Verka13

Morfologie hospodářských zvířatMorfologie hospodářských zvířatkolektiv autorů

Nutnost přečíst v případě zkoušek z anatomie :-)

10.02.2021

ChamtivostChamtivostM. Elsberg (pseudonym)

Jelikož nejsem zrovna příznivec matematiky a ekonomiky, pro mě kniha poměrně nudná. Byla jsem ráda, že jsem ji zvládla dočíst :-)

10.02.2021

Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říctTrénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říctFrantišek Šusta

Bible pozitivkářů :-)
Krásně čtivá, naučná a také zábavná kniha.

Masáže koníMasáže koníJean-Pierre Hourdebaigt

Skvělá kniha, bohužel pro černobílý tisk některé anatomické kresby hůře čitelné.

27.01.2021

Koně a jejich pohybKoně a jejich pohybGillian Higgins

Moc šikovná knížka, která i laikům bez anatomických znalostí poskytne cenné informace a představu o tom, jak koňské tělo funguje. Doporučuji.

Pohyb a výkon koně - anatomiePohyb a výkon koně - anatomieGillian Higgins

Jednoduše a názorně popsaná anatomie koní, s krásnými ilustračními obrázky.

27.01.2021

Svého psa nestřílejte!Svého psa nestřílejte!Karen Pryor

Skvělá kniha o principech tréninku (nejen) zvířat. Vřele doporučuji.

Papírová městaPapírová městaJohn Green

postava Margo mi přišla od začátku nesympatická, až sebestředná. Navíc nemusím rozbory básní, které zabraly čtvrt knihy :-) Měla jsem vyšší očekávání.

Chov koníChov koníJaromír Dušek

Bible na našem oboru, kdo neměl, těžko se mu studovalo :-) Za mě velmi kvalitní literatura.

Drezúra - Perfektní technikaDrezúra - Perfektní technikaMitja Demitrij Černač

U některých fotografií mi chyběly doplňkové popisky, ne vždy mi případ uvedený na fotografii jako správný, správný přišel. Jinak hezky popsané cviky, mohlo by být více textu.

06.02.2018

Kde to mého koně bolíKde to mého koně bolíDominika Švehlová

Velice přehledně, jednoduše a přitom odborně zpracovaná kniha, s velmi pěknými anatomickými nákresy.

06.02.2018

Péče o koně bez chyb a omylůPéče o koně bez chyb a omylůRomo Schmidt

Knížka dle mého je spíše pro začátečníky, od knížky jsem čekala více informací, víceméně nic nového pokud člověk má základy etologie a minimálních standardů na požadavky ustájení koní.

06.02.2018

Hovory o drezuřeHovory o drezuřeNorbert Záliš

Opravdu velice obohacující, kvalitní kniha.

31.12.2015

Skokové ježděníSkokové ježděníAnthony Paalman

"Bible" jezdeckého sportu. Opravdu kvalitní kniha, kterou by si měl každý koňák přečíst.

PsiPsiDesmond Morris

Velice obsáhlá kniha, co se týče do počtu plemen a zajímavých informací. Velice slabou stránkou jsou však kresby, které někdy neodpovídají realitě.

23.06.2015

Příručka jízdy na koniPříručka jízdy na koniWilliam Micklem

Jedna z mála opravdu kvalitní literatury o koních.