verisek93 verisek93 komentáře u knih

Skvělá, skvělá práce. Tomášův styl vyprávění mi hodně sedí, jednotlivé příběhy jsou velmi poutavé, jako zdravotník k tomu mám blízko a úplně se dokážu do některých situací vcítit. Oproti počátkům - Haiti je vidět, že je autor již ostřílenější ve psaní. Super čtení, které mi vždy dokáže zvednout náladu, ikdyž to může znít místy paradoxně.

27.05.2019 5 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Šebka prostě žeru, jeho knihy se čtou sami. Úplně vás to láká se k lékařům přidat.

27.05.2019 5 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Tak blízké, brzo aktuální téma. Autorce se povedlo dosti reálně vykreslit jeden ze zásadních problémů dnešní doby. Voda - pro většinu z nás naprostá samozřejmost, která ani nestojí za zmínku. Voda je všude kolem nás a (zatím) v dostatečném množství, tak proč řešit co bude za několik desítek? let. Tato kniha opravdu mistrovsky ukazuje dopady lidské společnosti na přírodu. A ne, není to sci-fi, myslím že tento scénář se brzo stane realitou. Hodně mě bavily části Davida s malou Lou, koncept celého tábora byl zajímavý. Zato pasáže z pohledu Signe by ani nemusely být. U těchto částí mě nejvíce zaujal život na lodi, určitě to je dobrodružství. Uvítala bych spíše prokládání kapitol Davida s Lou a třeba Anny s Augustem, to by bylo zajímavější. Zklamalo mě, že jejich linka nebyla nijak uzavřena. Ten otevřený konec mi taky moc neseděl, teď nezbývá než doufat, že jim opravdu zaprší...

25.04.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Poslední díl nezklamal. Velmi ráda jsem se zase načas vrátila k Louise a jejímu chaotickému životu. Tentokrát se vydala za prací do New Yorku. Autorka dokonale vystihla rozdíly mezi newyorskou smetánkou a zbytkem obyvatel. Nejvíc mě bavila poslední asi třetina knihy, kdy Louisa vyměnila původní zaměstnaní za hlídání psa a jedné staré tetičky. Nakonec se vrátila k tomu co jí jde nejlíp a čím to všechno začalo, pečovat o druhé. Dějové linky se Samem pro mě nebyly až tak důležité, pokud by v knize nebyly, vůbec by mi asi nechyběly, nicméně jsem ráda že to mezi nimi nakonec dobře dopadlo. Na slečnu Clarkovou a celou tuto sérii si v životě určitě ještě vzpomenu a ráda knihy znovu otevřu. Jedničku asi nic nepřekoná, no tento díl se drží těsně v závěsu.

24.03.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Tak si tato kniha u mě získala prvenství. První kniha, kterou jsem nedočetla. Snažila jsem se, opravdu moc, oprostit se od toho srovnávat místa, které popisuje v knize s realitou, protože v ní žiju, ale ten dialekt a neustálá snaha autorky celé město včetně obyvatel shazovat, to fakt nešlo. Díky za krásnou reklamu po celé republice, když už nic aspoň se lidi na náš účet baví a třeba se nám tady v tom vidlákově zvedne turistický ruch, no ne?! Po první čtvrtině odloženo na neurčito, spíše navždy.

22.02.2019 odpad!

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Skvělá kniha. Když jsem ji kupovala v Levných knihách, nemohla jsem tušit jaký masterpiece držím v ruce. Zas a znova se mi vyplatilo moje vybírání knih podle obálky. Příběh je velmi čtivý, zajímavý námět a jen tak tu knihu z ruky neodložíte.

12.11.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Pěkné čtení, šlo to rychle, zápletka dobrá, ke konci nevíte kdo vlastně teda vraždil, motiv měli všichni. Konec samotný mě překvapil, opravdu jsme tipovala pošahanou sousedku. Ráda se k této knize časem vrátím =)

17.09.2018 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Wow, teda paráda. Kniha mě velmi zabavila a bylo těžké se od ní odtrhnout. Příběh vylíčen drsně, realisticky, tak jak si to prostředí žádá, ale čtenáře to dokonale vtáhne. Kruté horské zimní prostředí, nikde civilizace a před vámi tisíce kilometrů za záchranou. Pecka. Zařadila se mezi mé top. Teď jsem se rozhodla pro film, ale nějak mi oproti knize nesedl.

10.09.2018 5 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Jedna z těch knih, ke kterým se prostě časem vrátíte. Knihou vás provází jak Tim, který vypráví svůj příběh a vy se nemůžete dočkat, až dojde do konce a zjistíte jak to tenkrát všechno vlastně bylo, tak Duncan, kterému je tento příběh směřován. Střídání vypravěčů a skoky v čase mi tady kupodivu vyhovovaly a všechno to dohromady dává moc slušný celek.

30.08.2018 5 z 5

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

Skvělý díl, opravdu finále nemohlo být lépe napsáno. I když se mi s těžkým srdcem loučí s touto super sérií, která mě tak dlouho provázela, po druhém re-readingu je myslím načase toto putování ukončit. Vždycky budu na tuto školu vzpomínat jako na jednu z nejlepších knižních sérií co jsem kdy četla a můžu jen doporučit.

15.04.2018 5 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Neskutečná kniha. Taková ta situace,kdy čtete nebo sledujete katastrofický scénář a s hrnkem čaje v ruce v teple a bezpečí domova se vám zdá až neskutečné uvěřit, že něco takového se někde a někomu děje. Velmi, velmi, velmi realisticky a čtivě podaná autobiografie. Čte se to samo a některé úseky vás opravdu nutí zamýšlet se nad takzvaně "vyspělou" lidskou rasou. Jistě, z určité části, se svým lehkovážným a riskantním rozhodnutím dostali do té situace sami, ale i tak, svět jde prostě špatným směrem..... A je až s podivem, že něco takového vůbec přežili!

21.02.2018 5 z 5

Blackout Blackout Marc Elsberg (p)

Na Blackout jsem se po jeho uvedení a chvále na internetu opravdu těšila, originální námět a téma neohrané a velmi realistické. NICMÉNĚ, ač to sama moc dobře nechápu, kniha mě prostě nebavila a to se mi stává jen málokdy. Asi jsem očekávala něco trochu jiného, nevím, ale dalo mi práci se knihou prokousat a už jsem si říkala ještě pár stránek a konečně jsem u konce. Nechtěla jsem ji odložit rozečtenou, to by mi nedalo, ale do čtení jsem se musela nutit s vidinou další kopy knih, které na mě čekaly. Nálepka bestseller, stejně jako u Dívky ve vlaku, která mě za srdce moc nechytla, tato snad ještě míň. Téma je fajn, jen jsem čekala asi víc akce, apokalyptický svět, nevím. Na mě to bylo pojaté moc technicky, neustálé probírání elektrické sítě, elektráren, měřičů a nevím čeho mi nepasovalo. Navíc jsem se neustále ztrácela mezi střídáním míst, pár stránek Německo, pak hup jsme ve Francii, Itálie... Už jsem nevěděla kdo je kdo a jestli ta osoba v knize byla i předtím, jediný Manzano a Bollard, snad ještě německý detektiv, ty jsem si pamatovala. Nejvíce se mi líbila část s Manzanem v nemocnici. Ale chápu, že někomu se kniha líbila, téma je neokoukané a je opravdu zajímavé kam až je tato vyspělá civilizace schopna zajít, pokud jí vezmete její standart života.

30.11.2017 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Hostitel je kniha na kterou prostě jen tak nezapomenu. Stephenie Meyerovou mám ráda, ano i celá sága Twilight v knižním podání byla fajn, názory na zfilmování raději odsouvám stranou, nemám ráda když má někdo tendenci hodnotit knihu podle filmu a naopak... U Hostitele mě film taktéž moc nenadchl, ale až takový propadák to nebyl (ikdyž mě strašně štvala hlavní představitelka, ta herečka mi tam neseděla), zato ta kniha, to je mistrovské dílo.. Naposledy ve mě zanechal tak hluboký dojem snad jen Malý princ. Rozhodně ji řadím mezi mé top a myslím že to místo si udrží. Četla jsem ji snad už třikrát a určitě ne naposled =D Souhlasím s některými zde, že začátek byl nuda, taky jsem uvažovala zda to čtení neodložit, ale to co přišlo pak za těch pár stran rozhodně stálo. Ano i popisování ostatních světů mi přišlo nudné a zbytečné, ale celkově námět knihy tak originální a styl psaní prostě nemá chybu.. Rozhodně každému doporučuju na potkání ;)

19.02.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha byla opravdu úžasným zážitkem, námět originální a zajímavý, styl psaní vás pohltí a nutí číst dál a dál... Jen ten konec, ten mě zklamal, když jsem se v průběhu čtení na internetu dozvěděla, že má být druhé vydání, signalizovalo mi to fakt, že nejspíš Will přežije a jejich románek bude pokračovat právě v druhém díle, asi jsem doufala až moc, proto mě ten konec tak zaskočil, že jsem neměla v tu chvíli chuť ani dočíst posledních pár stránek s epilogem. Proto za mě jedna hvězdička dolů, někteří říkají že by se tam jiný konec ani nehodil, já jsem na ty happyendy - zvláště v románech, takže mě by se tam hodil ;) Will byl postava, která mě tam bavila nejvíc, takže nevím zda si druhý díl, který bude celý jen o Lou vůbec přečtu. A možná by nebylo na škodu, kdyby autorka ty kapitoly prokládala - jednou z pohledu Willa, pak by zase vyprávěla Lou.. Nicméně, napsala to tak jak to je, kniha je super a určitě stojí zato si ji přečíst, protože kniha, která ve vás zanechá na dlouhou dobu emoce (i smutek) je kniha, na kterou jen tak nezapomenete ;)

01.02.2016 4 z 5