VerJer

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Skvělé! Děkuji autorce za perfektně propracovaný příběh z mého rodného kraje, který ve mně ještě pár týdnů po přečtení silně rezonuje.

23.05.2021

FajaFajaPetra Stehlíková

Připravte se, že hned po dočtení vám bude po příběhu smutno. Faja je totiž snad ještě lepší než Naslouchač! Začtení se už netrvalo tak dlouho jako u prvního dílu, protože se člověk v pojmech k místech orientuje. Uměla bych si ale představit, že v knize bude mapa světa... Ilan je úžasnou hrdinkou a já se nemůžu dočkat, jaké zázraky nám ukáže ve třetím díle! Snad vyjde co nejdříve, protože zkrátka musím vědět, jak to bylo dál!!!

12.05.2018

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Nejsem moc fanoušek fantasy a na knihu jsem narazila náhodou. Zaujala mě kombinace žánru, české autorky a vysokého hodnocení. Začátek knihy byl hodně náročný kvůli smyšleným pojmům. S postupem času jsem se ale zamilovala, do Ilan, Joela i Vargase. Kniha je tak jiná, a tak skvělá. Smyšlený svět se naprosto liší od čehokoli, co jsem kdy četla a viděla a myšlenka mi přišla velmi zajímavá. Nemůžu se dočkat, až přečtu Faju!

11.05.2018

Žena v kleciŽena v kleciJussi Adler-Olsen

Moje první, a rozhodně ne poslední setkání s oddělením Q.

28.02.2021

Mořská modlitbaMořská modlitbaKhaled Hosseini

Knihu jsem otevřela nevěda, o čem je. Těšila jsem se na další bolestný zážitek od Hosseiniho a ... dostala jsem ho. Sice jsem si připadala oproti ostatním dílům trochu ošizeně, co se počtu stránek a písmen týče, ale je neuvěřitelné, kolik emocí může jedna krátká "modlitba" vyvolat!
Ilustrace jsou také moc povedené!
Kniha nutí se nad tématem uprchlictví hlouběji zamyslet a než příště v nějaké diskuzi vyslovím svůj názor, určitě si na ni vzpomenu.

14.05.2019

HoubařkaHoubařkaViktorie Hanišová

O knize jsem předem nic nevěděla a byla pro mě příjemným překvapením.
O jezení hub mám stejné mínění jako Sissi, při sběru by mě nazvala přizdisráčem, stejně jsem ale měla chuť hned vyrazit do lesa. Ruda mě neskutečně bavil.
"Druhá" dějová linka je děsivá! Po dočtení si říkám proboha, kolik lidí se stalo podobnou obětí a kolik lidí je zavřeno v léčebně jen proto, že je to pro ty venku snazší? Hrůza! Nečinnosti matky se snad ani nedá věřit...
Na to o jak tíživém tématu kniha je, se čte sama. Myslím, že ve mně dlouho zůstane.

07.12.2018

Co by můj syn měl vědět o světěCo by můj syn měl vědět o světěFredrik Backman

Taková veselá jednohubka o citech obyčejného chlapa a o tom, že být dobrým rodičem zkrátka není (_|_). Kapitoly o fotobuňce, mužství, Feliciině mamince a hypotetické historky mě teda moc bavily!

02.04.2019

Projekt KronosProjekt KronosPavel Bareš

Tak tohle mi nesedlo. Slibný začátek, ale pak už nic co by mě bavilo. Dočetla jsem jen proto, že jsem doufala, že se to nějak zajímavě vyvrbí, ale ono ne. V ději jsem se ztrácela, postavy mi nijak neučarovaly a stylisticky mi kniha přišla nevyzrálá. Pokračování si přečtu, až zapomenu, že mě první díl nudil ze zvědavosti, jestli se autor někam posunul.

18.06.2019

Sama sebouSama sebouJojo Moyes

I když na obálce stálo, že se jedná o pokračování bestsellerů, nevěnovala jsem tomu pozornost a knihu zhltla.

Teď mě ale mě nesmírně mrzí, že jsem poznámku o předchozích dílech na přehlídla, protože bych s Louisou Clarkovou moc ráda strávila více času.

Hezky vystavěný romantický příběh a já doufám v pokračování...

25.02.2021

Zrcadlový mužZrcadlový mužLars Kepler

Chvíli jsem si říkala, že tohle asi nedám, že jsem od posledního Keplera nějak vyměkla, ale stejně mi to nedalo, pokračovala jsem dál a nelituji. Kniha je strhující a já opět dávám plný počet. “Keplerovic” prostě umí!

24.09.2021

NastereaNastereaPetra Stehlíková

První myšlenka po dočtení byla stejná jako u předchozích dílů, a sice kde je sakra další díl!? Moc se těším, až do sebe vše zapadne.

Možná bych uvítala, kdyby místo prologu bylo vzhledem k časovému odstupu mezi díly spíše kratší shrnutí přechozího děje. Prolog bych naopak klidně vynechala, protože mně v průběhu čtení knihy napadalo, že to do něj někdy asi musí vyústit, a chvilkama mi to trochu sráželo zážitek.

I když byla Nasterea zatím neslabším dílem, další dva rozhodně nevynechám!

15.10.2021

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Pro mě nejslabší kniha autorky. Velmi čtivá, ale námět mě příliš neoslovil a děj mi přišel takový… plytký. (Zatím mne nenapadlo, jak jinak pojmenovat, proč mi kniha nesedla.)

Do tmyDo tmyA. Bolavá (pseudonym)

Miluju vůni sušených bylin a ta mě provázela celou knihu. Pěkný melancholický zážitek.

BěsaBěsaDita Táborská

Silná kniha, kterou si budu dlouho pamatovat.
Krásně propracované postavy, spousta osudů a tolik témat v jednom - skvělé!
Běsa se mi líbila více než Malinka. Doporučuji přečtení i těm, které Malka štvala. Netušila jsem, že se o ní v Běse toho dozvím tolik, a mám ji teď mnohem radši.
Docela by mě zajímaly bližší pohledy a osudy mužských postav: Jarýska, Miloše, Honzy, Luboše... Tak třeba v další knize? :-)

08.12.2018

MedvědínMedvědínFredrik Backman

Prásk! Tak tahle kniha mě chytla za srdce!
Kéž by na světě bylo více tak silných lidí jako Amat a Benjamin...

11.05.2019

Metro 2033Metro 2033Dmitry Glukhovsky

Kniha mi jako všechna autorova díla zůstane ještě dlouho v mysli. Netušila jsem, že mě zrovna Metro 2033 donutí k zamyšlení se nad životem a společností. Nemůžu se dočkat pokračování!

17.06.2018

Komturova smrtKomturova smrtHaruki Murakami

Výstižnější hodnocení než již napsali Fortness a cubeice bych nezformulovala. Naprosto se s nimi ztotožňuji.
Krásný čtenářský zážitek.

17.01.2019

LazarLazarLars Kepler

Když Keplera milujete, s přehledem odpustíte i přehnané množství mrtvol a nějaké ty nesrovnalosti.

09.02.2019

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seFredrik Backman

Z knihy mám rozporuplné pocity. Pohádkové vyprávění mě nechytlo a chvílemi mi dost vadila Elsa. Moc se mi ale líbilo rozplétání jednotlivých osudů nájemníků (nejvíce jsem si oblíbila Worse, Lennarta, Černou sukni a k nim tátu). Kniha mě opravdu chytla až sto stran před koncem, proto za mě 3 a 1/2 hvězdičky.

23.04.2019

Problém tří tělesProblém tří tělesLiou Cch'-sin

Tak tohle mi dalo zabrat, špatně jsem se orientovala ve jménech a do toho ty vědecké výrazy, které jsem pořád dohledávala, abych pochopila, o co jde. Kdybych na to neslyšela samou chválu, nedočetla bych.
Dala jsem to, pár věcí mě zaujalo, ale extra moudrá z toho vlastně nejsem a potřebovala bych to s někým osobně probrat... Do dalších dílů se pouštět nebudu.
Za mě dvě hvězdičky, ale “doopravdy” bodovat nebudu, protože je možné, že kdybych na gymplu dávala ve fyzice větší pozor, mohla by to třeba být pětihvězdičková záležitost.

27.02.2021

Sladká pomstaSladká pomstaJonas Jonasson

Místy perfektní, místy snaha za každou cenu každičkou větu vypointovat k vtipu. Letní oddychovka, která ve mně ale milou vzpomínku jako na “Staříka” nezanechá.

08.08.2021

PřítelkyněPřítelkyněMichelle Frances

Kniha je čtivá, ale nenašla jsem si cestu ani k jedné z hlavních hrdinek. Konec knihy by si zasloužil trochu rozvést. Přečtení ale přesto doporučiji.

08.04.2018

Zmizela v mlzeZmizela v mlzeMichaela Klevisová

Ostrov šedých mnichů (předešlé knihy ze série jsem nečetla) mě zaujal o něco více, přesto knihu hodnotím nadprůměrně. I když mě tento díl dějem pohltil až od poloviny, od začátku se mi líbil úžasný popis krajiny a zvláštních tamních obyvatel. Jsem zvědavá, kam se s autorkou podíváme v dalším díle, který doufám bude!

06.06.2018

Jeden plus jedenJeden plus jedenJojo Moyes

Příjemná, oddechová pohádka pro dospělé.

04.09.2018

MalinkaMalinkaDita Táborská

Zajímavá kniha o neveselých tématech. Život není peříčko a někdo ho má zkrátka složitější. Myslím, že Malku může pochopit jen ten, kdo si prožil to, co ona. My ostatní se můžeme jen snažit a nedivila bych se, kdyby pro mnohé byla jen nevděčným spratkem. Vlastně mi nebyla sympatická žádná z ženských postav. Kniha ale nabízí hodně otázek k přemýšlení a čte se sama, a 4 hvězdičky si jednoznačně zaslouží. Kdyby nebylo pasáží s Bohem, tak bych dala pět...

11.10.2018

Jeden kopeček šmoulovýJeden kopeček šmoulovýMarie Doležalová

Kniha má krásnou obálku a ilustrace. Povídání o autorčině rodině mě nezaujalo, a tak jsem ho místy jen přeletěla. Za mne má cenu číst jen modré písmo, tam jsou místy ty slibované devadesátky. Líbily se mi i některé myšlenky, ale jinak bych řekla, že je to tak nějak zbytečná kniha.

07.12.2018

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Noví vyšetřovalé, Dánsko a perfektní zápletka - naprostá paráda! Po dlouhé době thriller, který mě chytl hned na prvních stranách a který jsem musela přečíst prakticky na jeden zátah. Kéž by autor v psaní pokračoval. Doporučuji!

29.04.2019

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Takové jalové... ani špatné, ani dobré, řekla bych.
Knížka o pár lidech, kteří neví, že jediné co od života chtějí, je žít obyčejný život. Musím konstatovat, že na to, kolik tam bylo postav, jsem si neoblíbila žádnou. Asi mi to nějak nesedlo.

30.04.2019

Slzy od smíchuSlzy od smíchuAlena Blanářová

Přišlo mi, že čtu průměrnou slohovou práci na téma Můj život. Nejkrásnější na knize je fotografie štěnátek.

25.06.2019

AnaAnaRoberto Santiago

Zajímavá hrdinka, docela sympatičtí padouši, prostředí kasín a soudu, téma k zamyšlení. Brigádničila jsem v kasínu a díky tomu jsem měla velké pochopení pro jednotlivé postavy, také u nás se v nich objevují nekalé praktiky. Klidně bych snesla ještě pár stran navíc.

21.07.2019