Hopulka Hopulka komentáře u knih

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Příjemná, nenáročná knížka na víkend. Nejsem sice rozvedená, ale s hlavní hrdinkou toho mám společného více, než bych si přála. Konec trochu klišé, ale to už k těmto knihám patří.

23.06.2019 3 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Tak tohle mi nesedlo. Slibný začátek, ale pak už nic co by mě bavilo. Dočetla jsem jen proto, že jsem doufala, že se to nějak zajímavě vyvrbí, ale ono ne. V ději jsem se ztrácela, postavy mi nijak neučarovaly a stylisticky mi kniha přišla nevyzrálá. Pokračování si přečtu, až zapomenu, že mě první díl nudil ze zvědavosti, jestli se autor někam posunul.

18.06.2019 2 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Tento díl mě bavil víc než předchozí, a to i v první půlce, která moc nevtáhne. I když to ta druhá vynahradila, čtvrtou hvězdičkou jsem si nebyla moc jistá. Poslední díl si určitě přečtu, ale pak se s Lisbeth a Michaelem ráda rozloučím.

06.06.2019 4 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Knihu jsem otevřela nevěda, o čem je. Těšila jsem se na další bolestný zážitek od Hosseiniho a ... dostala jsem ho. Sice jsem si připadala oproti ostatním dílům trochu ošizeně, co se počtu stránek a písmen týče, ale je neuvěřitelné, kolik emocí může jedna krátká "modlitba" vyvolat!
Ilustrace jsou také moc povedené!
Kniha nutí se nad tématem uprchlictví hlouběji zamyslet a než příště v nějaké diskuzi vyslovím svůj názor, určitě si na ni vzpomenu.

14.05.2019 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Na debut skvělý počin. Hvězdičku strhávám, protože mi některé dějové linky přišly nedotažené respektive opuštěné. A konec mi teda nesedl. Myslím, že chápu, proč je, jaký je, ale přála bych nějaký dotaženější.

Knihu doporučuji všem, kdo si nejsou jistí, zda chtějí děti či přemýšlejí, kam až jsou kvůli tomu ochotni zajít. Kniha nabízí nejen v tomto ohledu hodně otázek. Naopak těhotným a kojícím ženám vůbec nedoporučuji...

14.05.2019 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Prásk! Tak tahle kniha mě chytla za srdce!
Kéž by na světě bylo více tak silných lidí jako Amat a Benjamin...

11.05.2019 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Srdcervoucí, smutné, děsivé, šílené a přitom plné lásky a naděje. Slzám se jde jen těžko ubránit, a to bych řekla, že autor některé táborové události (narozeniny, Vánoce, návštěvu Kanady) oproti skutečnosti hodně "zlidštil".

05.05.2019 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Docela mi trvalo, než jsem si zvykla na vypravěčův jazyk a přiznám se, že jsem se chvílemi malinko ztrácela v ději.
O čtvrté hvězdičce rozhodlo až definitivní rozuzlení příběhu, které pro mě bylo překvapivé, neobvyklé a dost dobré, když teda pominu uvěřitelnost.
Příště si ale raději přečtu pokračování Servaze.

04.05.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Takové jalové... ani špatné, ani dobré, řekla bych.
Knížka o pár lidech, kteří neví, že jediné co od života chtějí, je žít obyčejný život. Musím konstatovat, že na to, kolik tam bylo postav, jsem si neoblíbila žádnou. Asi mi to nějak nesedlo.

30.04.2019 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Noví vyšetřovalé, Dánsko a perfektní zápletka - naprostá paráda! Po dlouhé době thriller, který mě chytl hned na prvních stranách a který jsem musela přečíst prakticky na jeden zátah. Kéž by autor v psaní pokračoval. Doporučuji!

29.04.2019 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Z knihy mám rozporuplné pocity. Pohádkové vyprávění mě nechytlo a chvílemi mi dost vadila Elsa. Moc se mi ale líbilo rozplétání jednotlivých osudů nájemníků (nejvíce jsem si oblíbila Worse, Lennarta, Černou sukni a k nim tátu). Kniha mě opravdu chytla až sto stran před koncem, proto za mě 3 a 1/2 hvězdičky.

23.04.2019 3 z 5

Prachožrouti Prachožrouti Paolo Bacigalupi

Knihu bych si asi více užila, kdybych byla náctiletá nebo se alespoň lépe orientovala v námořnictví. Takhle oceňuji jen docela zajímavou představu nepříliš vzdálené budoucnosti a fakt, že autor umí pěkně vtáhnout do děje.

13.04.2019 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Je naprosto fascinující, že autorka knihu napsala už v roce 1983! Velmi zajímavá vize. Hvězdičku strhávám za podle mě zbytečnou závěrečnou přednášku, která mi trochu zkazila dojem...

(O seriálu jsem předem nevěděla, ale věřím, že by mohl být lepší než kniha.)

07.04.2019 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Taková veselá jednohubka o citech obyčejného chlapa a o tom, že být dobrým rodičem zkrátka není (_|_). Kapitoly o fotobuňce, mužství, Feliciině mamince a hypotetické historky mě teda moc bavily!

02.04.2019 5 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Moje první kniha od toho autora a jsem z ní na vážkách. Byla místa, kdy mě štvaly všechny postavy, kdy přišla mi taková nějaká, a musela jsem se ke čtení nutit, ale o pár stránek dál to byla zase svižná jízda.
Líbily se mi citáty a že mě přiměla se podívat, jak malovali jmenovaní malíři.

10.03.2019 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Myslím, že ze sympatického týmu Holgera Muncha šlo vytěžit více. Pár nedotažených míst tam je a Clona není tak napínavá jako předchozí díly, ale na 4 hvězdičky to za mě je.

05.03.2019 4 z 5

Oni nevědí, co činí Oni nevědí, co činí Jussi Valtonen

Poměrně náročná kniha o aktuálních tématech, o kterých si ještě popřemýšlím. Až s podivem, kolik témat se vejde na necelých 500 stran. Trvalo mi, než jsem se začetla, ale jsem ráda, že jsem vytrvala, Joe a Samuel mě bavili a konec byl perfektní.

03.03.2019 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha mi přišla natahovaná, zápletka už mnohokrát zrecyklovaná, symboliky málo a konec předvídatelný. Autor se dle mne až příliš snažil, aby byl z knihy zase šokující bestseller a výsledkem je kniha pro masy, která celý děj popisuje příliš polopaticky.
Pro mne zklamání...

01.03.2019 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Když Keplera milujete, s přehledem odpustíte i přehnané množství mrtvol a nějaké ty nesrovnalosti.

09.02.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Příběh, u kterého prožíváte tíseň a zoufalost s hlavní hrdinkou. Kniha je předvídatelná a při zamyšlení najdete i pár nejasností, ale fajn počtení na večer to je. (I když neumím si představit, že by se kniha líbila mužům.)

02.02.2019 4 z 5