verbula verbula komentáře u knih

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Tuto knihu nedávno četla moje čtrnáctiletá dcera v rámci povinné četby, byla jí úplně okouzlena a neustále nám z ní předčítala. Udělala mi tím velkou radost, protože tuto knihu měl rád i její pradědeček.

31.05.2017

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Tuto knihu jsem koupila pro svou jedenáctiletou dceru, abych ji podstrčila něco jiného než její oblíbené koňské a čarodějnické příběhy. Nakonec jsem ji přečetla dříve, než ji dostala. Zajímalo mě totiž, co si nakladatel představuje pod pojmem "milovník napínavých příběhů bez rozdílu věku. Mě kniha nadchla a už se těším na další pokračování. Teď jen uvidím, co na to řekne ona.

12.11.2011 5 z 5

Velká ryba Velká ryba Daniel Wallace

Po přečtení prvních stran jsem litovala, že jsem knihu koupila, ale s přibývajícími stranami se to změnilo. Jsem ráda, že jsem to nevzdala hned na začátku. Znám několik podobných mystifikátorů ve svém okolí, ale Edwardových kvalit nikdo nedosáhl. Bohužel nebo bohudík?

22.09.2011 5 z 5

Viditelný svět Viditelný svět Mark Slouka

Tato kniha je mým favoritem mezi knihami o atentátu na Heydricha. Nedrží se sice přesně historie a autor dokonce přidal jednoho atentátníka navíc, ale popisem událostí a různých souvislostí mi tuto dobu a tento hrdinský čin přiblížil nejvíc.

09.08.2011 4 z 5

Noční vlak do Lisabonu Noční vlak do Lisabonu Pascal Mercier (p)

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Kéž bych i já stihla svůj vlak do Lisabonu. Kniha, která inspirovala hlavního hrdinu k pátrání po jejím autorovi a tím i ke změně života, by klidně mohla vyjít i samostatně.

09.08.2011 5 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Dobrá kniha, skvělý příběh ( jak by nebyl, když ho napsal sám život), ale v mém případě měla tato kniha tu smůlu , že přišla jako druhá po knize se stejným tématem a trochu podobným zpracováním ( střídání dvou časových rovin). Tou první byla kniha Viditelný svět od Marka Slouky a i když v ní autor mnohem méně dbá na pravdivost údajů, je pro mě příběh atentátu takto zpracovaný čtivější.

26.03.2011 5 z 5

Židovský policejní klub Židovský policejní klub Michael Chabon

Při čtení knížky mi občas scházel slovník, který by vysvětlil používané výrazy zřejmě obvyklé v židovské komunitě. Jinak jsem knihu přečetla na jeden zátah a i když jsou některá rozuzlení předvídatelná, líbila se mi.
Její přečtení mne přivedlo k jiné knize ze stejného prostředí, ale jiného času - Právo na návrat od Leona De Wintera.

26.03.2011 3 z 5

Tajemný plamen královny Loany Tajemný plamen královny Loany Umberto Eco

Do poloviny knihy se mi nedařilo se pořádně začíst, potom jsem ale obětovala celou noc, abych zjistila, jak skončí.

09.02.2011 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Moje největší stálice, mým snem je přečíst si ji v originále.

28.01.2011 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Doporučuji souběžně číst jinou knihu této autorky OSUD JEDNOHO ČECHA, příběhy obou knih se spolu střetnou v tom nejnapínavějším okamžiku.

26.01.2011 5 z 5