a osvojila jsem si základní dovednosti potřebné pro další studium na univerzitě. Nyní se k učebnici opětovně vracím, abych si osvěžila tyto základy a mohla na nich dále stavět v mém akademickém i profesním životě. Rozhoně mohu jen doporučit. Jak už tady bylo řečeno, nejsem si jistá, zda je učebnice vhodná pro samouky.

30.01.2024 5 z 5

Němčina nejen pro samouky Němčina nejen pro samouky Lucie Zemanová

Nejlepší knížka pro samouky .

25.01.2024 5 z 5

Themen aktuell 1 - pracovní sešit Themen aktuell 1 - pracovní sešit Heiko Böck

Tento pracovní sešit představuje vynikající doplněk k učebnici a je zvláště vhodný pro studenty středních škol. Nabízí bohaté příležitosti k procvičování slovní zásoby, která je v sešitu obsažena. Přestože je pracovní sešit objemnější než samotná učebnice, což může vést k náročnějšímu psaní, jeho používání je velmi efektivní pro zapamatování nových slovíček. Díky systematickému procvičování a opakování se slovní zásoba efektivně vryje do paměti, což přispívá k hlubšímu pochopení učiva a celkově lepším výsledkům ve studiu.

22.01.2024 5 z 5