veneta veneta komentáře u knih

Žij svobodně Žij svobodně Henri Boulad

Parádní kniha, autor je jezuita, kniha je tedy psaná v tomto duchu. Velmi přívětivá a povzbudivá

16.01.2024 5 z 5

Nebyla jen Sapfó Nebyla jen Sapfó Emily Dickinson

Pro potěšení při čaji o páté :-). Čtivá přívětivá poezie

16.01.2024 4 z 5

Eucharistie - srdce církve:  Promluvy o mši svaté  - S podněty otce Radka Tichého Eucharistie - srdce církve: Promluvy o mši svaté - S podněty otce Radka Tichého Jorge Mario Bergoglio

Kniha budí dojem, že ji napsal papež. Ale jsou to jen papežovy promluvy, které Radek Tichý vybral a okomentoval. Pro toho, kdo očekává inspirující a povzbudivé myšlenky sv. otce, bude kniha spíše zklamáním.

06.04.2023 3 z 5

Obyčejný život Obyčejný život Karel Čapek

(SPOILER) Nádherné! Žádný život není obyčejný a o pocitu štěstí rozhoduje úhel pohledu a zdánlivé maličkosti.

09.02.2023 5 z 5

Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Richard Askwith

Napadlo mě: mám jako Čech číst knihu o Čechovi od Angličana? Recenze zde však rozptýlily mé obavy a já tak jako audioknihu slyšela úžasný životopis, psaný bez mýtů a příkras, přesto s úctou a obdivem k velikánovi naší historie...

05.02.2023 4 z 5

Ježíš, Mistrův život Ježíš, Mistrův život John Pollock

Snad poprvé neumím udělit odpovídající počet hvězdiček. Z Bible mnohé znám a s tímto převyprávěním se nevím rady. V Bibli jsou pasáže, které ohromí, dojmout, nutí k zamyšlení, burcují, atd., zatímco tato kniha se mi zdá taková plochá, nemastná-neslaná, skoro až sterilní. Celý příběh je tak zjednodušen, že se z něj zcela vytratilo kouzlo, například narození Ježíše je mnohem atraktivněji popsáno v kdekteré knize pro děti ( míněno předškoláky). Na druhou stranu se však nedá napsat, že tato kniha je špatná... jen mě nenapadá, komu bych ji mohla doporučit .

24.01.2023

Obličejová jóga pro začátečníky Obličejová jóga pro začátečníky Nadira V Persaudová

Knih o obličejové józe je mnoho, já si po dlouhém rozvažování pořídila tuto a jsem z ní nadšená až tak, že podle ní i cvičím;-). Obrázky jsou názorné a přívětivé, kniha je i zajímavě členěná, takže si vybere každá z nás. Stačí si přečíst jednu část a hned se dá podle ní cvičit. A pak přidávat či obměňovat podle toho, co se bude líbit nejvíc…. ona takřka každá sekvence je příjemná a přináší i potřebnou relaxaci.

01.01.2023 4 z 5

Modlitba Otčenáš Modlitba Otčenáš papež František (p)

Skvělá kniha! Útlá a "výživná". Pro každého věřícího takřka povinná četba - kéž by :-)

30.11.2022 5 z 5

Otoneurologie a tinitologie Otoneurologie a tinitologie Aleš Hahn

Pro toho, kdo má potíže s ušima, je to docela pěkná, přehledná, ba i čtivá kniha. Je to kniha odborná, tedy zdravotnické vzdělání je nutností, chcete-li textu porozumět

04.10.2022 3 z 5

12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Jedna z nejlepších knih tohoto žánru za poslední 3 roky! Poslouchala jsem jako audioknihu a zhruba u třetího pravidla mě poprvé napadlo, že si ji budu muset pořídit i tištěnou, abych se k některým pasážím mohla snadno vracet. Ještě jsem neposlouchala pravidlo osmé a už jsem ji měla doma. Asi budu s autorem ze stejného těsta, ve většině názorů se shodneme. Proto je pro mě kniha poučná, hodně věcí jsem si ujasnila, v mnoha ohledech se mi ulevilo, ledacos jsem tušila, ale neuměla vyjádřit. Kniha je napsána poutavě a svižně, nechybí ani přiměřená dávka humoru.

14.09.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Báječné!
O knize zde už bylo řečeno snad vše, připojím jen dvě poznámky:
- krom jiného s lehkostí sobě vlastní autorka boří mýtus, že vše zahojí čas ...
- jsou zde nádherně vykreslené mnohovrstevné charaktery hlavních postav

09.06.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Mohu jen potvrdit, co je tu už tisíckrát: úžasná kniha! Strhující, poslechla jsem si ji jako audioknihu za 2 večery ( vybila se mi sluchátka, což mě zachránilo;-), jinak bych zřejmě poslouchala celých více než 9 hodin bez přestávky a snad ani nešla spát). Nejvíce mě dojímala zvláštní lehkost, se kterou autorka popisuje hrůzné věci, bez výčitek, bez soudů, prostě jako fakta, a tak jsem ještě mnohem víc obdivovala hrdinství, vnitřní sílu a odhodlanost hlavních postav.

30.05.2022 5 z 5

Sportovní výživa do kapsy nejen pro fitness a kulturistiku Sportovní výživa do kapsy nejen pro fitness a kulturistiku Ivan Mach

Sice ne formátem ale obsahem je “do kapsy”. Stručná fakta bez bližšího vysvětlování díky čemuž lze v knize snadno najít, co právě hledáte - to je asi největší přínos. Mile mě překvapil seznam, jak a čím doplnit chybějící látky ( a nejde jen o vitamíny a minerály ). Za nejlepší pak považuji několikastránkovou tabulku s různými suplementy, které jsou rozděleny do 5 skupin podle vědecky prokázané/neprokázané účinnosti a zároveň je u nich uvedená i cenová dostupnost, a proto se dá velmi rychle rozhodnout, do kterých doplňků má smysl investovat.

29.05.2022 3 z 5

Přechodem bez obav Přechodem bez obav Tomáš Fait

(SPOILER) Základní informace, ale hezky shrnuty. Proti stárnutí není všelék….

01.05.2022 3 z 5

Bůh mi tě dal: Meditace na téma „nezištný dar“ Bůh mi tě dal: Meditace na téma „nezištný dar“ Karol Józef Wojtyła

Útlá a malá knížka, ale skrývá mnoho povzbuzení a nabízí láskyplnější pohled na naše bližní

30.04.2022 5 z 5

Přírodní látky a jejich biologická aktivita sv.I Přírodní látky a jejich biologická aktivita sv.I Lubomír Opletal

Kniha je odbornou publikací, ale srozumitelná. Velmi přehledně zpracovaná, jsou v ní poctivě uvedeny účinky žádoucí i nežádoucí. Žádné senzace ( "lék na vše" ), jen fakta.

26.04.2022 5 z 5

Věnec povídek Věnec povídek Rabíndranáth Thákur

Na Thákura docela oddechové čtení, nikoli však prázdné

18.03.2022 4 z 5

S Bohem v Rusku S Bohem v Rusku Walter Ciszek

Jestli si opět chcete vážit dobrého jídla ( teplé sprchy, pohodlné postele,...), při četbě/poslechu této knihy si budete vděčně vychutnávat doslova každé sousto ( ideální čtení do doby postní ).
S ohledem na situaci na Ukrajině je také poučné, jaká disciplinovanost a především strach vládnou v Rusku.

10.03.2022 4 z 5

Zlí duchové a exorcismy Zlí duchové a exorcismy Gabriele Amorth

Nenápadná kniha s praktickými poznámkami a pěknými modlitbami

09.03.2022 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Sama bych si tuto knihu nevybrala. A byla by to škoda!
Díky upoutávce v ČRo ( cituji: Ještě začátkem 70. let se Nabokov svěřil: „Ve skutečnosti věřím, že mě jednou přehodnotí a řeknou, že jsem byl přísný moralista, který odkopl hřích, nafackoval hlouposti, vysmál se hulvátství a krutosti – a vyhradil neomezenou moc něze, hrdosti a talentu.“ ) jsem ji vyslechla jako audioknihu. Pustila jsem si první díl a .....pak už nešlo přestat, v podání Igora Bareše byla naprosto fascinující!

21.12.2021 5 z 5