Věrka256 Věrka256 komentáře u knih

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Tak konečně jsem knihu dočetla, ale kvůli škole mi to trvalo déle než jsem čekala. Což mělo také negativní vliv na můj požitek z knihy. Nejspíš toto bud eobsahovat SPOILERY
Kniha sama o sobě byla vážně dobrá a mě se i příběh líbil, i když jsem od začátku neměla ráda Nesryn (prostě mi nesedla, ani minule), zato Chaola s Yrene jsem zbožňovala. Od začátku mi vztah Nasryn a Chaola moc nesedl a jejich nynější se mi líbí daleko víc. Jsem hodně ráda, že si Chaol uvědomil, co udělal Celeně, jak Aelin odsoudil a všechny chyby si uvědomil, protože mě vytáčelo, jak si neustále myslel, že dělá správnou věc. Yrene byla taky neskutečně super a moc se mi líbila a stále líbí. Khagan a jeho rodina byla podle mě skvěle promyšlená, ale na konci se tam najednou objevila císařovna a já si jen říkám: ,,Co ta celou dobu zatraceně dělala?!" Chaol se neustále snažil dostat ke kaganovi, Sartaq i s Nesryn odletěli někam za hory za doly a ona se tam na konci objeví, celá šťastná a začne objímat svoji rodinu, jako to z ní byla Šípková Růženka a to, že se její dítě pozvracelo, ji přimělo k životu (????).
Teď k těm negativním věcem. Kniha se dala napsat kratší. Bylo tam i několik zbytečných scén, ale... přiznejme si: To by nebyla SJM. Celkem dost se to i táhlo. A mrzelo mě, že se Duva se svým manželem v knize neprojevovala více. To samé Kashin. Přišel mi jako zajímavá postava, ale i autorka, jako kdyby se mu schválně vyhýbala. To mě celkem mrzelo.
I přes toto všechno se mi kniha líbila, vyvolala několik emocí, které na mě zanechali několika hodinové trauma na konci a nechci poslední díl, protože, co budu potom dělat? A ta úplně poslední kapitola, pro mě byla obvzlášť bolestivá. Knihu doporučuji, ale snažte se ji číst, co nejvíc v kuse, protože tím, že u mě se to táhlo na 4 měsíce (?!?!) jsem z knihy neměla takový zážitek, jaký bych úplně chtěla.

30.11.2018 4 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Toto byla moje první poezie, kterou jsem četla a musím říct, že to bylo skvělý. Moc se mi to líbilo a hodně jsem se k těm situacím přirovnávala. I to grafické zpracování bylo skvostné. Moc se mi to líbilo a spousta těch slov, co tam byla napsaná mě zasáhla a nutila nad jejich významem přemýšlet. Fakt krása.

24.08.2018 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Předpokládala jsem, že to bude zase paráda a taky byla, jen ta hlavní zápletka mi trochu dělá hlavu. SPOILERY
Hlavní zápletka samzřejmě spočívá v tom, že se vítězové vrací do arény. Jasně nápad je to luxusní a celé je to skvěle zpracované, ale všichni vítězové se chtějí vzepřít kapitolským pravidlům, takže nechápu, proč se třeba nespojili a nezačali všichni v aréně spolu přežívat? Jasně asi by se našli tací, kteří by se opět chtěli stát vítězi, ale je snad jasné, že by převládala strana spojenců a těch pár by zabila. Takže moc nechápu, proč to ty vítěze nenapadlo, když se všichni znali a přátelili se. Sama Katniss říkala, že je bude tešší zabít, když je zna skoro všechny jménem. Pokud by k tomu měl někdo logické vysvětlení, ráda si ho vyslechnu ve zprávách a klidně i prodiskutuju.
Jinak kniha je skvělá a postavy jsou hezky propracované a s filmem mi to přijde nastejno. Doporučuju si přečíst.

23.08.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

!!!BUDE OBSAHOVAT SPOILERY I TROCHU Z DRUHÉ SERIE!!!
Nebudu říkat, že se mi tato kniha od SJM nelíbila, protože by to nebyla pravda, jenže tu mám pár ale....
Asi nejhlavnější škoda je, že se jednotlivé úryvky podobají posledním dvěma knihám Skleněného trůnu, což mě hrozně mrzí. Někdy jsem si řekla: ,,Nečetla jsem takový odstavec už jednou?" a opravdu jsem si vybavila podobný z Říše bouří.
Další věcí je, že mě nějak zvlášť nechytlo, že Rhys umřel. Možná je to tím, že jsem to věděla už předtím nebo já nevim, ale nepřišlo mi to tak emocionálně vyčerpávající. Nebudu lhát, zvlhly mi oči, jenže když třeba umřel Sam v Krvavém ostří, brečela sem další týden jen při vzpomínce na to.
K emocinálnímu zklamání se taky váže poslední bitva. Více mě opět bavily bitvy v druhé sérii.
Pak je kniha strašně tlustá. Což je na jednu stranu dobře pro knihomola a fanouška SJM, ale taky se v tak dlouhé knize musí vyskytnout nudné části. Nebylo jich sice nějak extra moc a to nejhorší to asi taky úplně není, jenže právě v těch částech se mi dařilo knihu odkládat.
To jsou asi ty mínusy, tak teďka zase plusy.
Mám ohromnou radost, že SJM podporuje LGBT+. Mám z toho radost, protože jsou stále takové ty stereotypy, které všechny párují, ale stále je to to samé dokolečka a když tady přidala tuto zmínku, tak mě to potěšilo. (btw. já nepatřím k LGPT+, ale snažím se je podporovat, prootože každý si zaslouží lásku na celý život a je jedno v kom ji hledá)
Zalíbil se mi Tamlin. A upřímně mi ho v celé knize bylo strašně líto, protože on Feyre celou dobu miloval a to neskutečně a ona ho pak takto srazila k zemi a nevěřila mu a.... prostě ho vodila za nos a snažila se mu straně uškodit, protože je prodal v minulé knize Hybernu, jenže já nevím, jestli jí to nedocházelo, ale on to celou dobu dělal proto, aby ji získal zpátky v domnění, že ona taky chce za ním zpátky. To si raději před něho měla stoupnout a říct mu: ,,Hele, byl jsi jen taková letní láska, ale život chci prožít s Rhysandem, a navíc jelikož jsi mi hodně ublížil tak doufám, že se to pokusíš napravit. Zatímco se o to budeš snažit, já proti tobě obrátím tvé poddané." Takže jako Tamlina jsem více pochopila a více se mi zalíbil. Samozřejmě neříkám, že nenávidím Rhyse, toho zbožňuju.
Jinak se mi příběh teda velice líbil a okolnosti se také celkem dařili.
SHRNUTÍ: Krásný příběh, krásná obálka, miluju Dvůr snů, chybičky se našly, ale i tak doporučuju.

24.06.2018 4 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

!OBSAHUJE SPOJLERY!
Okey, tahle kniha zaujme obalem i názvem a námět je také zajímavý, ale mě kniha přišla děsná. Působila zajímavě i tím svým "tajným poselstvím", ale příběhů tam bylo tolik, že jsem pak i naprosto zapomněla, o čem má kniha opravdu být.
Nejdřív chtěla zachránit svoji tetu a nakonec (kam jsem se dostala) to je o tom jak se chtěla pomstít za Lučišníka (Mimochodem, chápu, že jména postav jsou jen jejich pojmenování, ale LUČIŠNÍK??) a zastavit Sekyru a Serakyna a já nevím koho ještě. Nechápala jsem spojitost mezi některými příběhy. Třeba jak tam zapadal Lon s Druhou??? To jako chtěla autorka ukázat, jaké to je v knihovně a i kdyby tak proč?? Snad každý chápal, že se tam střeží pod přísnými zásadami knihy a "zlomky" atd... ale proč to vysvětlovat jako milostnou zápletku? Možná se to na konci vysvětlí, ale to už mi je jedno.
Shrnutě: JEDNO VELKÝ ZKLAMÁNÍ.
2 hvězdy za námět a zpracování knihy, ale i to mi přijde moc.
rozhodně nedoporučuju.

31.03.2018 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tato kniha shrnuta jedním slovem: WOW!!!!!!!!!!!
Jasně, první jsem viděla film, takže jsem věděla jak to skončí, ale to neznamenalo, že mi slzička neukápla. Celou dobu jsem i knihu užívala a když přišli poslední části, tak jsem byla už i zdrcená z toho, co se blíží.
Ano, každý ví, že lidé (hlavně děti), kteří mají problém s rakovinou mají těžký život a cítí spoustu bolesti, ale nenapadlo by mě, že.... Ani nevím, jak tu větu dokončit, protože proto neexistují slova.
Kdybych knihu měla přirovnat k jiné, tak by to zaručeně byla nějaká sbírka citátů, protože v této knize jich je tolik, že pak se i ztrácím v jednotlivých částech příběhu a přemýšlím nad tím citáte.
Kniha je rozhodně jedna z nejlepších, které jsem kdy četla a je i mojí první knihou od Johna Greena, ale doufám, že ne poslední.
Rozhodně doporučuju přečíst, ale připravte si i kapesníčky.

31.03.2018 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

VAROVÁNÍ!!! HOOODNĚ SPOJLERŮ!!! VAROVÁNI
Takže... Byla tahle kniha dobrá? Ano. Líbila se mi? Převážně ano. Ale proč mi to příjde jako pohádka s pár slovy, která by malé děti neměly slyšet? Ale no tak. Podřadná odlišná dívka se snaží zachránit svoji přítelkyni a přitom se zamiluje (úplnou náhodou) do budoucího Imperátora (v pohádce by to asi byl princ), který by chtěl zachránit "své království", protože vidí, jak strádá. Navíc se objeví postava, která má být po smrti, ale zázrakem přežila. A aby to skončilo, jako opravdová pohádka, tak se nakonec vezmou a z podřadné "služebnice" se stane Imperátorka, nebo-li "královna". A aby toho nebylo málo, tak hlavní záporák je nakonec přinucen "odejít a už se nikdy nevrátit" a k tomu se přiznat ke všem svým hříchům.
Ano líbila se mi ta kniha a která holka by nechtěla kluka jako je Tyrus? Ale když to skončilo jako klasická pohádka, tak mi to nedalo a musela jsem tu jednu hvězdičku odebrat.
Ale nápad to byl skvělej a hezky je kniha vyprávěna, ale čekala jsem tam horší věci, než dvě zmínky o sexu a otrávení jedem.
A abych to jen nekritizovala, tak ty postavy byly krásně promyšlené a fakt, KTERÁ HOLKA BY NECHTĚLA CHODIT S TYRUSEM?! Navíc obálka je hrozně přitažlivá. Prostředí je hezky popsané ale o některých dopravních prostředcích jsem měla pochyb jak vypadají.
I přes tohle všechno je kniha hezká a doporučuju přečíst.

01.02.2018 4 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Ke knize můžu jen říct, že jsem se jí NEMOHLA prokousat. Děj se tak neuvěřitelně táhl. A ten románek, co prožíval s Morgan?! Tak to pardon, ale bylo to příliš... nastrojené, aby se na něj na konci mohla naštvat. Jako ona mu lže, straní se mu, pak dělá i mrtvou a k tomu na něj mluví: ,,Prosím nezlob se. Ale já se do té věže nevrátím. Strašně tě miluju..." a další bláboly a pak je na něj naštvaná, protože ho sváděla a rozptylovala a on z ní byl tak hotovej, že musel všechny své pocity psát do deníku, jen aby se udržel na uzdě a nevyletěl na ni, při první příležitosti.
Fakticky pardon, ale ona se pak ještě i bude divit, že ji zatkli když se několikrát pokusila utéct?
Jess byl zase fajn kluk (docela). Jeho rodina byla jako černé ovce a on byl na bílá, byl strašně obětaví a cítil tu povinnost, že musí vše zachraňovat a já nevím co ještě... A upřímně já tyto typy lidí, či postav nenávidím.
Ty tři hvězdy jsou za Chalílu, Daria (tito dva byli moji oblíbenci), Glain, Thomase a Santiho. Ostatní postavy nebyly podle mě tak super jako tyto a strašně mě mrzelo, že jejich vlivů k situacím nebylo víc.
Tohle by bylo asi všechno. Ale tuhle knihu zrovna příliš nedoporučuju. Jsou lepší knížky, ale i horší. Tohle je těsně na hranici, ale podle mě se přiklání k horší.

02.01.2018 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak tohle bylo... nemám slov. Knížky od Sarah Janet Maas nastavili moji laťku vysoko, ale tato knížka se dostala těsně nad linku. Sice ten konec byl krapet useknutý a zajímalo by mně, co by Lina a ostatní prožívali dál a jak ji našel Aendrus, ale to nevadí. I tak se mi tato knížka líbila a zařadila se do mých oblíbených. Doporučuji přečíst

26.11.2017 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

!!!OBSAHUJE SPOJLERY!!!
Wow! Wow! a do třetice: Wow! Už mě jaksi nebaví psát, že každý další díl je lepší a lepší. Myslím, že to tak budu mít i u ostatních knížek od SJM. A "pravou lásku", že najdeme v Dvůr mlhy a hněvu? Pardon, ale tohle je podle mě ještě víc zaláskovanější kniha.
Pokud vezmeme všechny ty páry (a hlavně Jeřába s Aelin ), tak každý se chová jinak. Máme Elide a Lorcana. Lorcan "bad boy" a Elide "good girl". Tohle byl jeden příklad. Pak třeba Dorian a Manon. Manon "rebel" a Dorian.... Prostě Dorian.
A Jeřáb s Aelin? Jeřáb je rozhodně chlap- teda muž jako ze snu. Přiznávám, že nejraději bych ho Aelin ukradla.
A myslím, že Sarah už vyčerpala snad všechny postavy z Krvavého ostří, které šli.
Tak dál tu máme, co řekla Maeve. Takže... TO JAKO FAKT?!?!? Vážně?! Od samotného začátku jsem ji měla za odpornou mrchu, ale... Asi bych lhala kdybych řekla, že jsem si myslela, že by se mohla změnit, ale... za takto sadistickou mrchu jsem ji teda neměla. A to jako jak by chtěla ovládat Aelin?! To ji přinutí složit krevní přísahu?! Teoreticky by to dokázala, kdyby chtěla zabít někoho z jejího dvora, ale vážně?! Když jsem knihu včera večer dočetla zahleděla jsem se na strop a ptala se sama sebe: ,,Jaký to mám život?" ,,Proč nemůžu žít v té knize?" apod.
A ten její závěrečný plán? To jako ten den na té lodi jí došlo, že nebude moct jen tak mít dítě a tak se rozhodla, že to přenechá na Lysandře a Aedionovi? Asi jo, ale...
Ale to, že odešla do Eylwe a věděla, že už znovu nespatří Terrasen a ani se nepodívala do Orynthu a... Přísahám, že jsem u konce brečela. (Skoro jako u každé knihy od SJM)
No a ostatní postavy? Lysanra: úžasná osobnot, dokáže se proměnit v cokoliv a její vztah s Aeidonem je krásný. Aeidon: taky dokonalej chlap, ale přesto mám radši Jeřába, ale dokáže skvěle bojovat a krom toho, co řekl Lysandře v Zátoce lebky jsem se nedokázala nesmát. Jeřáb: ...Prostě úžasnej muž! Pro mě nejlepší. Manon: prostě rebel! Dorian: ten se nedá popsat jinak, než Dorian. Zlatíčko, které umí vytasit drápy. Elide: Hodná holka, která když se naštve, tak to může způsobit "zkázu světa". Lorcan: ten mě zklamal. Přivolal Maeve a... Mohla bych tak pokračovat do nekonečna, ale myslím, že si všichni dokážete představit, co pro mě ostatní postavy znamenají to, že mi skoro všechny přirostli k srdci.

14.10.2017 5 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Knížka sama o sobě, byla docela dobrá, pokud se podíváme na celek. Ale posledních 150 stran jsem se musela nutit. Částečně se dala většina předvídat. Ale nejvíce mě zarazila slova: ,,Když jsem dokončila střední školu, stala jsem se dospělou." (Asi to úplně tahle není, ale obsah je stejný.) Po celou knihu se chovala jako patnáct až šestnáct let stará holka. Spousta věcí jí docházela až příliš pozdě. Navíc pouhým stisknutím ruky dokázala vyjádřit tolik pocitů a faktů. Třeba, že není sama, že jí Thomas připomíná domov atd... Navíc mi příjde, že je strašně zaslepená "láskou" k Thomasovi. Nevím, ale ne jejím místě bych si asi spíš vybrala Willa, protože ten mi příjde jako nejvíc normální člověk. A celý ten jejich problém se zdál tak nepřemožitelný a nezvládnutelný a nakonec stačilo si trochu pokecat s jedním klukem (WTF?!). To se autorce už přestalo chtít psát a tak to usekla jedním výletem a pokecem o samotě? Trochu (hodně) dívný, ne? Ale je to docela fajn příběh a docela mě zajímá co se dál stane, ale nevím za jak dlouho se k tomu třetímu dílu dostanu.
A shrnutě myslím, že jsem od knížky čekala něco víc. Kdo chce, tak ať si ji přečte, ale já si myslím, že se dá sehnat i něco lepšího.

11.09.2017 4 z 5

Čarovná Čarovná Alex Flinn

Tato kniha je pro mě velice důležitá, protože díky ní jsme začala více číst a dostala mě od čtení knih pro malé děti ke čtení young adult knih. Pro mě se stala takovým mostem. Je to něco mezi těma dvěma kategoriemi. Je to pěkná knížka plná pohádek.

06.09.2017 4 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Knihu jsem četla už sice dávno, ale přečetla jsem si ji znovu. To u mě znamená, že mě kniha oslovila. Popravdě se mi líbila i když jsem nejdřív viděla film. A tohle byla opravdu hezká moderní pohádka. Kniha byla podle mě lepší než film a velice se mi líbila. Určitě doporučuju přečíst těm, kteří mají rád krásku a zvíře, protože tohle je jako pohádka přenesená do 21. století.

06.09.2017 5 z 5

Královna rebelka Královna rebelka Michelle Moran

Obsahuje spojlery.
Na tuhle knížku jsem narazila náhodou a tohle jsem opravdu nečekala. Kniha mě vtáhla do děje od začátku a já se nemohla odtrhnout. A na konci, když tam všichni umírali se mi svíralo srdce. V některých místech jsem si na těch složitých názvech zlámala jazyk a kniha byla trochu složitá, ale hodně se mi líbila a rozhodně ji doporučuju.

10.08.2017 4 z 5

Cizinec Cizinec Nora Roberts

Tato kniha byla poměrně chytlavá a dobře se četla. Děj byl hezky promyšlen, ale táhl se. Navíc si myslím, že bych se obešla bez těch drbů. Ty mě vážně nudily a nutily knihu zavřít. Nakonec jsem se jí nějak prokousala, ale nepřišla mi jako jedna z nejlepších.

31.07.2017 3 z 5

Kočičí holka Kočičí holka Thomas Brezina

Dobrá kniha. Doporučuju

26.07.2017 4 z 5

Nový začátek Nový začátek Thomas Brezina

Tuhle knížku jsem četla už dřív a radši na ni zapomněla. Tenhle díl se mi ani za nic nelíbil. Čekala jsem o dost víc. Tohle jsem ani nedočetla

26.07.2017 2 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Podle mě byla tahle knížka super! Nápad byl (podle mě) dost originální. Jenže ty postavy... Cia měla být tou nejchytřejší ze třídy a mě přišlo, že byla ta nejpitomější... Její jednaní bylo logické, to ano, ale příliš často si nedokázala dát dvě a dvě dohromady... Další mínus byl Thomas. Velká- opravdu hodně velká- část knížky se skládala Thomas sem, Thomas tam, Thomas udělal tohle nebo Thomas byl takový... a rázem jsem přečetla dvě stránky, které skládaly z toho, že v každé druhé větě byl Thomas. Navíc tam několikrát byly strašné kecy, např.: ...čtyři pravoúhlé stěny... Na co potřebuju vědět, že ty stěny byly pravoúhlé?! Nebo: ,,Uslyšela jsem prasknout větvičku. Že by vítr?" Co to má být?! To jako je vítr nějáká osoba?! No... Od tohoto radši přejdu, protože toho bylo moc... U Hunger Games jsem napsala, že se mi nelíbilo časové členění děje a u téhle knížky tomu nebylo jinak, ale za to další hvězdičku neuberu, protože tahle knížka je na čtyři hvězdy. Asi jsem byla sice trochu víc kritická, ale nápad to byl skvělý a bylo to i chytlavě napsáno. Rozhodně doporučuju přečíst.

16.07.2017 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Asi to hlavní, co bych mohla ke knize říct je, že jsem teda čekala víc. Příliš mě to nechytlo. Ano je to naprosto jiné než Divergnce, takže mi to místy připadalo, jako kdyby to napsal někdo jiný a autorka knihu sprostě ukradla (je mi jasné, že to tak určitě není). Prostě jsem jaksi čekala víc.

25.06.2017 2 z 5

Magyk Magyk Angie Sage

Poslední dobou mám problém něco najít, jelikoz mi zbývá pár dní než si budu moct vyřídit průkazku do dospělého oddělení, musím hledat v tom dětském.
Tuhle knihu jsem vzala do ruky kvůli chytlavému obsahu, jenže po třech kapitolách jsem došla k závěru, že to bude pro mladší čtenáře.
Upřímně nemám ráda tento styl psaní. Nemám ráda přelétají z jedné dějové linky jedné osoby na jinou dějovou linku druhé osoby.
Děj mě jaksi nechytil takže sorry ale tohle mi nesedne a nebudu tohle hodnotit hvězdami, jelikož to je určeno pro jiné čtenáře.

16.06.2017