Verka13 Verka13 komentáře u knih

Morfologie hospodářských zvířat Morfologie hospodářských zvířat kolektiv autorů

Nutnost přečíst v případě zkoušek z anatomie :-)

10.02.2021 5 z 5

Chamtivost Chamtivost Marc Elsberg (p)

Jelikož nejsem zrovna příznivec matematiky a ekonomiky, pro mě kniha poměrně nudná. Byla jsem ráda, že jsem ji zvládla dočíst :-)

10.02.2021 2 z 5

Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říct Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říct František Šusta

Bible pozitivkářů :-)
Krásně čtivá, naučná a také zábavná kniha.

Masáže koní Masáže koní Jean-Pierre Hourdebaigt

Skvělá kniha, bohužel pro černobílý tisk některé anatomické kresby hůře čitelné.

Koně a jejich pohyb Koně a jejich pohyb Gillian Higgins

Moc šikovná knížka, která i laikům bez anatomických znalostí poskytne cenné informace a představu o tom, jak koňské tělo funguje. Doporučuji.

Pohyb a výkon koně - anatomie Pohyb a výkon koně - anatomie Gillian Higgins

Jednoduše a názorně popsaná anatomie koní, s krásnými ilustračními obrázky.

Svého psa nestřílejte! Svého psa nestřílejte! Karen Pryor

Skvělá kniha o principech tréninku (nejen) zvířat. Vřele doporučuji.

Papírová města Papírová města John Green

postava Margo mi přišla od začátku nesympatická, až sebestředná. Navíc nemusím rozbory básní, které zabraly čtvrt knihy :-) Měla jsem vyšší očekávání.

27.01.2021 2 z 5

Chov koní Chov koní Jaromír Dušek

Bible na našem oboru, kdo neměl, těžko se mu studovalo :-) Za mě velmi kvalitní literatura.

06.02.2018 5 z 5

Drezúra - Perfektní technika Drezúra - Perfektní technika Mitja Demitrij Černač

U některých fotografií mi chyběly doplňkové popisky, ne vždy mi případ uvedený na fotografii jako správný, správný přišel. Jinak hezky popsané cviky, mohlo by být více textu.

06.02.2018 3 z 5

Kde to mého koně bolí Kde to mého koně bolí Dominika Švehlová

Velice přehledně, jednoduše a přitom odborně zpracovaná kniha, s velmi pěknými anatomickými nákresy.

06.02.2018 5 z 5

Péče o koně bez chyb a omylů Péče o koně bez chyb a omylů Romo Schmidt

Knížka dle mého je spíše pro začátečníky, od knížky jsem čekala více informací, víceméně nic nového pokud člověk má základy etologie a minimálních standardů na požadavky ustájení koní.

06.02.2018 3 z 5

Hovory o drezuře Hovory o drezuře Norbert Záliš

Opravdu velice obohacující, kvalitní kniha.

31.12.2015 5 z 5

Skokové ježdění Skokové ježdění Anthony Paalman

"Bible" jezdeckého sportu. Opravdu kvalitní kniha, kterou by si měl každý koňák přečíst.

23.06.2015 5 z 5

Psi Psi Desmond Morris

Velice obsáhlá kniha, co se týče do počtu plemen a zajímavých informací. Velice slabou stránkou jsou však kresby, které někdy neodpovídají realitě.

23.06.2015 4 z 5

Příručka jízdy na koni Příručka jízdy na koni William Micklem

Jedna z mála opravdu kvalitní literatury o koních.

23.06.2015 5 z 5