Verča16

Vražedná léčbaVražedná léčbaJames Dashner

Tak zase jiný než film, ale už jsem si zvykla. Bylo to úžasné, místy drama. Autor píše úžasně. Zase mohu jen doporučit!

Spáleniště: ZkouškaSpáleniště: ZkouškaJames Dashner

Už od první začátku jsem byla překvapená úplně jiný děj než ve filmu. Ale bylo to dobré, napínavé a jelikož se to lisilo od filmu nemohla jsem vědět co se stane... Určitě také doporučuji!

Labyrint: ÚtěkLabyrint: ÚtěkJames Dashner

Napřed jsem viděla film, takže mě zajímalo jaká bude knížka. Film naprasto miluju a kniha byla také dobrá, spoustu jiných detailu, keré ve filmu nejsou. Film a kniha se liší, ale ne zas tak moc. Bylo to napínavé, úžasné a plné dobrodružství!!! Doporučuji

ReplikaReplikaLauren Oliver

Kniha mě bavila od začátku až do konce. Naprosto geniální děj. Hodně věcí mě tam i zasáhlo. Prostě doporučuji!

25.07.2020

Pouští a pralesemPouští a pralesemHenryk Sienkiewicz

Že začátku se mi do knihy moc nechtělo, ale potom to bylo tak napínavé, že jsem prostě musela vědět jak to dopadne. Obdivuji děti jak to zvládli. Nechápu to. Kniha je plná dobrodružství. Doporučuji

Síla vzdoruSíla vzdoruSuzanne Collins

Podle mě jsou všechny díly úžasné a to i 3 díl. Katniss mám hodně ráda a její charakter zbožňuji. Jsem ráda jak to dopadlo. Viděla jsem film a můžu srovnat, že kniha je určitě lepší! Za mě zase doporučuji!

Vražedná pomstaVražedná pomstaSuzanne Collins

Druhý díl se mi líbil stejně jako první, napětí, strach, radost, bolest to vše jsem pocítila. V táhne vás do děje a ani si to ne uvědomíte a jste na konci. Rozhodně doporučuji!

Aréna smrtiAréna smrtiSuzanne Collins

Kniha byla od začátku až dokonce úžasná, plná napětí, stránky jsem hltala. Určitě doporučuji všem

16.06.2020

Léto, jak má býtLéto, jak má býtJen Calonita

Úžasná kniha, plná emocí. Je to moje jedna z nejoblíbenějších knih. A víte jak poznáte úžasnou knížku? Když ji čtěte chce se vám brečet, smát, jste napjati jak to dopadne... Vlastně celý děj prožíváte. A to tahle kniha všechno měla. Miluji jí!

21.03.2020

Léto na tábořeLéto na tábořeJen Calonita

Krásná kniha, plná emocí. Smála jsem se, brečela jsem. Hltala jsem stránky jednu za druhou, četla jsem to už po druhé a pořád tu knihu zbožňuji. Někdo by řekl typický příběh: holka se zamiluje a někdo jí bude dělat problémy, ale to je lež. Autorka je úžasná a dokáže vás do děje vtáhnout a nemůžete se dočkat, co bude dál. Určitě doporučuji všem, jak holkám, tak klukům. Za mě topovka!!

16.03.2020

Hledání AljaškyHledání AljaškyJohn Green

super kniha, john green proste neprestane udivovat uz jsem vedela co se stane s Aljaskou takze jsem nebrečela ani nebyla prekapena navíc to tak vyzni samo. Jinak prvni pulka byla napinavejsi a vice se odehraval dej a druha pulka byla na zamysleni ale s knihou jsem moc pkojena!!!

01.07.2019

Násobky sedmiNásobky sedmiHolly Goldberg Sloan

Wow!! Tohle jsem od knihy rozhodně nečekala! Byla neskutečná a plná překvapení. Willow je strašně odhodlaná a statečná. Má naprosto sympatický charakter. A navíc jak se zajímá o biologii a anatomii. To je úžasná je jí 12 a je to hotový génius. To co se přihodilo jejím rodičům bylo hrozné. Mia a Chuang-ha, Pattie, Dell Duke mi přišli (každý z nich) strašně mi zajímavý, každý měl vlastní osobitost, což se mi moc líbilo. Celý příběh byl naprosto famózní a doporučuji všem, protože jde tady dobře vidět jak jsou děti stateční a geniální!!! Prostě bomba.

04.06.2019

Příliš mnoho KateřinPříliš mnoho KateřinJohn Green

kniha je naprosto famozni a strasne moc jsem si ji oblibila. Colin je naprosto uzasnej a to jak do vseho zapojuje matematiku... proste bomba,chytry a mily chlapec.Hassan je pro me strasne sympaticky a dobry kamarad.Ale i presto mam nejradsi Lindsey.Toto byla moje prvni knizka od Greena ajsem naprosto spokenojena a muzu jenom doporucit.A to s tema Katerinama!Nejlepsi, 5*

31.05.2019

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Malý princ je kniha plno krásných ilustrací. Kniha je dobrodružná a plno ponaučení a rad do života. Spoustu věcí o tom co vše obnáší být dospělým a dítětem. Procházíte různé planety a na každé z nich najdeme alespoň jednu věc nad kterou se zamyslet a popřemýšlet. Kniha mě naplnila novými věcmi a zajímavostmi, které jsem nevěděla. Malý princ uměl vletět do duše a otevřít nám ji!

20.05.2019

Jako vejce vejciJako vejce vejciChristophe Cazenove

Sourozenecké problémy jednoduše řečeno. Spíše pro menší

01.04.2019

MluvMluvLaurie Halse Anderson

Kniha byla hodně napínavá tím, že jsme se dozvěděli tomco se jim stalo až na konci. S takovou té!atikou jsem ještě žádnou knihu nečetla. A jinak kniha byla napsána dobře rychle se četla.

01.04.2019

Tlukot mého srdceTlukot mého srdceAlf Kjetil Walgermo

Nemohu říci že by patřila do mých oblíbenější čj ale byla fajn. Nese vážně tema,které je pro někoho i nepříjemné. Já jsem si na místě Amandy představila sebe zahrnula jsem se tolika otázkami! Amanda měla velkou podporu kolem sebe, a té podpory si musíme nejvíce vážit. Kniha byla tak pro 11-12 let, ale samozřejmě to je podle mého. Jinak kniha byla pěkná, smutna!

18.03.2019

Neobyčejný klukNeobyčejný klukR. J. Palacio (pseudonym)

Ještě před knihou jsem viděla film byl neskutečný!!! Hned jsem si jo zamilovala! A kniha! Doporučuji všem i starším, mladším... V knize je několik krásných citátů! A nejvíc co se mi líbí je že v ty knize je to z různých pohledů postav a ne jen z Augustova. Moje nejoblíbenější postavy jsou: Augie, Via,Summer, Jack, ředitel. Augie to nemá lehký svůj život strávil v nemocnici a doma já sama bych nevěděla jak se s takovou situaci vypořádat. Kniha či film vás zasáhnou u srdce a ponaučení těch je tam spousta!!!

18.03.2019

Dívka z inkoustu a hvězdDívka z inkoustu a hvězdKiran Millwood Hargrave

I když to porazilo Harryho Pottera tak mě se líbil Potter! Ale kniha byla fantasy, dobrodružma, napínavá a trochu i děsivá. Moc se mi líbilo to téma kartograf/cestování... Ze začátku se kniha moc nerozjížděly ale potom to byl rychlý skok. Lupe jsem měla ráda byla odvážná a to co se jí stalo mě mrzí, nenapadlo by mě ani ve snu že se tohle stane a tahle kniha byla plná překvapení. Určitě doporučuji dobrodruhům!!

18.03.2019

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. K. Rowling (pseudonym)

Ze začátku jsem si říkala co by se mohlo stát! Scorpius mi přišel jako rozumný, milý chlapec a to také je. I když je syna Draca. Albus byl že začátku trochu odtažitý, ale chápala jsem hodně. Měl to těžké! Jak se poprvé vrátili do minulosti, tak jsem věděla za to neskončí dobře aaa neskončilo. Jak byli v té minulosti tak to bylo napínavé, dobrodružné i strašidelné. A to co se stalo s Delphi... no páni. Vůbec jsem to nečekala to bylo překvapení. Moc krásně promyšlené a fascinující!!! Je mi líto že to není jako film i tohle by bylo strašidelné a úžasné... Jsem moc ráda za tuhle knihu a na 100% doporučuji, ale nejdřív zřejmě ty předešlé díly ať už film či kniha.
NEJLEPŠÍ. HARRYHO POTTERA zbožňují a to platí i pro tuhle knihu!!!

23.02.2019

Vzhůru za slávouVzhůru za slávouSoman Chainani

No pani. Napinave, dobrodruzne a plne fantasy. Pribeh byl tajuplny, moc jsem byla smutna z toho kdo padl, dokonce jsem si jednu chvili myslela ze vim kdo ten Had je,ale nakonec se ukazalo ze jsem se milila. Rhian mi prisel milý a statecny,ale jak se nakonec ukazalo... Poslední kapitola byla plna tajemstvi! Vůbec jsem to necekala. Ale nevim jestli jsem spokojena jak to dopadlo, umim si to představit i lip,ale doufam ze bude i další sil a tam všechno dopadne jak ma!!!!!!!!! Agata me neprestava uchvacovat, je chytra a inteligentni. Nikola se mi jako postava moooc libila. Také jsem u poslední kapitoly myslela ze skonci otevrene, ale skončilo to docela zavrene. Ale je mi lito ze se z Rhiana stal takovy clovek. Proto doufam a verim ze bude i 5 dil. Jinak uzasny pribeh. Miluji celou serii!!!!!

19.02.2019

Poslední navěkyPoslední navěkySoman Chainani

Smutný, ale i veselý příběh! Sofie mi pride cim dal sobectejsi, ale i tak mam jeji postavu rada. Jednu chvili jsem si myslela ze uz je konec, ale to teprve zacinala valka. Nechapala jsem jak si mohla sofie vybrat skolnika, ale bez toho by nebylo asi trable. Valka bylo plna emoci. Moc se mi libilo ze se naveci a nikdivici spojili dohromady. Jako v kazde pohádce to dopadlo dobře a pribeh jsem milovala. Autora obdivuji pise prekrasne.

18.02.2019

Svět bez princůSvět bez princůSoman Chainani

No teda, docela silný začátek... To co se stalo jak dívky odešly bylo hrozně. Krutoprisna se mi nelíbila uz od začátku ale za má takovou minulost! Bylo mi líto jak kluci skončili. Ještěrů s Bledulí a Otylkou mám moc ráda. Když se Sofie přeměnila na kluka-filipa a jak se ukázala nová stránka Tedros!!! To bylo úžasný. Konec byl plný překvapení!!!!

30.01.2019

Škola dobra a zlaŠkola dobra a zlaSoman Chainani

Fascinující,nádherný, plný záhad příběh. Uzasny nápad na dej příběhu.mam teda radši Agátu než Sofii. Tedros si vybral správně ale je mi líto že si Agáta vybrala Sofii než jeho. Kniha si určitě zaslouží plný počet *

30.01.2019

Kráska a zvíře: Zakletá v knizeKráska a zvíře: Zakletá v knizeJennifer Donnelly

Myslím si že skvělý nápad!! Kniha se mi moc líbila. Nejvíc se mi líbilo. Chvíle v knize Nikdy víc. Byl to tolik fantasy... Inspirovalo mne to!! Jak tam byla uvězněna tak to bylo napínavé i děsivé. S knihy mám moc dobrý zážitek. Lehce se kniha četla. Také se mi líbilo chvíle jak byla Belle s netvorem bruslit, tolik zábavy!!! Moc krásně napsané!!!

08.01.2019

Pozor, čarodějkyPozor, čarodějkySibéal Pounder

uzasny miluji cellou serii i kdyz spise pro deti tak je to neuveritelne ,nadherne napsane ,3 dil byl dojemny ale i odvazny a dobrodruzny! jednim slovem bajecny!!!!!

30.12.2018

Šťastně až navěkyŠťastně až navěkyKiera Cass

Myslím si že krásný plusový díl! Jelikož Selekci úplně celou zbožnuji, proto jsem si tenhle díl také oblíbila. Moc se mi líbila kapitola o královně Amberly! Clarson tam byl tak milý a sympatický, že jsem se divila, že byl tak přísný!

19.12.2018

PrvníPrvníKiera Cass

Celou dobu jsem věděla, že vyhraje America...ale i tak mě to dojalo. Také jsem věděla, že rebelové zaútočí, ale bylo to děsivé. Celá série byla dojemná, vše co America zažila bylo krásné i smutné! Chtěla jsem brečet hlavně u toho kde America četla dopisy od táty. Moc mě mrzelo, že ten vztah s Aspenem se musel Maxon dozvědět takhle a to na konci s tou Kriss... bylo náročné, smutné.., ale i přesto jsem doufala!!! Autorku obdivuji napsala to tak moc krásně, že je to nepopsatelné...
Myslím si, že jak se chová America k sourozencům je moc pěkné, ale ten Kota mě štval. Celkově se America chová jako pravá, nadherná a spravedlivá dívka, nebo spíše princezna!!!

15.12.2018

ElitaElitaKiera Cass

Kniha byla tak... nepopsatelná! Málem jsem se rozbrečela, když Marlee zbičovali ruce a její milovaný ji neopustil a utěšoval! Když jsem zjistila co Maxon s nimi udělal byla jsem šťastná! Vše jsem prožívala s Americou. Určitě doporučuji! Celou sérii!

15.12.2018

SelekceSelekceKiera Cass

Nejkrásnější kniha...
I když vím jak to dopadne (jelikož mi to řekla kamarádka) tak to zbožňuji.
America je tak simpatická, nádherná ... Že by Maxon byl blázen kdyby ji neměl rád. Já spíš teda více fandím Maxonovi než Aspenovi. Celé je to romantické. Ty útoky rebelů mi přijdou strašně stresující! Protože vím co se u nich stane. Tuhle knihu doporučuji více dívkám!!! A dávám 5* protože min ani nejde❤

09.12.2018