VeNi VeNi komentáře u knih

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Hořko-sladká groteska, vzdělávací příručka komunistické historie i současnosti, pravdivý turistický průvodce Kubou a zároveň návod, jak vycházet s vaším příbuzenstvem, které zrovna nemá stejný světonázor jako vy. Název více než vypovídající. Dejte si taky!

06.07.2023 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Nemohu pomlčet o tom, jak skvělé je zpracování téhle knihy do rozhalosové hry od ČRo v podání Jaroslava Plesla.

01.11.2020 4 z 5

Maigret chystá léčku / Maigret zuří Maigret chystá léčku / Maigret zuří Georges Simenon

Klasická detektivka co nezklame. Bonusem bylo pro zpracování do rozhlasové hry z roku 1991 s Rudolfem Hrušínským, na které jsem náhodou narazila na ČRo.

17.10.2020 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Koloběh života obsahem i formou... Protože když tuhle knihu dočtete, laká vás to vrátit se a začít znovu.

10.10.2020 4 z 5

Daleká exkurze do vesmíru plného nových civilizací a jejich společenství, u které si naplno užije vaše představivost. Zároveň ale také velmi blízká sonda do nás samých a našich předsudků ke všemu cizímu (odlišná náboženství, sexualita, zvyky, výchova i životní cíle). To vše však v nenásilné formě a s milými průvodci, což z knihy dělá příjemné pohodové čtení.

02.03.2019 5 z 5