Vendy 96 Vendy 96 komentáře u knih

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Nádhera veliká, která by neměla uniknout ani dospělákům! :)

12.12.2021 5 z 5

Mysli jako mnich Mysli jako mnich Jay Shetty

Ach, na tenhle kousek jsem se neskutečně těšila. Mysli jako mnich je momentálně asi nejaktuálnější kniha, co se jejího poslání a praktičnosti týče. Protože co je důležitější než naše myšlení? Způsob, jakým vnímáme svět a reagujeme? Od toho se odvíjí vše.

Stejně jako je fajn posilovat fyzicky, tak i mysl, jeden z nejcennějších nástrojů, je třeba trénovat. Ba ne, zdravá mysl je v mnoha ohledech mocnější než svalová hmota. Jen dnes jsme se od našeho vnitřního světa odpojili tak moc, že ani nevíme, že je dobré se s naší myslí skamarádit a přijít na kloub tomu, jak funguje. A to je kámen úrazu, který Jay Shetty ve své knize úspěšně rozšifroval.

Autor má velký dar – dokáže předat velice jednoduchou a srozumitelnou formou nadčasovou moudrost, kterou nabyl jako mnich. Své rady a objevy navíc podkládá vědeckými výzkumy, čímž „duchovno“ a „neviditelno“ získává důvěru ze strany vědy i široké veřejnosti. Kdo umí, umí. Jay Shetty rozhodně.

Pro mě osobně je to jedna z mála knih, která mi opravdu změnila život. Přiměla mě nahlídnout hluboko do svého nitra a dívat se na svět jinýma očima. S její pomocí se mi podařilo rozšifrovat i spoustu nevysloveného, co jsem ani nevěděla, že v sobě dusím.

Nejlépe bych své dojmy shrnula do jedné věty následovně. Jestli existuje kniha, kterou si máte letos přečíst, pak je to tato.

25.11.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Přidávám se k té velké skupině, která tuto knížku miluje. Je naprosto skvělá! Nemám k ní co dodat, jen to, abyste si ji co nejdříve přečetli, pokud jste tak ještě neudělali :)

19.09.2014