vendy.b. vendy.b. komentáře u knih

Persona Persona Maxime Girardeau

Když se prokoušete prvními 100 stránkami nudy, následuje celkem zajímavý děj. Konec jsem ale čekala trochu akčnější.

02.04.2024 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Taková dobrá oddechovka, ale příběh o Simonu Snowovi mě vůbec nezajímal a většinu jsem přeskočila.

13.02.2024 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Po celou dobu mě knížka bavila, ale ten konec mě vyloženě naštval.

10.12.2023 3 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

(SPOILER) Tak si to shrňme. Kluci chtěli dobrodružství a nechali se na něj ukecat. Pak se neustále hádali jako malí a nakonec si řekli, že jejich jediný průvodce, který tam umí přežít, je vlastně k ničemu a všechno zvládnou sami. Že by to zvládla i "jejich babička". Mezi tím zmasakrovali jakékoliv zvíře, co prošlo kolem. Někdy jen proto, že chtěl autor zamachrovat, jelikož ho ani nesnědli. Dostali se do toho vlastní blbostí a vysokým egem. Dvě hvězdičky za to, že to bylo čtivé a 3. za to, že to na konci obrátil v něco prospěšného pro okolí.

02.09.2023 3 z 5

Mauthausenský proces Mauthausenský proces Tomaz Jardim

Zpracování problematiky za 5*. Velmi kvalitní.
Můj osobní zážitek ze čtení cca 2*. Velmi těžko se mi čte tento způsob zpracování knihy, takže příště nejspíš sáhnu opět pro něco v ich formě ve stylu vyprávění.
Ale to je jen můj osobní dojem, takže pokud někdo chce zjistit o tomhle tématu co nejvíce a nevadí mu toto podání, určitě doporučuji.

19.07.2023 3 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Kniha je za mě celkem dost napínavá. Četla se dobře a svižně. Ale zároveň je to jedna z mnoha, taková "tuctovka", na kterou si po přečtení už za týden nevzpomenete a určitě se k ní už nevrátíte.

09.05.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Čekala jsem celkově jinou zápletku a konec. Ale jinak je to zajímavý námět, který tu ještě nebyl.

04.05.2023 3 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

V druhé půlce knihy bych si přála trochu jinou dějovou linku. Doufala jsem, že se to víc zaměří na soud a na to, jak se na samotné znásilnění tváří jiní v okolí. Takový "souboj" kdo čemu bude věřit apod. Zatím nejslabší kniha od mé oblíbené autorky.

28.05.2021 4 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Další super kniha od této autorky. Děj vyprávěný pozpátku tomu dává spád a vyvstává nám mnoho otázek, takže chcete číst dál a dál. Navíc celé to kontroverzní a citlivé téma je zpracované a zakomponované velmi dobře.

06.11.2019 5 z 5

Miláčku, posloucháš mě? ... Tak opakuj, co jsem řekla...: Miláčku, posloucháš mě? ... Tak opakuj, co jsem řekla...: Nicole de Buron

Myslela jsem, že to bude průměrná oddechovka. Vydržela jsem ani ne do půlky. Trapnost nad trapnost...

10.05.2019 1 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Chápu, že v těch situacích to mohlo být vtipné, ale takhle zpětně jsem se nezasmála snad ničemu a jen výjimečně jsem pozvedla koutky do mírného úsměvu. Za mě teda rozhodně nedoporučuju.
A že lidi jsou paka (sama s nimi pracuji), pro mě fakt není novinkou.

23.02.2019 2 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

"Tohle všechno se podařilo jen díky těm mužům - oni vlastně zachránili budoucnost naší země."
Nikdy bychom na ně neměli přestat být hrdi.

16.07.2018 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Čekala jsem úplně jinou dějovou linii. Proto velké zklamání a jen 3 hvězdy.

20.06.2018 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Perfektní konec.

01.06.2018 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Tři hvězdy za tu hlavní myšlenku knihy, jinak to pro mě bylo napsáno velmi nudným stylem, který mi vůbec nesedl a s předvídatelným koncem.

26.05.2018 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Další povedená kniha autorky plná rozporuplných pocitů.

08.05.2018 5 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Příběh sám o sobě celkem povedený, ale proč se ty konce vždycky tak příšerně a kýčovitě natahují... To mi dokáže znechutit i jinak docela fajn knihu.

07.02.2018 3 z 5

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Od knihy jsem čekala poněkud jiný příběh. Až na pár napínavých chvilek mě to moc nebavilo. Nějaké myšlenkové pochody, co se staly kdysi v jejich životech, klidně mohly být kratší a co ten konec? Nechci tu prozrazovat, co se mi na něm vše nelíbilo, abych to nezkazila ostatním, co to ještě nečetli, tak to jen shrnu větami "Co to sakra bylo? A co ta naprosto neschopná policie?"

07.02.2018 3 z 5

Můj pinďour - Malý ilustrovaný průvodce světem mužského rozkroku Můj pinďour - Malý ilustrovaný průvodce světem mužského rozkroku Petr Pavel

Stejný názor jako u předešlé knihy. Škoda i těch 19 Kč. Nedoporučuji.

29.11.2017 odpad!

Moje frnda Moje frnda Věra Dumková

Když jsem to viděla v Levnýh knihách za pár korun, říkala jsem si, proč ne. Třeba se pobavím. Ale je to jen primitivní výklad toho, co každá žena (možná i chlap) ví. Sem tam nějaký rádoby "vtip", který je též primitivní, tomu taky moc nepřidal. Až se skoro stydím, že jsem to četla.

29.11.2017 odpad!