verciss verciss komentáře u knih

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Zajímavý náhled do reality baletek. Navenek nádhera, ale pod tím vším tolik bolesti. Na balet se už asi nikdy nebudu dívat stejně...

30.04.2022 4 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Kniha nebyla špatná, docela vtipná, v ději jsem se ale místy trochu ztrácela, přišlo mi to trochu zmatené. Ale i tak nelituji :)

30.12.2021 3 z 5

Havran a jiné básně (33 básní) Havran a jiné básně (33 básní) Edgar Allan Poe

Havran je taková klasika, kterou jsem si vždycky chtěla přečíst, ale zbytek mě neoslovil, poezie není můj šálek kávy...

10.09.2021

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Hezké, čtivé, příjemné zkrácení dlouhé chvíle :)

19.08.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Četlo se to dobře, konec nakonec překvapil, ale "Nevítaný host" se mi líbil víc. To byl pro mě opravdu napínák :)

15.08.2021 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Moc krásný příběh

09.08.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

SKVĚLÁ SKVĚLÁ SKVĚLÁ!!!! napínavá až do konce, určitě doporučuji :)

06.08.2021 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Začátek mi přišel nic moc, ale nakonec se z toho vyklubal vcelku dobrý příběh. Konec byl dobrý napínák, už se těším na další díly v sérii :)

31.07.2021 4 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Čekání na Godota jsem si vytáhla u maturity, tehdy jsem ji nestihla do termínu ústních zkoušek přečíst, tak jsem to chtěla dodatečně dohnat, ať vím, z čeho jsem to vlastně maturovala... No nevím, tento styl mi nějak nesedl. Určitě má svoje fanoušky, ale pro mě to bylo moc zmatené, dialogy nedávaly smysl, asi nic pro mě.

22.07.2021 2 z 5

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

Bylo to náročné, ale dočteno. Nedá se tomu říct jinak, než předvolební kampaň, snůška keců a narcistický mokrý sen Andreje Babiše. Kniha obsahuje informace typu já jsem král, podívejte, co jsem všechno dokázal, nikdo jiný tohle nedokáže, samozřejmě nějaké to hození špíny na opozici, zkrátka klasický Bureš. Četla jsem čistě ze zajímavosti, posledních cca 100 stran jsem už jen přeskákala, protože toto se opravdu nedalo.

18.07.2021 odpad!

Miluju tvorbu Tima Burtona a tahle sbírka básní rozhodně nebyla zklamáním. Četla jsem ji už několikrát dokola a nemíním s tím přestat :D Burtona prostě nejde nemilovat. Krásné, morbidní, geniální!

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečtená za jedno odpoledne. Krásně napsané, s postavou Báry jsem velmi soucítila a celou dobu napjatě doufala a čekala, jak to skončí. Konec mi vyloženě trhal srdce, takhle by se nikdy rodič ke svému dítěti chovat neměl.

Mazl tov Mazl tov Margot Vanderstraeten

Velmi zajímavá, pro člověka, který se rád dozví něco o jiných kulturách ideální :) moc doporučuji!

Dům Dům Simon Lelic

Ze začátku se děj moc nerozvíjel, docela mě to nudilo, ale zhruba v půlce se to aspoň trochu rozhýbalo a nakonec to nebylo až tak špatné. Po druhé to ale číst asi nebudu :D

16.07.2021 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Podle ohlasů jsem očekávala tu nejlepší humornou knížku, takže to moje očekávání úplně nesplňovalo, možná jsem byla i trochu zklamaná, ale na konci jsem byla ráda, že jsem knihu dočetla. Sice to nebyl ten úžasně vtipný román, co jsem čekala, bylo to i trochu smutnější, ale stálo to za to :)

16.07.2021

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Úžasná kniha! Než jsem si tuto knížku přečetla, věděla jsem o KLDR jen to, co člověk běžně slyší ve zprávách apod. Líbí se mi, že si pro rozhovory vybrala právě obyčejné lidi, byla tam pro mě tedy spousta nových a zajímavých informací. KLDR je zkrátka úplně jiný svět. Knížku můžu každému jen doporučit :)