vercatko20 vercatko20 komentáře u knih

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

(SPOILER) Ne, tenhle díl se mi nelíbil. Možná bych ho zhodnotila asi i jako nejhorší a nejvíc hloupej.
Bella ani jako upírka nedostala žádný šmrnc. Stejná fňukna jako předtím. Jediné plus na tom mělo snad jen to, že Edward konečně přestal fňukat a řešit každou modřinku, co Belle nechtíc udělá.
To mě třeba děsně štvalo na jejich líbánkách - druhý den po sexu asi tak 5 stránek fňukal, že jí udělal modřiny a že to nesmí dopustit a bla bla..

Téma sexu je tu teda taky hrozně vtipné. Neříkám, že z YA knih bych udělala porno literaturu, ale když 19 letá Bella a třeba 200 let starý upír nedokáží o sexu mluvit narovinu a baví se o něm jako 13 leté děti, to mě hrozně triggruje.
Hlavně, že nám ale autorka dopřála doslovný popis toho, jak Eda Belle prokousl dělohu u porodu a x dalších nechutností, jako by nic. Fuj.

Suma sumárum - děs a hrůza.
Docela se děsím toho, co mě čeká u Půlnočního slunce :((

21.04.2024 odpad!

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

(SPOILER) "Oh shit, here we go again!", už počtvrté jsem zabředla do téhle stupído série a od první stránky jsem poznala, že tu OPĚT máme stejný vzorec (autorky oblíbený, řekla bych): hate to love, on tak trochu nedosažitelný tajemný sexouš, ona typická rajda co ho provokuje od první chvíle, co ho viděla. Hate-to-love, akorát trochu zvráceně. Protože pardon, ale vlastně úplnýmu cizinci v baráku na chodbě u schránek vykládat, že jsem si objednala dildo? :D To i kdybych netušila, co čtu, věděla bych, že je to od P. Bloom tvl. A samozřejmě nesmí chybět až přesladký, neuvěřitelný happyend v podobě těhotenství, případné žádosti o ruku :D
No tak, Penelope, dej už do příští knihy něco jinýho ;)

Mimochodem, nadržená stará babča, kterou známe už z Třešniček, se objevuje i v tomhle díle a perlí více než dřív :D

Taky škoda, že autorka nenechala Lilith po celou dobu sarkastickou, s Liamem po boku pak měkla. Předtím byla aspoň vtipná. Ale jednu hvězdu dávám aspoň za to.

17.04.2024 1 z 5

Dospělí a ti druzí Dospělí a ti druzí Caroline Hulse

Hrozný. Nechápu, koho tohle mohlo bavit. Měla jsem co dělat, abych se vůbec ke čtení přinutila a jsem neskonale ráda, že už jsem to dočetla. Děs.

09.04.2024 odpad!

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Už ani nespočítám, kolikrát jsem Kámen mudrců četla. V dětství a dospívání jsem ho vždy sfoukla za den a po dočtení všech dílů jsem se na něj vrhla vždy znovu, jako kdyby jiné knihy neexistovaly :D
Teď už ho vytáhnu jednou za rok, ale skvělé je to pořád a baví mě, jak v knihách s věkem najdu vždy něco jiného :)

06.03.2024 5 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Neuvěřitelně trapná kniha. Od Landsmana jsem přečetla už Fotra 1, 2 a 3 a k tomu i Moderní pár a Dovolenou s fotrem. Ale takhle nebetyčnou nudu, jako je tenhle díl, jsem nezažila.
Možná je to tím, že je to psané z pohledu Čeňka? Nevím. Každopádne jsem se hrozně nudila a do čtení se musela nutit. Cca 150 stránkovou knihu bych přečetla za den a půl, tohle mi trvalo 3 dny.
Už nikdy víc, děkuji. Vtipy, co nebyly vtipné a ještě byly tlačené na sílu.
Nechápu, proč tohle autorovi někdo vydal.

14.02.2024 odpad!

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Zbožňuju to! Jako bych četla sama o sobě :D

11.02.2024 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Přečteno za den!
Ze začátku jsem si říkala, že je to trochu utahané a zdlouhavé, v podstatě taková one-woman-show, ale potom to přišlo! Ta pravá Darcy, jak ji miluju <3
A hrozně mě baví, jak je každá její kniha opravdu jiná, resp. poslední cca tři knihy už to není jen ten samý zajetý vzorec (i když i ten u Darcy miluju), ale autorka se opravdu posouvá dál a vymýšlí stále nové náměty, jako např. u Leigh Harkerové.
Hodně originální téma, tentokrát pohledem z druhé strany :)

10.02.2024 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

(SPOILER) Wow. Ač je to kniha, kde je čtenář opravdu vhozen do děje bez sáhodlouhého vysvětlování (jak píše i uživatel pode mnou), zcela dobře se dá vše uchopit a vžít do situace. Jen by mě zajímal např. rok a přesné místo. Předpokládám ale, že to bylo někde v Jižní Americe, možná právě v Argentině, odkud je sama autorka.

Celý příběh je psaný celkem zajímavou formou, nedá se ani říct, že by tam extra gradoval děj. Je to v jedné nechutné rovině.
Hodně mě teda dostala kapitola, kde haranti v opuštěné zoo zabijí ta štěňátka :(

Co se týká hlavního hrdiny, po skoro celou knihu je v depce (ale po tom, co prožil, se asi není čemu divit), ale celkem jsem s ním sympatizovala, jelikož mi přišlo, že jako jeden z mála (možná jeden jediný) má ještě nějaké morální hranice a přes ty nejde (narozdíl od své sestry). Ovšem na konci mě pěkně zklamal a nasral, stejně jako jeho žena. Ta mě nasrala větou "Vždyť nám mohla dát další děti". Fuj velebnosti :D

Otázkou však zůstává, jak bychom se zachovali obecně my jako lidstvo, kdyby nás potkala tahle tragédie. Možná tu moralizuju, ale možná bych byla stejná jako oni.. i když.. těžko si to představit :D

Jednu hvězdu strhávám za to, že už zhruba od čtvrtky knihy jsem čekala, co hlavní hrdina se samicí udělá - až na ten konec. Opravdu jsem mu chtěla věřit, že s Jazmin odjede do západu slunce a budou šťastní. Anebo že na to někdo přijde a zabije je oba. Ale reálný konec jsem nečekala.
A také ji strhávám za to, že mohlo být vysvětleno, jestli zvířata opravdu virus přenášela anebo to byl opravdu jen plán vlád různých zemí, jak se vypořádat s přelidněností.

10.02.2024 4 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Začla jsem Hladem. Nejlepší povídky: Hlad, Samota.
Nebavilo mě filozofování v povídce Mlžiště. Ostatní povídky mi nijak zvlášť neučarovaly ani ve mně nezanechaly dojem.

Pokračovala jsem Žízní. Hodně komentářů přede mnou tu vyzdvihuje povídku Teufelsloch, ale mně absolutně nebavila a s každou stránkou jsem se modlila, aby už skončila.

Obecně mi část Hlad přišla lepší než Žízeň, ale od Kariky jsem četla už tři mnohem lepší knihy a tuhle jsem si prostě neužila. Škoda.

08.02.2024 2 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Nejdřív jsem viděla seriálovou adaptaci na Netflixu a docela mě překvapilo, že tenhle díl, narozdíl od prvního, se dost lišil. Přišly mi ty jejich vdavky moc urychlené, to jsem si jejich skrývanou touhu víc užívala při seroši teda :))

06.02.2024 4 z 5

Volané číslo existuje Volané číslo existuje Milan Tesař

Líbily se mi asi jen dvě povídky a za ty dávám jednu hvězdu. Zbytek je nuda. A přitom docela zajímavé téma, jen ho autor neumí uchopit tak, aby to bylo čtivý.

03.02.2024 1 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

(SPOILER) Autorka nám tu odkrývá hodně sebe. Možná kompletně, možná ne úplně, to se asi nedozvíme.
Více mě bavila hlavní část knihy - tedy autorčino dětství a obecně devadesátky a období milénia. Jsem jen o 3 roky mladší než Markéta, takže jsem se v mnoha věcech našla a nostalgicky zavzpomínala na své vlastní dětství a dospívání.
Konec knihy, kdy už je autorka dospělá a prožívá vlastně aktuální období, mě už tolik nebavilo, proto ubírám jednu hvězdu.
Obecně se mi však moc dobře četlo :)

Jo a! Jestli se opravdu bude filmovat Losos v kaluži, budu nastoupená v kině mezi prvníma!

01.02.2024 4 z 5

Sousedská ruleta Sousedská ruleta Mattias Edvardsson

Celkem nuda. Už před cca polovinou knihy jsem uhodla, kdo je za vše zodpovědný. Pak mě sice ke konci autor trochu zmátl, ale nakonec to bylo opravdu tak, jak jsem si myslela.
Kdyby byla celá kniha psaná stylem jakým posledních cca 5 stránek, bylo by to na mnohem lepší hodnocení.
Takhle to bylo takový utahaný, plochý a zbytečně zdlouhavý, bez nějaké akce. Horší průměr, no.

28.01.2024 2 z 5

Rozbité panenky Rozbité panenky Sarah Flint

(SPOILER) Jako trochu mě štve, že to Caz jen tak prošlo.. skoro mi to až zavání pokračováním..? Nebo to autorka nechala jen tak, protože Caz si prožila své a co na tom, že zabila /a možná i dál hodlá zabíjet/ několik lidí?!

27.01.2024 4 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Tohle bylo docela těžké téma. I když jsem si četla anotaci, pořád jsem tak nějak čekala klasickou love story, ale tohle bylo docela deep.
Jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky a myslím, že i ve svém okolí mám spoustu lidí, kterým by mohla otevřít oči :)

23.01.2024 5 z 5

Zbořené zámky Zbořené zámky Amo Jones

Tahle série je fakt jízda, jak už tu zmiňuje komentář pode mnou.
Sice bych se asi možná i bez tohohle dílu obešla, předchozí mi jako "konec" stačil.
A snad se můžeme těšit na další generaci EKK! :)

14.01.2024 4 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Bloom má ty knihy hrozně stupidní, pardon. A tohle nebyla výjimka. Opět zcela ploché postavy. Žádné gradování děje. Po třech týdnech největší love boom za celej jejich dosavadní život. Přeslazený a zcela nerealistický happyend. Opět vulgární a nadrbaná babča z domova důchodců, co mě fascinovala už v předchozím díle. Nechápu, o co se autorka pokouší prostě.. :D

A nejhorší věta: Už se těším, jak do tebe ty děti budu strkat.

Ble a fuj.

12.01.2024 odpad!

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Překvapilo mě, že mě to bavilo. Hory a horská turistika nebo výstupy mě nezajímaj, ale tohle se mi líbilo, mělo to spád a i když jsem už od cca poloviny knihy tušila, kdo je pachatel, stejně to byl celkem zvrat :)

09.01.2024 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

Já tu Amo prostě miluju :D
Ona vlastně pořád jede na stejném vzorci - hloupá hlavní hrdinka s absencí jakékoliv sebeúcty a parta nechutně bohatých a nechutně zvrácených týpků, ze kterých hlavní hrdinka teče jak niagára už jen, když se na ni podívají. Hlavně ten jeden a většinou ten hlavní z celé party.
Co na tom, že jí neustále vyhrožují smrtí, zabitím, vykucháním a já nevím čím ještě. To přece vůbec nevadí, stejně se jich bude držet jak klíště a pomalu je uctívat :D

Dove/Persy mi hrozně moc připomínala Madison z EKK a King zase Bishopa. Kdo jste od Amo sérii EKK nečetl, doporučuju! :D

Je to prostě tak strašně divný a stupidní, ale já to miluju. A nějakým svým zvráceným já se k jejím knihám hrozně ráda vracím a nevím, co si počnu se životem, až je někdy přestane vydávat :(

04.01.2024 5 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Od autorky jsem už četla "Jak si zamilovat Vánoce" a to bylo mnohem lepší. Tohle dílko mi přišlo až moc přeslazené, hlavně druhá část - svatba. Taky mi chybělo trochu víc vánoční atmosféry.

27.12.2023 2 z 5