Venu3

Byla jsem otrokyní v satanské sektěByla jsem otrokyní v satanské sektěUlla Fröhling

Hodně drsné čtení... Ale velice zajímavé z hlediska mnohočetné poruchy osobnosti.

05.09.2017

Stíny úsvituStíny úsvituLinda Howington S.

Příliš červená knihovna... Od této autorky se mně líbí kriminálně humoristický styl.

27.02.2013

Ledový ostrovLedový ostrovJ. Rollins (pseudonym)

Ze všech knih od Rollinse se mně tato líbila nejmíň :-(

27.01.2013

Stále nezvěstnáStále nezvěstnáC. Stevens (pseudonym)

Naprosto souhlasím s předešlým komentářem. Kniha je sice drsná, ale nezapomenutelná.

06.04.2011

Písečná bouřePísečná bouřeJ. Rollins (pseudonym)

Podrobnější obsah:

Rodina lady Kary Kensingtonové zaplatila za založení galerie, která je nyní v troskách, opravdu vysokou cenu, a to penězi i vlastní krví. Hledání odpovědí Karu a její přítelkyni Safii al-Mázovou, vynikající a krásnou kurátorku, zavede do světa, o jehož existenci se jim nezdálo ani v těch nejdivočejších snech. Důkazy, které po tragédii vyšly najevo, totiž naznačují, že Ubár, ztracené město údajně pohřbené někde v pouštích Arábie, není pouhou legendou a že je v něm čeká něco úžasného.

Obě výjimečné ženy a jejich průvodce, mezinárodní dobrodruh Omaha Dunn, ale nejsou jediní, kdo se pokoušejí odhalit tajemství ukryté v poušti. Bývalý člen jednotky SEAL námořnictva Spojených států Painter Crowe, v současnosti tajný vládní agent a velitel elitního kontrašpionážního týmu, pronásleduje nebezpečnou přeběhlici, svou bývalou spolupracovnici, aby od ní získal nazpět životně důležitou informaci, kterou ukradla. A stopy vedou do Ubáru.
Smrtelná nebezpečí, která na ně číhají po cestě do divokého srdce Arabského poloostrova ovšem blednou ve srovnání s tajemstvími, jež vyjdou na konci putování najevo. Pod pískem není pohřbena jen cenná historická památka. Na své objevení tu čeká nadčasová síla, která žije a dýchá, síla, jež je schopna vytvořit utopii nebo naopak zničit všechno, co lidstvo během několika tisíciletí postavilo. Bezohledné organizace, které střeží její záhady a opatrují její moc, už připravily o život mnoho lidí. A smrt nyní hrozí Safii, Kaře, Crowovi a všem vetřelcům, kteří hodlají prozkoumat tajemství Ubáru. Připravuje se nejničivější bouře ze všech.

20.03.2011