Vera Silent Vera Silent komentáře u knih

Misery Misery Stephen King

Jakože jo, je to dobrá kniha. Technicky je dokonale zvladnuta, má skvělý nápad a díky bohu dobrý konec, neboť někde v půlce už mi bylo jasné, že konec pro mě rozhodne, zda to mělo či nemělo cenu číst. Konec je napínavý, skvělý, přesně odměreny a další pozitivum je velice dobrý popis mentální poruchy. Bylo vidět, že se King informoval u skutečných doktorů - Annie nebyla jen sviňa, ona byla skutečně psychicky nemocná a to je mnohem těžší napsat.

Ale dost věcí mi také nesedlo: scenérie byla nepřekvapivě totálně nudná (tož holt jedna místnost), bylo víc nechutných scén než děsivých, vedlejší příběh Misery byl slatanina a ještě že toho nebylo víc - to by bylo na mašli, některé pasáže byly fakt nudné natahování.

Takže celkově mám z toho smíšený pocit. Nemůžu hodnotit špatně, protože to je jedna z těch dobrých knih, co King napsal a konec mě fakt konečně nechtěl pustit. Ale taková pecka jako např Osvícení to opravdu není.

12.11.2023 4 z 5

Lízinka hledá poklad Lízinka hledá poklad Alexander Steffensmeier

Ilustrace jsou nádherné a kráva je sympaťák. Ale v porovnání s mnoha dalšími příběhy Liselotte (Lizinky) je tento trochu zmatenejsi a méně vtipný. I tak je to sázka na jistotu.

12.11.2023 4 z 5

Mám tě moc rád po celý rok Mám tě moc rád po celý rok Sam McBratney

Ilustrace jsou nádherné a dělají z knihy estetický klenot hodný instagramove dokonalosti. Příběhy jsou poměrně jednoduché, ale pro malé dítě do 3 let je to ok. Takže jo, hezká kniha, ale prostě opravdu pro ty nejmenší.

05.11.2023 5 z 5

Princezna Rozmarýnka Princezna Rozmarýnka Markéta Zinnerová

Pamatuji si na knihu čtenou v dětství dodnes. Má krásné ilustrace i milý příběh, prostě pohádka jak má být.

29.10.2023 5 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Vůbec jsem nečekala, že mě tahle kniha tak smete, navíc v žánru romanku pro ženy, který normálně vůbec nečtu. Příběh sice zní jako stereotyp, ale je to opravdu zábavně a dobře rozvinuté. Jsem ráda, že se z toho nevyklubalo žádné scifi s alternativním vesmírem, ale že šlo skutečně o vývoj osobnosti. No a co se milovaného může týká, tak ten byl skutečně sympaticky napsaný. Akorát ty slunečnice byly trochu pritazene za vlasy, dost nepravděpodobné, ale jako motiv naprosto sladké. Můžu určitě doporučit.

21.10.2023 5 z 5

Medvěd Medvěd William Faulkner

Me se medved celkem libil, ale spise co se atmosfery tyka. Je to druh divociny, ktera uz asi neexistuje a tak je skvele, ze to nekdo stihnul zachytit na papir. Musim ale ubrat hvezdicku za zprostredkovani vyznamu, ten jsem tedy zachytila jen dost povrchne a musela ho poguglit. Je to moc rychle ukoncene a moc poeticky zplacane, radsi jsem byla o strankach drive v lese.

30.09.2023 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Trochu trvalo, než jsem se zacetla a částečně mi vadilo opakování všeho možného. Jane měla stejnou palicatou scénu snad se všemi postavami, některé popisy se omilaly pořád dokola. Ale kriminální zápletka byla dobrá a závěr se mi také líbil, takže vlastně spokojenost, i když za knihu roku bych to nevolila.

23.09.2023 4 z 5

Ničená láskou Ničená láskou Nicci French

Jak je vidět, na knihu se zapomnělo. Je přitom opravdu dobrá a čtivá. Příběh má hodně facet a zároveň jsem neměla problém se sledováním děje. Poslední třetina byla velmi napínavá, takže jsem se nemohla odtrhnout.

Mimochodem ma to zfilmovani, ale s pozměněnym dějem. Ten v knize je lepší.

10.09.2023 5 z 5

Lízinka roznáší poštu Lízinka roznáší poštu Alexander Steffensmeier

Lízinka je u nás oblíbená, i když tenhle díl má trošku pomotany příběh. Ale i tak si ho syn rád nechá číst a ty slepice jsou opravdu srandovní.

02.09.2023 4 z 5

Kirke Kirke Madeline Miller

V životě bych si tuhle knihu pro sebe nekoupila, protože téma řeckých bájí zní nudně, jak ze školní lavice. Jenomže jsem ji dostala od chlapa, že se mu to líbilo...?!

Fakt že jo, čte se to krásně. Postava Kirke mě bavila, její ostrov byl jako stvořený k letnímu čtení a její charakter se ke konci výborně a uspokojivě zdokonalil. Samotný konec se mi moc líbil a dokonce mě to i dojalo s ohledem na mou vlastní existenci.

Také mě to nenucenou formou připomnělo dost znalosti o řeckých bajich a bozich. Určitě si teď chci přečíst i první knihu této autorky - zase o hrdinech starého Řecka. Na to, že mě to téma vůbec nezajímá, je to zázrak, jak mě to autorka dokázala nakrmit tak, že si půjdu i pro přídavek.

Pacinka si chce taky hrát Pacinka si chce taky hrát Gisela Fischer

Roztomilé obrázky a mini příběh neurazí děti ani dnes.

Hraní s básničkami Hraní s básničkami Josef Václav Sládek

Výběr krásných básniček s velkými ilustracemi se nám moc líbí. Ke každému textu je nějaká otázka na zamyšlení nebo úkol. Ty teda se synem ještě nemá smysl plnit, protože je zatím maličký, ale myslím, že tím knížka nabývá významu i pro starší školní děti. Ty se táhl mohou hravou formou zdokonalovat v češtině.

Jak Krtek cestoval Jak Krtek cestoval Josef Brukner

Hezké obrázky a text k tomu je rymovany. Bohužel to ale nemá žádný příběh, jsou to zkrátka náhodně poskládané ilustrace a to je škoda. Dítěti se to líbí, ale spíš proto, že krtka zná z jiných příběhů

21.08.2023 4 z 5

Jak mluvit s květinami Jak mluvit s květinami Jitka Badoučková

Básničky jsou docela vtipné, třeba ta o vlčím máku, ve které si vlci pekli makové koláče. Je to milá knížka.

21.08.2023 4 z 5

Kočky - pohlaď si zvířátko Kočky - pohlaď si zvířátko neznámý - neuveden

Hezká první encyklopedie pro nejmenší. Pro rodiny s kočkou a mini dítětem ideální dárek.

18.08.2023 5 z 5

Mlsný ježek Toník Mlsný ježek Toník Andrea Reitmeyer

Knihu jsem dovezla jako dárek a moc se líbí, čteme ji vícekrát denně. Má hezké obrázky i příběh a navíc nestála moc. Úplná spokojenost.

18.08.2023 5 z 5

Moje cesty za zvířátky Moje cesty za zvířátky Joëlle Barnabé-Dauvister

Syn po mě zdědil moji kdysi oblíbenou knížku. Snad jako hodnocení postačí, že si ji z krabice knížek vybral jako první a už u ní zůstal. Novější dětské knížky ostrouhaly. Také je fajn, že mu z ní nečesky mluvící členové rodiny také předčítají - ono ty nádherné ilustrace totiž mluví za sebe. Stačí popsat, co na obrázku je a hned je to celý příběh. Skvělá kniha. Text samotný naopak je ovšem spíš průměrný - milý sice je, ale často je jméno daného zvířete zmíněno až ke konci. A to je přitom ta nejdůležitější informace, jakou to dítě chce, CO je to za zvíře. Já to řeším tak, že si hned na začátku řekneme, co na obrázku je, ale byla bych radši, kdyby to bylo na začátku samotného textu.

15.08.2023 5 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Všimněte si, jak dlouhé tu lidi dělají recenze! Celkem to odráží ten běs, kterému je Harryho rodina vystavena.
No neměnila bych ani za nic, jaký je svoboda a anonymita luxus. Čtení to nebylo vždy snadné, holt to není žádný román. Občas to bylo nuda, část o armádě byla hodně dlouhá a upřímně děsivá, já bych nepřežila. Část s Meg mě bavila i šokovala nejvíc. Měli zdrhnout už dřív, to by nevydržel nikdo.
Will asi není nadšený, upřímně bych radši za budoucího krále někoho méně vztekleho, žárliveho, snobskeho, a to není ani moje země.
A jestli je to pravda? Asi tak: až napíše svou biografii Charles, Will nebo Kate, tak si ji taky ráda přečtu.

12.08.2023 5 z 5

Pes nám spadla Pes nám spadla Miloš Kratochvíl

Kniha se nám dostala do rukou moc brzo - basnicky jsou pro syna jeste moc nesmyslne. Je to urcite mysleno spise pro starsi deti. Ale i me nektere nenadchly, takze sbirka nas neurazila, ale ani nam zase tolik nesedla.

09.08.2023 3 z 5

Strach má velké uši Strach má velké uši Lucie Šavlíková

U nas se pribeh fakt libil. Syn vydrzel poslouchat az do konce a hovorove vyrazy ho rozesmivaly. Tematicky si u toho rodic trochu rezignovane vzdychne, ale co uz. Kdyz se to libi a nechaji si to predcitat, tak to je prece super.

18.07.2023 4 z 5