vera5841 vera5841 komentáře u knih

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Nenáročná kniha víceméně o ničem. Tady pardon - o keři.
Je hezké, že autorka propojuje postavy v sérii, ale asi by mi byl milejší kdokoli jiný, než zrovna babča a William.
Inu.. Ať jsou všichni šťastni !

25.03.2024 3 z 5

Únik před Houdinim Únik před Houdinim Kerri Maniscalco

Musím říct, že tentokrát mě prostředí cirkusu příliš neoslovilo a především ze začátku jsem se nemohla začíst a děj mi přišel zdlouhavý.
Co ovšem musím vyzdvihnout je, že tentokrát jsem poprvé opravdu netušila, kdo je tajemný vrah.
Naopak Audrey je čím dál více moderní děvče a to mi do příběhu příliš nesedí.
V konečném důsledku nenáročný detektivní románek, kde je místy docela dost detailů od pitevního stolu.

25.03.2024 4 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Milá povídka na níž je velmi vidět, že vznikla pouze pro potěšení českých čtenářů.
Je to odpočinkový příběh, kde je krásný popis Prahy, ale bohužel trošku na úkor romantického příběhu (nejspíše kvůli rozsahu?)
Opravdu by mě zajímalo, proč se ten první choval tak jak se choval a proč ten druhý přijel za babičkou a pak se jí nevěnoval?
Ale jo, svůj účel to nejspíše splnilo :)

19.03.2024 4 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Carrie má ve svém životě jen tenis. A to doslova. Jiné koníčky, kamarádi a dokonce i škola, to vše musí jít bokem. A tak není divu, že se rozhodne, že bude nejlepší hráčka ve všech směrech a jde si velmi tvrdohlavě za svým cílem. Což je občas u hlavní hrdinky docela protivná vlastnost.
První část knihy mi utíkala docela pomalu - já k tenisu nemám vůbec žádný vztah a do toho celkem nesympatická hrdinka, která zná jen ten tenis.
Ovšem v druhé polovině autorka rozehrála bezvadnou psychologickou hru - Carrie je postavena před možnost, že ztratí svůj rekord, co to pro ni ale znamená? Bude bojovat dál, půjde přes mrtvoly, obětuje své zdraví nebo ji neúspěch dokonale semele? a nebo naopak .. otevře konečně oči, aby zjistila, že život není jen o tenise a titulech?
Závěr dojemný, že i přes počáteční nesympatie k hrdince mi jí bylo líto a přála jsem jí jen to dobré

12.03.2024 4 z 5

Erotické příběhy pro indické vdovy Erotické příběhy pro indické vdovy Balli Kaur Jaswal

Nikki je mladá Indka, která vyrostla v Londýně. Přestože se cítí být spíše emancipovanou mladou britkou, přeci jen má blízko ke své kultuře, byť si to příliš neuvědomuje.
Když vezme práci v komunitním centru, kde má dle inzerátu vyučovat kreativní psaní, čeká ji nejedno překvapení. Nejen, že indické vdovy neumí psát vůbec, ale mají jedno tajemství - rády si vypráví erotické příběhy.
Jenže.. je to jediné "hrozné" tajemství v této pravidly velmi svázané komunitě?
Příběh o životech přistěhovalců, o hledání svého místa na světe, lehounce detektivní zápletka, trošičku té romantiky a to celé okořeněné erotickými povídkami. Za mě velmi povedená kombinace!

10.03.2024 4 z 5

Syn lidstva Syn lidstva Adrian J. Walker

Čekala jsem klasickou enviromentální dystopii. Lidé zničili Zemi, lidé se o ni neumí postarat, zaslouží si tedy na ní žít? Ale velmi mě překvapil přesah této knihy.
Ano, základním tématem je envitoment - kam až to musí zajít, aby si lidé uvědomili co Zemi a na Zemi způsobují?
Dalším tématem je to, proč se lidé chovají tak jak se chovají. Je na vině jejich malá inteligence? Touha vést války a vládnout světu? nebo neochota více pracovat, být skromnější atd? Opravdu jsou to vlastnosti, které geneticky vylepšení Erthové nemají a proto zvládnou žít lépe?
Co mě ale nejvíce překvapilo bylo nejsilnější téma a to téma mateřství. To bylo propracované do takové hloubky, že jsem se několikrát musela přesvědčit, že autor je doopravdy muž.
Ima nejdříve k výchově Reeda přistupuje jako k experimentu - věc kterou musí vykonat s čistou hlavou a přísnou logikou. Jenže brzy zjistí, že k tomu lidskému mrňousovi cítí něco, čeho si myslela, že není schopna.
Kde se ukrývá pravda? a jak moc může budoucnost světa ovlivnit základní mateřský cit?

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Ten týpek na obálce mě opravdu odrazoval :)
Ale anotace mě zaujala a tak jsem jí dala šanci.
Poměrně klasická středoškolská romantika. Zde ovšem se dvěma velkýma otázkami - Kdo je tajný ctitel? (s touto otázkou nás bohužel autorka příliš nenapíná, ale za to můžeme sledovat příběh z obou pohledů) a Kdo Avu před rokem znásilnil?
Ava a Knox jsou jako den a noc. Ona je chudá holka, co si musí vše vydřít a on je kluk z bohaté rodiny, kterému nic nechybí... a nebo ne? Možná toho mají společného mnohem více, než se zdá.
A proto se nabízí další otázka - má jejich láska vůbec nějakou šanci na budoucnost?

Percy Jackson a egyptští mágové Percy Jackson a egyptští mágové Rick Riordan

Propojení dvou autorových sérií - mého oblíbeného Percyho Jacksona a pro mě dosud neznámých Egyptských mágů. A i když mi zcela očividně unikali některé "egyptské" narážky, na příběh jako takový to nemělo vliv.
Nejvíce se mi líbila povídka z Pohledu Percyho, možná právě proto, že je mi stylově známá a také pro Percyho smysl pro humor.
Celkově to byl takový milý výlet, který nám celkem poučně ukázal, jak se ve světě mísí náboženství.
Přesto... mému srdci je nejblíže právě řecká mytologie.

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Předně musím říct, že mám velkou slabost pro příběhy s motivem první lásky. A tak mě ani tato kniha nenechala chladnou.
V dějové lince z přítomnosti se Persefona a Sam setkávají po letech a stále jsem se musela ptát "co se mezi nimi sakra stalo?" protože chemie mezi nimi stále funguje.
V linkách z minulosti Percy vypráví o tom, jak se se Samem seznámili a jak prožívali společné prázdniny rok po roce. A stále je tu ta otázka "co se stalo?"
Je to překážka, kterou by mohli po letech překonat? Nebo je to něco tak špatného, že to jejich vztah rozbilo už navždy?
Horská dráha plná emocí na pozadí nádherného prostředí vesničky u jezera.

Ve snu Ve snu Anne Pätzold

Čekala jsem obyčejný, naivní romantický příběh. A vlastně jsem ho i dostala... Ale byl tak neskutečně milý, něžný a klidný. Vztah mezi hlavními hrdiny byl roztomilý a i když zrovna prožívali krušné chvíle, tak se k sobě stále chovali moc hezky a ohleduplně. Místy jsem se přistihla, jak se uculuji.
Z knihy jsem se dozvěděla i pár věcí z Korejské kultury, což mě velmi potěšilo. Jsem ráda, když se i u odpočinkové knihy dozvím něco nového.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Musím říct, že už naprosto chápu, kde vzal Zaklínač tolik nadšenců. Slovanské pověry, pohádky a mytologie a to vše zabalené pod hromadu nadsázky, sarkazmu, kouzel a také špetku erotiky. Co víc ještě chtít?
Mám k tomu jen jednu otázka... Proč jsem se k němu dostala až teď? :)

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla tuto sérii dočíst, protože tento díl mi z ní přišel nejlepší.
Příběh Petera a Viollet je milý, něžný, oproti předchozím relativně reálný.
Autorka tu trochu upustila od dvojsmyslností a spustila vlnu sarkasmu, což mě velmi potěšilo. Avšak babču a její humor bych klidně vynechala.
I když od začátku víme, co je její tajemství (a že je hodně neoriginální a nudné) a jak příběh skončí, tak se jedná a velmi pohodovou, oddechovou romantiku

30.01.2024 4 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Dle mého má série vzestupnou tendenci. Děj má napětí a spád a nikde nejsou výrazně hluchá místa. Celou dobu jsem s Elloren soucítila a Lucase jsem si velmi oblíbila, jejich vztah se stal prostě rozkošným.
Ovšem musím přiznat, že podle závěru předchozího dílu jsem počítala s tím, že se příběh bude ubírat zcela jiným směrem. Autorka ale ukázala, že umí opravdu překvapit.
Jediné, co mě trochu mrzí je, že na začátku je příběh ukázán z perspektivy mnoha postav, ale později po většinu knihy nemáme moc informací, co se s těmito postavami děje.
Jsem zvědavá, jaké zvraty přinese další díl.

30.01.2024 4 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Tento příběh je kapku pohodovější, než jiné autorčiny knihy, přesto i jemu dokázala dát hloubku. Krásně a citlivě ukazuje, že pokud máte s někým dítě, jste k němu navždy nějakým způsobem připoutáni a není možné jen tak říct "je konec" a ne vždy se tento porozchodový vztah vyvíjí dobře - obzvláště pokud předchozí vztah byl tak moc těžký jako ten mezi Lili a Rylem. Dokáží najít kompromis?
Vzhledem k tomu, že už v prvním díle mě Atlas moc bavil a užívala jsem si jeho dějovou linku, tak tato kniha byla moje "must have" Díky za ni!

16.01.2024 5 z 5

Pohár bohů Pohár bohů Rick Riordan

Tento díl mi opravdu sedl.
Je znát, že jej autor napsal později a že i Percy je starší.

Mám pocit, že tentokrát to mělo i trochu větší hloubku a přesah k zamyšlení. Je věčné mládí splněný sen nebo spíše prokletí? Souboj s Garym byl dojemný.

Přesto ani tento díl neztratil svůj humor a sarkasmus. Doufám, že brzy bude další díl - potřebuji vědět, jak Percy získá další doporučující dopisy!!

16.01.2024 5 z 5

Navždy družičkou Navždy družičkou Lindsey Kelk

Od této knihy jsem vůbec nic nečekala, ale nakonec mě příjemně překvapila.
Maddie je v práci, která ji sice baví, ale její šéfová je prostě mrcha. Má své dvě kamarádky, ale bohužel přijde špatné načasování a zatímco jedna chystá svatbu, tak ta druhá řeší rozvod - a Maddie stojí mezi nimi. A aby toho nebylo málo, tak jejímu bývalému příteli se narodí miminko a je více než jasné, že Maddie s z rozchodu stále nevzpamatovala.
Jedno je jasné - Maddie si musí vytyčit svůj osobní prostor a získat pořádný kus sebevědomí.
Bylo znát, že s kamarádkami mají pevné přátelství, přesto se k sobě často chovaly jako kačeny. O jejím novém "vztahu" ani nemluvím. Každému musí být jasné, že je to blbec. Ale čerstvě zamilovaná Maddie, která je pod tlakem to prostě nevidí.
Kniha na způsob klasických amerických romantických komedií je fajn oddechovkou třeba na konci hektického roku.

16.01.2024 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Za sebe musím říct, že tato kniha je nejspíše nejslabší z celé série.
Chemie mezi hlavními hrdiny nefungovala úplně jak by měla a na JC mi přišlo, že je tento vztah nezvykle na tělesné úrovni. Trochu víc bavil mě vedlejší milostný pár, škoda že nedostali více prostoru
Dále jsem moc nepochopila, proč Hattie organizuje svatbu z místa konání už dva měsíce předem. Vážně svatební organizátorky uklízí zámky? Asi ne... Ale ok, bohatý strýček a zabavení neteřinky je docela obstojné vysvětlení.
Všimla jsem si, že někdy některá myšlenka opakuje třeba na začátku kapitoly a i na jejím konci (že by špatné korekce?) a i jsem si všimla několika chyb v textu a to můj celkový zážitek ještě snížilo.
Líbilo se mi "tajemství vinice", ale bohužel tento potenciál byl nevyužit. Možná kdyby Hattie a Luc šli místo do postele prohledat sklepy bylo by to zajímavější.
Doufám, že Praha bude povedenější a jistojistě si ji nenechám ujít.

03.01.2024 3 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

(SPOILER) Příběh se čte dobře a rychle. Jen jsem celou dobu čekala něco zajímavého, překvapivého, třeba i originálního.. prostě jsem čekala to WOW a to bohužel nepřišlo.
Ella se celou dobu chovala hloupě a dětinsky, Ches je nakonec jen hodný a naivní kluk.
A závěr? Ten se stane velmi rychle, velmi nereálně a především až příliš dobře, bez jediné chybičky nebo nějakého ALE.
Jako čtivá oddechovka především pro mladší čtenáře je to fajn, ale nějaký větší výlet do podsvětí určitě nečekejte.

03.01.2024 3 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Karin mě hlavně na začátku příšerně štvala - její naprosto otřesný přítel, nevychované a rozmazlené děti, děsná práce... prostě spousta problémů za které si (ruku na srdce) mohla sama a místo nějakého řešení se jen litovala. A nejvíce mi bylo líto, že na světě je takových reálných žen bohužel dost.
Když se zhorší zdraví její matky a Karin se rozhodne o ni postarat, tak je to pro ni paradoxně to nejlepší řešení - začne se na svět dívat jinýma očima. Ačkoli i tak její rozhodnutí nebylo vždy ideální. V této části mě trochu mrzelo, že nebyl více vykreslen život s někým kdo trpí Alzheimerem.
Najde nakonec Karin svoje štěstí?
Knihu bych doporučila asi spíše ženám středního věku nebo každé, která má pocit, že na změnu je už pozdě :)

03.01.2024 4 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

(SPOILER) Velmi akční díl, ve kterým je celým středobodem velká bitva o B.... tedy chci říci o Manhattan. Podaří se udržet Olymp před Kronem? A je Percy opravdu tím hrdinou z proroctví?
K mému překvapení byl tento díl temnější a během bitvy přijdeme nečekaně o mnoho hrdinů. "Naštěstí" vesměs o nepříliš známé, takže jsme si k nim nestihli vytvořit vztah a tak srdéčko tolik nebolí.
S rozehrátým milostným trojúhelníkem si autor poradil vyloženě šalamounsky, ale vlastně velmi mile a tak i přes všechny ty bitevní hrůzy mohu knihu zavřít s úsměvem na rtech.

16.12.2023 5 z 5